Česko vstupuje do druhého zápasu reprezentační sezony. V tom prvním mladý tým plný nováčků nepropadl, ale s domácím Finskem prohrál 1:2. Švédové porazili v prvním utkání Rusko po nájezdech.

V české brance by měl proti Švédsku debutovat v národním týmu třinecký gólman Šimon Hrubec. Trenér Vladimír Růžička udělal i další změny v sestavě: reprezentační premiéra čeká i Adama Poláška s Dominikem Simonem, hrát budou také Milan Doudera a Petr Holík.

Oba celky jsou na ledě a chystají se na buly. Hartwall Arena není ani poloprázdná.

Brithen

Rozhodčí: Levonen (FIN), Rantala (FIN) - Puolakka (FIN), Suominen (FIN)

0:48

Romanova formace se dostala do šance, Pohl se snažil dorážet před brankou, ale Nilsson puk odrazil do rohu.

1:22

Češi jeli do nadějné akce tři na dva, ale přihrávku od mantinelu zblokovali švédští beci.

2:02

Od začátku se hraje bez přerušení, Češi zatím dobře kontrolují vlastní modrou a nepoští soupeře do šancí.

2:48

První přerušení přišlo až po nadějné střele Svačiny, který v brejku pálil z levého kruhu. Nilsson puk ztlumil na hrudi a přikryl před dotírajícím Poláškem.

4:30

Předešlá minuta nepřinesla žádný zajímavý moment. Oba týmy dobře brání modrou čáru a do útoku se neprosadili. Hrubec je dost dlouho bez práce.

5:12

Sudí přimhouřili očko při zákroku na Simona, který přesto v pádu hezky přiklepl puk spoluhráči. Švédové však akci ubránili.

6:11

Češi šli důrazně před soupeřovu branku. Nilsson však puk chytil a dorážku nepřipustil, takže v síti skončil jen jeden z útočících hokejistů.

8:00

Ze série vhazování v útočném pásmu Češi nic nevytěžili. Celkově jsou však aktivnější než Švédové a dobrým forčekingem si dovedou vynutit nápor.

8:49

Zatímco Hrubec se v jednom brankovišti nudí, Nilsson má v tom druhém co dělat. Zohorna hezky projel kolem branky a nahrál Douderovi, jehož střelu zlikvidoval švédský gólman.

9:03

Hrubec poprvé zasáhl po nahození ze středního pásma, které bez potíží chytil do lapačky.

9:40

Švédové se poprvé dostali do šance. Klasen střílel z úhlu, Hrubec si tyčku pohlídal. A to i při Klasenově následné dorážce.

10:01

Švédové se několika přihrávkami nakrátko dostali z buly v obranném pásmu až před Hrubce, který raději přikryl klouzající puk lapačkou.

10:44

Polášek se po závaru dostal ke střele, trefil však jen blokujícího hráče.

11:51

Kubalík se Simonem pěkně sehráli brejk dva na dva. Překřížili se a Kubalík poslal přihrávku křížem ke druhé tyčce. Simon však vrtící se puk netrefil přesně.

11:54

Švédský trenér Pär Marts si překvapivě brzy vzal oddechový čas a na střídačce divoce gestikuluje. S hrou Švédů, které aktivní Češi nutí k chybám v rozehrávce, vůbec není spokojen.

13:23

Radil se dvakrát dostal k puku v ideální pozici. V obou případech však trefil výtečně se pohybujícího brankáře Nilssona.

13:59

Seveřané po delší době v útoku: Danielsson projel celým pásmem až za branku a našel Lundqvista na modré. Střelu bez přípravy Hrubec vyrazil.

15:23

Švédové dobrým napadáním vybojovali puk a Burström pálil od modré. Trefil však jen blokujícího Romana.

16:07

Filippi se prosmýkl za obranu a sekundu měl puk v dobré šanci. Skvělým obranným zákrokem mu však zezadu vypíchl puk bek Lundgren.

16:40

Rozhodčí pustili zakázané uvolnění a Švédové se divoce drali za pukem. Vše musel vyřešit až Hrubec.

17:03

Akce zlínských odchovanců končí na nákrčníku gólmana Nilssona. Holík z rohu nabil zpětným pasem Zámorskému, jenž pálil hned bez přípravy. Trefil však Nilssona do krku a rozhodčí přerušili. Brankář je v pořádku.

