Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Dobré odpoledne, vítejte u druhého zápasu českého výběru na brněnském turnaji a zároveň předposledním duelu před tím, než se uzavře soupiska pro domácí mistrovství světa.

Trenér Rulík udělal ve své sestavě řadu změn. V brance dostane příležitost Mrázek, do hry již kromě útočníků Voženílka a Sedláka zasáhnou i finalisté extraligy.

0:44

Silný nástup švédského celku, Holtz si připisuje první střelu na Mrázka.

Unger Sörum

Rozhodčí: Tscherrig (SUI) - Schlegel (SUI), Nikulainen (FIN)
Počet diváků: 7 207

1:00

Ukvapený pokus Seveřanů a přechod do útoku končí icingem.

1:40

Soupeř je aktivní, v rohu za Mrázkem zatlačil na obránce Kempného a Zábranského.

1:54

Mrázek kryje zakončení zblízka.

2:13

Češi se osvobozují, za vyhozením jde Kondelík, blíž k puku ale budou mít hosté.

2:48

Červenka bojuje o puk za švédskou branku, což znamená, že na ledě je už znovu první lajna.

3:09

Kundrátek se blýskl důrazem ve středním pásmu.

3:42

Český kontr, Chlapík ho zakončil střelou z pravého kruhu, kterou zlikvidoval Gustavsson vyrážečkou.

3:56

Z protiútoku ještě větší příležitost soupeře, na Mrázka najížděl sám Lundeström. Český brankář si počkal na jeho blafák i zakončení mezi betony, které zmařil.

4:33

Vejdemo se zlobí jak na sebe, tak na rozhodčího, že neodpískal faul před brankovištěm. Měl před sebou úplně prázdnou branku, kterou ze dvou kroků trestuhodně minul. Ještě argumentuje, že ho zezadu zasáhl nedovoleně Zábranský.

5:37

Krátký pobyt domácí první pětky u mantinelu ve švédském pásmu končí vyhozením soupeře do středního pásma.

6:03

Holtz vletěl do české třetiny, nepřesnou zpětnou přihrávkou zase vrací hru do středního pásma.

6:23

Hraje se ve vysokém tempu, Tomášek zakončuje z levého kruhu do boční sítě.

7:42

Češi přidali na pohybu a na důrazu, už nejsou pod takovým tlakem Švédska, naopak sami ohrožují Gustavssona.

8:26

Ščotkovu střílenou přihrávku se pokusil usměrnit na švédskou branku Červenka.

8:48

Na ledě je v českém dresu i obránce Košťálek, u něhož se zastavme. Podle informace iDNES.cz měl být dnes - společně s útočníkem Hykou - odložen Dynamem Pardubice.

9:53

Kousal mířil na zadní tyč, minul ji. V narvané hale to zklamaně zahučelo.

10:22

Beránek trefil od levého mantinelu Gustavssona do betonu. Český výkon se nadále zlepšuje, nyní jsou domácí už lepší.

11:11

Červenka uháněl na brankáře, bekhendem ho nedokázal překonat, za ním se ještě jeden z českých hráčů pokusil dloubnutím dorazit do sítě. I to Gustavsson zneškodnil.

11:11

Komerční přestávka.

12:52

Gudas si v rohu poradil s Nygärdem, a ten jak padal srazil jednoho z domácích borců.

13:29

Kaše namířil Gustavssonovi do břicha.

13:39

Chlapík nebezpečně tečoval před švédskou brankou, puk šel těsně vedle tyče.

14:23

Mrázek dvakrát za sebou pomohl obraně. Poprvé s rozehrávkou od zadního mantinelu, podruhé spolehlivým zákrokem po střele těsně nad ledem.

15:00

Nygärd se pokusil zaskočit Mrázka bleskovým výjezdem zpoza branky a zastrčením puku za tyč. Mrázek prostor utěsnil, při tom ale posunul branku.

15:00

Po Mrázkově zákroku potyčka před jeho brankovištěm, dominuje v ní Kondelík svými dlouhými pažemi.

16:27
Tresty

Vyloučen hráč Lukas Vejdemo (Švédsko), 2 min. za Sekání

16:59

Kaše s Červenkou vedli nápor českého týmu, po půlminutě se Švédové osvobozují.

