Rangers prolomili domácí neporazitelnost Caroliny, gól slavil i Chytil

• 65
Po sedmi vyhraných zápasech před svými fanoušky hokejisté Caroliny v pondělí poprvé narazili. Jejich domácí neporazitelnost v letošním play off NHL ukončili Rangers a po svém vítězství 6:2 slaví postup do finále Východní konference proti celku Tampa Bay. Mezi střelci New Yorku figuroval opět i český útočník Filip Chytil.

Carolina vedla v sérii 2. kola play off nad Rangers už 3:2 na zápasy. Poslední krok k završení postupu však přidat nedokázala. New York si vynutil sedmý duel výhrou v Madison Square Garden 5:2, kdy se dvakrát trefil Filip Chytil, a v rozhodující partii prolomil domácí neporazitelnost Hurricanes po jasném výsledku 2:6. Mezi střelci opět figuroval i Chytil (13:57, 1+0, +1, 4 střely).

Svěřenci kouče Roda Brind’Amoura tak nezopakovali vývoj z předchozí série proti Bostonu, který po čtyřech domácích triumfech udolali 4:3 na zápasy. Hosté měli navrch už od samého začátku. Pomohli si v početních výhodách. Tu první proměnil ve 4. minutě bek Adam Fox a v 8. minutě se radoval kanonýr Chris Kreider.

Na rozdíl tří gólů v závěru druhé dvacetiminutovky zvyšoval Ryan Strome. Když se pak hned na startu třetí třetiny podruhé prosadil kanonýr Kreider, zdálo se být hotovo. Skvěle chytajícího Igora Šestěrkina sice záhy na to obral o čisté konto z přesilovky skórující Vincent Trocheck.

Odpověď Blueshirts na sebe ale nenechala dlouho čekat. Uběhlo jen dalších 40 vteřin hry, když svůj pátý gól v letošním play off vstřelil český forvard Filip Chytil. Překonal střídajícího Pjotra Kočetkova (kryl 9 z 12 střel), který ve druhém dějství nahradil zraněného Anttiho Raantu (kryl 16 z 18 střel). V 57. minutě ještě kosmeticky upravoval skóre Max Domi, poslední slovo měli ovšem hosté. Šestým gólem zpečetil postup Andrew Copp.

Výsledky play off NHL

Východní konference:

Carolina Hurricanes - New York Rangers 2:6 (0:2, 0:1, 2:3)

Branky: 48:11 DeAngelo (Aho), 56:13 Domi (Martinook, Kotkaniemi) - 03:40 Fox (Lafreniere, Copp), 08:00 Kreider (Zibanejad, Fox), 36:19 Strome (Panarin, Miller), 43:59 Kreider (Vatrano, Zibanejad), 48:51 Chytil (Kakko), 57:08 Copp (Zibanejad, Goodrow). Rozhodčí: McCauley, Rooney – MacPherson, Murray. Diváci: 18 922. Stav série: 3:4

Carolina Hurricanes Raanta (36. Kočetkov) – Slavin (A), DeAngelo, Skjei, Pesce, Br. Smith, Cole – Teräväinen, Aho (A), Jarvis – Svečnikov, Trocheck, Nečas – Niederreiter, Staal (C), Fast – Martinook, Kotkaniemi, Domi.

New York Rangers Šesťorkin (Georgijev) – R. Lindgren, Fox, Miller, Trouba, Braun, Schneider – Kreider (A), Zibanejad, Vatrano – Panarin (A), Strome, Copp – Lafreniere, Chytil, Kakko – Motte, Goodrow (A), Reaves.