19:00

Švédové se snažili napadat, ale Češi se díky dobrému pohybu z kleští dostali.

19:50

Švédové dlouho drží puk, ale do českého pásma se ne a ne dostat.

20:00

Český tým byl v první třetině lepší, jen škoda, že to nevyjádřil gólem. Hokejisté nutili dobrým pohybem a napadáním Švédy k chybám v rozehrávce a těžili z nich brejky i šance. Ty však pochytal solidní gólman Nilsson, jehož slabinou je snad jen časté vyrážení puků.

20:40
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Zohorna (Česko), 2 min. za Podražení
Zohorna podrazil Ericssona v útočném pásmu. Češi se poprvé musí bránit v oslabení.

20:59

Hrubec po buly dobře odehrál puk až do útočného pásma.

21:17

Jimmie Ericsson (Švédsko) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Patric Hersley. Stav zápasu Česko - Švédsko 0:1
Švédsko využívá přeislovku. Ericsson našlápl ve středním pásmu a projel kolem trochu statického Poláška až k brance, kde se zápěstím trefil k protější tyči.

21:39

Jimmie Ericsson (Švédsko) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Marcus Paulsson. Stav zápasu Česko - Švédsko 0:2
Ericsson dává druhý gól v rozmezí 22 sekund! Češi špatně pokryli najíždějícího útočníka, který dostal přihrávku do trojúhelníku z rohu a podruhé v krátkém čase překonal Hrubce střelou k tyči.

22:20

Tomáš Filippi (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Martin Pláněk. Stav zápasu Česko - Švédsko 1:2
I Češi odpovídají bleskově. Plánek vybojoval puk pro libereckého útočníka, který v brejku dva na dva stáhl puk a přes beka se trefil pod břevno.

23:15
Tresty

Vyloučen hráč Joel Lundqvist (Švédsko), 2 min. za Sekání
Lundqvist přehnal důraz při napadání, první přesilovku si zahraje český celek.

23:31

Češi se rozestavili do deštníku, ale Birner pokazil přihrávku a dostal tak tým z pásma.

24:15
Tresty

Vyloučen hráč Marcus Paulsson (Švédsko), 2 min. za Sekání
Paulsson sekl Vitáska přes hokejku a Češi tak mají možnost skórovat v minutu dlouhé přesilovce pět na tři!

24:47

Zámorský pálil bez přípravy, ale jeho pokus tečoval jeden ze Švédů do obličeje rozhodčího. Ten je otřesný a odchází na ošetření do kabin.

25:01

Zámorský mířil vedle, ale Roman měl slibnou šanci při dorážce. Nilsson se dobře přesunul.

25:15

Švédové jsou ve čtyřech, Češi by potřebovali větší přesnost přihrávek, tkeré nelétají tak, aby mohli hráči střílet bez přípravy.

26:15

Česko přesilovkovou sérii prohospodařilo, ve zbytku početní výhody se nedostalo ke střele a Švédové jsou kompletní.

27:06

Smoleňák s Birnerem si vyměnili puka vybojovali pásmo, zpětná přihrávka pak šla na Mozíka. Ten od modré pálil bez přípravy, ale Nilsson si dal pozor a puk ztlumil na hrudi.

28:42

Pohl pěkně nechal puk do tandemu Svačinovi, který našel křížem Romana. Jeho střelu však Nilsson vytěsnil lapačkou.

29:59

Švédský brejk: Wandell si vyměnil puk s Klasenemm na poslední chvíli střelu zblízka ztlumil Vitásek.

31:00

Agilní Filippi se po hezké kombinaci dral po pravé straně do protiútoku, nakonec však jen poslal lehkou bekhendovou střelu na Nilssona, jenž s pukem neměl problém.

32:44

Češi vybojovali dobrým forčekingem puk, Smoleňák od zadního mantinelu našel Radila. Ten však netrefil branku.

32:55
Tresty

Vyloučen hráč Linus Klasen (Švédsko), 2 min. za Hákování
Češi si mohou vyzkoušet přesilovkový reparát.

34:09

Kouč Růžička nasadil do přesilovky čtvrtou pětku a ta ji hraje velmi dobře. Přes minutu měla tlak v pásmu. Simon našel křížem Filippiho, který však z pravé tyčky nemířil přesně.