17:39

Lencovi po komplikovaném zavezení kotouče uniká puk do středního pásma.

17:58

A zase jsou domácí už u Mrázka, s pukem na holi je tam zdržuje Lundeström.

19:33

Švédsko se v oslabení ubránilo, hru se pokusil uklidnit Zetterlund. Šel přes útočnou modrou až tak rozvážně, že je z toho ofsajd.

19:49

Češi to zkusili dlouhou přihrávkou na Vránu, soupeř ji zastavil.

20:49

Kaše se dostal ve švédské třetině k souboji jeden na jednoho, pokusil se ho vyřešit střelou přes obránce, ten ji nohama srazil do rohu.

21:32

Domácím sedí hra na rychlé brejky, už druhý během pár desítek vteřin předvedl Vrána po pravém mantinelu. Při pokusu natlačit se před brankáře ztratil kontrolu nad pukem.

22:55

Kundrátek rychle vracel puk do útočné třetiny, ze které ještě spoluhráči nestačili vyjet.

23:15

Rozmíška mezi Beránkem a Fribergem po odpískání.

23:23

Obrovskou šanci měl Stránský. Tělem si udělal prostor při nájezdu z levého kruhu, zbývalo mu už jen přehodit brankářův beton.

24:15

Gudasova bomba od modré vystrašila Gustavssona, lapačkou ji vyrazil nad.

25:25

Košťálek se vydal dopředu, po krátké přihrávce nebezpečně pálil nad ledem do Gustavssonova betonu.

25:59

Velká převaha Kovařčíkovy lajny, který podpořil i obránce Ščotka.

26:21

Češi si tlak sami brzdí zakázaným uvolněním z nepřesné rozehrávky.

27:35

Blíží se polovina zápasu a pořád čekáme na úvodní gól. Nyní si počkáme i přes komerční přestávku.

28:13

Berglundovo nahození od modré končí v Mrázkově lapačce.

29:03

M. Kovařčík se tlačil dopředu z pravého kruhu, zakončení poslal vedle.

30:23

Špaček měl v dobré pozici puk na bekhendu. Místo přihrávky Červenkovi to zkusil sám, Gustavsson v klidu zakročil.

30:23

A je tu další komerční pauza.

33:50

Češi se snaží bušit do pozorné švédské obrany.

34:53

Kondelík křížnou přihrávkou přesně našel Stránského, který ostrou střelou z pravého kruhu těsně minul zadní tyč.

36:09

Friberg se dostal do obležení dvou českých hráčů, kteří ho až k Mrázkovi nepustili.

36:54

Košťálkovu střelu Gustavsson neviděl, přesto do něho puk narazil. Švédové pod tlakem dál odolávají, ale gól visí ve vzduchu.

37:27

Ojedinělá švédská návštěva před Mrázkem trvala krátce, kombinace hostů byla nepřesná.

39:11

Češi se snaží zatlačit ještě před druhou sirénou, Zábranský se pustil až do útočného rohu.

39:48

Hájkovi zblokoval střelu jeden ze Švédů.

39:52

Hosté po zblokování Hájkovy rány málem ujeli do brejku, zastavil je Chlapík obětavým skokem.

40:28

Červenkova přihrávka k překonání švédské obrany nevedla, spoluhráči ji dal do souboje.

41:28

Střely od modré v podání Zábranského a Hájka pokryl Gustavsson.

41:34

Linus Johansson (Švédsko) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Max Friberg. Stav zápasu Česko - Švédsko 0:1
Češi propadli v útočném pásmu, soupeř najížděl po krásné přihrávce z rohu obranného pásma ve dvou na jednoho a Johansson to přes padajícího Košťálka vyřešil neskutečně přesnou střelou nad Mrázkovu lapačku.

42:17

Ščotka nahodil do skrumáže, puk končí v rohu.

42:45

Rychlý výpad Švédů se pokusil zakončit Burakovsky, trefil hůl jednoho z domácích zadáků.

43:02

Ticháček perfektně doplnil útok, po Tomáškově přihrávce pálil z druhé vlny do Gustavssona.

43:46

Kousal napadá soupeře tak, že se nemůže vymotat od vlastní branky. Kovařčíkovy rány ale Gustavsson pochytal.