34:52

Petr Zámorský (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Adam Polášek. Stav zápasu Česko - Švédsko 2:2
Česko využívá přesilovku tři vteřiny před jejím koncem. Zámorský dostal puk na modré a prostřelil Nilssona, jenž neviděl přes dva clonící české útočníky.

35:39
Tresty

Vyloučen hráč Lukáš Radil (Česko), 2 min. za Vysoká hůl
Přesilovku si zahrají Švédové. Radil pošimral Urboma holí v obličeji.

36:12

Česká čtveřice dostala puk z pásma a může střídat.

36:40

Hrubec přišel při zákroku o hokejku a musel chytat s holí od obránce. Češi však dvě střely zablokovali a pak vyhodili puk.

37:39

Češi se tentokrát celkem v poklidu ubránili, Radil je na ledě.

38:17

Češi chybují v rozehrávce. Engqvist se díky tomu protlačil z rohu až k tyčce, ale Hrubec si jeho nájezd pohlídal a puk sbalil do lapačky.

39:08

Švédové se dostali do krátkého přečíslení, Janmark-Nylen najel do šance, ale místo střely pokazil přihrávku.

39:23

Radek Smoleňák (Česko) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Michal Birner. Stav zápasu Česko - Švédsko 3:2
Birner vybojoval puk a nabídl ho Smoleňákovi. Český kapitán si stáhl puk pod sebe a střelou tahákem přes obránce se krásně trefil pod břevno Nilssonovi branky.

39:46

André Petersson (Švédsko) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Linus Klasen. Stav zápasu Česko - Švédsko 3:3
Češi s náskokem do druhé přestávky nepůjdou. Klasen najel do pásma a měl příliš mnoho času, takže zasekl a vymyslel střílený pas na najetého Peterssona, jenž tečoval puk za Hrubcova záda.

40:00

Po první třetině, v níž dominoval švédský brankář Nilsson, začaly padat góly. Česko vyvážilo minutu nekoncentrovanosti postupným vyrovnáním a dokonce se mu povedl obrat v zápase. O ten však v poslední minutě 2. třetiny rychle přišel.

40:09

Danielsson se hned po vhazování zranil a zůstal ležet u mantinelu. Po chvíli se bolestivě zvedl a posunul se na střídačku.

40:33

Po rychlé české akci a Svačinově pasu od modré se Pohl ocitl sám před gólmanem. Stál však zády k brance a měl puk na bekhend, takže ho nedokázal protlačit skrz Nilssona za čáru.

43:08

Rychle bruslící ostravský útok s Romanem a Svačinou je ve třetí třetině zatím nejaktivnější. Navzdory krátkému tlaku se však teď do šance nedostal, donutil však aspoň soupeře k zakázanému uvolnění.

44:00

Rychlí Češi se celkem jednoduše dostávají do pásma, tam se však už neprosazují. Švédové zakládají útoky mnohem složitěji a často bez úspěchu.

45:21

Rahimi si počkal ve středním pásmu na Kubalíka a čistě ho sestřelil. Švédové se však vůbec nedovedou prosadit ve středním pásmu a dostat se do souvislejšího útoku.

46:40

Češi jeli do brejku dva na jednoho. Zohorna však nedokázal přihrát Smoleňákovi, jeho pokus vystihl klekající si obránce Rahimi.

47:13

Další velkou šanci měl Birner, který dostal puk do ideální pozice před branku a trefil tyčku!

49:02

Švédové na chvíli zmáčkli český tým, ale Brithen z úhlu netrefil branku.

50:09

Thuresson se elegantní otočkou zbavil Mozíka a nebezpečnou střelou otestoval Hrubce. Ten pak řešil ještě bekhendovou dorážku.

51:02
Tresty

Vyloučen hráč Vladimír Svačina (Česko), 2 min. za Podražení
Peterson se nažil proletět mezi dvěma bránícími hráči a doplachtil k zemi. Poměrně přísné vyloučení dává Švédům šanci na rozdílový gól.

52:10

Petersson dostal puk před branku, na poslední chvíli ho však zablokovali beci a jeho střela neměla razanci. Dvě Danielssonovy střely pak zablokovali obránci a poté Hrubec.