45:12

Česká vůle zakončovat a chodit před brankoviště je viditelná, Švédsko brání v poklidu.

46:41

Ze švédského zaváhání v rozehrávce český nevytěžil víc než lehkou střelu od modré do lapačky.

47:43

Neplodná snaha v útočném pásmu končí po minutě pukem na švédských holích a střídáním.

48:24

Červenka ve švédském obležení srdnatě udržel puk, nahazuje ho do rohu.

48:58

V posledních minutách má domácí výběr problémy dostat se přes zformovanou obranu do slotu.

49:32

Tomáškovu střelu srazil Nemeth.

50:19

Pokus dostat se do střelecké pozice přihrávkou na Lence nevyšel, útočník byl obsazen.

50:52

Fantenbergovu střelu před Mrázkem někdo tečoval, o to měl český brankář zákrok těžší. Poradil si suverénně.

50:52

Komerční pauza.

53:11

Švédská hráz se domácímu celku překonává stále hůř, při poslední akci se k tomu přidal i technický přestupek na útočné modré.

53:27

Kondelík se přes těsnou obranu dostal k dorážce Zábranského střely, poslal ji do Gustavssona.

53:49

Další český ofsajd.

54:44

Další komerční přestávka, snad už poslední ve třetí třetině.

54:55

Holtz z pravého kruhu Mrázka neohrozil, střela skončila v ochranné síti.

55:08

Vrána se podél pravého mantinelu dostal před svého strážce, zpětná přihrávka mezi kruhy se mu nepovedla.

55:27
Tresty

Vyloučen hráč Linus Johansson (Švédsko), 2 min. za Sekání

55:27

Velká šance na vyrovnání po faulu na Kovařčíka, který byl v dobré palebné pozici.

55:27

Češi si berou oddechový čas.

55:27

Mrázek zůstává už teď na střídačce! Domácí to zkusí s power play.

55:33

Po velkém souboji v kruhu pro vhazování se puk odráží ke Gustavssonovi, ten ho přikrývá.

55:45

Tomáškova dělovka nad.

55:58

Tomášek z místa obránce pálí znovu, po ledě vedle.

56:24

Kundrátkovo nahození skončilo ve skrumáži.

56:46

Švédové ne a ne vyhodit.

57:05

Červenka viděl u tyčky Tomáška, ten jeho přihrávku netrefil.

57:32

Heed vyhozením trefil českého obránce, Švédové už jsou vyčerpaní.

57:51

Až teď hosté dokázali vyhodit alespoň na zakázané uvolnění, po němž ale střídat nemohou. Na ledě už budou ke třem minutám.

58:04

Hra se dostala do středního pásma, Eriksson ohrožoval prázdnou klec.

58:41

Patrik Nemeth (Švédsko) vstřelil branku (1. gól v sezóně). Stav zápasu Česko - Švédsko 0:2
Dlouhý český tlak ukončuje Nemeth obloučkem ze švédského obranného pásma.

59:18

Domácí se ještě snaží o zkorigování stavu. Švédové o mantinel vyhazují.

59:38

Ještě jedna krátká power play.

59:49

Už se ale hraje jenom u mantinelu.

60:00

Nejlepším hráčem českého celku je vyhlášen brankář Mrázek, na švédské straně je to také muž v masce - Gustavsson.

60:00

Tohle byl zvláštní zápas. Švédsko vypadalo, že hraje naprosto v klidu, snad až na půl plynu, přesto při slabé střelbě českého týmu bere výhru.

60:00

Zítra hrají Češi v Brně proti Švýcarsku, což bude nejen konec turnaje, ale i konec přípravy. Následovat bude už jen necelý týden do mistrovství světa v Praze.

4. května 2024 16:00Česko-Švédsko 0:2
8. února 2024 19:00Česko-Švédsko 1:4
17. prosince 2023 13:00Česko-Švédsko 3:5
9. listopadu 2023 19:00Švédsko-Česko 2:5
6. května 2023 16:00Česko-Švédsko 4:3
18. prosince 2022 16:30Česko-Švédsko 0:4
10. listopadu 2022 18:30Česko-Švédsko 1:4
15. května 2022 19:20Česko-Švédsko 3:5