52:50

Češi dvakrát vyhodili a těší se na konec oslabení.

53:02

Hrubec vyrazil střelu od modré ve chvíli, kdy Svačina naskočil na led.

54:09

Důrazný Holík vybojoval puk ve střetu se dvěma hráči, Valský však o něj pokusem obhodit si beka o konstrukci branky hned zase přišel.

54:37

Urbomovu střelu po krátkém švédském tlaku zlikvidoval Hrubec.

54:47

V další švédské šanci se ocitl Paulsson, ale zblízka v tísni namířil skákavý puk vedle.

55:22

Švédský tlak sílí. Hrubec parádně zlikvidoval obrovskou šanci Wandella, jenž se ocitl v ideální pozici před českým brankářem.

56:00

Svačina skočil na led, ale musel skočit hned zpět na mantinel, aby netečoval zbloudilý puk a Češi tak nehráli v šesti.

57:21

Pohl najížděl na pravém křídle, ale jeho střelu tečoval jeden z obránců mimo.

57:37
Tresty

Vyloučen hráč Alexander Urbom (Švédsko), 2 min. za Hákování

57:37
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Filippi (Česko), 2 min. za Nesportovní chování
Filippi se prosmýkl kolem Urboma, ten ho hákoval. Podle názoru rozhodčích však liberecký forvard pád přifilmoval, což je zvláštní minimálně s ohledem na předchozí vyloučení Svačiny.

59:18

Pohl dostal luxusní přihrávku od Romana a byl sám u pravé tyčky, ale puk mu přistál lehce vzadu a střela nebyla přesná ani razantní.

59:37

Oba vyloučení jsou na ledě. Zápas nejspíš míří do prodloužení.

Skončila třetí třetina.

60:00

Češi získávají na Karjala Cupu první bod, Švédové třetí. O vítězi zápasu rozhodne pětiminutové prodloužení, nebo nájezdy.

Začalo prodloužení.

60:37

Petersson s Wandellem se snažili prosadit na levém křídle, oba je však zastavili obránci.

61:00

Krejčík hledal najetého Valského, ten však měl puk na dlouhou hůl.

61:44

Kempný riskantní rozehrávkou vystavil jednoho z útočníků do potíží. Ztrátu puku využil Hershley, ale jeho bombu vyrazil Hrubec.

62:14

Radil se Zohornou si pěkně prostrčili puk do šance, ale před Nilssonem měli málo času i prostoru.

63:02

Petersson nahazoval puk z úhlu, Hrubec byl pozorný.

63:11

Simon se ukázkově vrátil a sebral soupeři puk. Češi se však do následného útoku nedostali.

64:15

Švédové přidali. Zmáčkli soupeře v pásmu a Fransson měl šanci ke střele od modré. Hrubec ji však viděl a puk přikryl.

Skončilo prodloužení.

65:00

V prodloužení se nerozhodlo, o vítězi poledního duelu se bude licitovat v nájezdech.

Začaly samostatné nájezdy.

0:0

Andreas Engqvist (Švédsko) nájezd neproměnil.

Hrubec si pohlídal pokus o forhendový blafák.

0:0

Radek Smoleňák (Česko) nájezd neproměnil.

Smoleňák si hezky stáhl puk na bekhend, ale Nilsson betonem zasáhl.

0:1

Linus Klasen (Švédsko) nájezd proměnil (1. gól v sezóně) .

Klasen bleskovou střelou zápěstím trefil mezi betony.

0:1

Vladimír Svačina (Česko) nájezd neproměnil.

Svačina najel od pravého mantinelu, ale přestřelil branku.

0:2

André Petersson (Švédsko) nájezd proměnil (2. gól v sezóně) .

Petersson se prosadil bekhendovou kličkou, Švédové podruhé za sebou vyhráli na Karjale v nájezdech.

8. února 2024 19:00Česko-Švédsko 1:4
17. prosince 2023 13:00Česko-Švédsko 3:5
9. listopadu 2023 19:00Švédsko-Česko 2:5
6. května 2023 16:00Česko-Švédsko 4:3
18. prosince 2022 16:30Česko-Švédsko 0:4
10. listopadu 2022 18:30Česko-Švédsko 1:4
15. května 2022 19:20Česko-Švédsko 3:5
5. května 2022 19:00Česko-Švédsko 2:1