• 6
Dovolená, sluníčko, odpočinek. Hokejisté Detroitu si všeho užijí možná už po pátečním utkání se San Jose. Soupeř je v semifinále konference třikrát porazil a trenér Babcock si neví rady. Promíchal sestavu, Jiřímu Hudlerovi dal v posledním duelu nejvíc prostoru za celou vyřazovací část. Olomoucký odchovanec však týmu příliš nepomohl.

Strávil na ledě skoro 17 minut, na branku pálil pětkrát. Žádný puk ovšem do sítě neprolétl, a Hudler tak nevylepšil dosud bídné statistiky. V sérii se San José si ještě nezapsal ani bod, ve čtvrtfinále s Phoenixem pomohl alespoň gólem a dvěma nahrávkami.

Podobně si vedou i jeho spoluhráči, takže protivník nemusí pořádat žádné gólové hody. Na domácím ledě mu pokaždé stačily dvě trefy, v Detroitu vystřílel výhru jediný hokejista - Devin Setoguchi.

Třetí duel série

Detroit - San José

"Máme šance, ale nedáváme góly. Přitom náš brankář Howard chytá výborně. Je škoda, že toho nevyužijeme," lituje Hudler.

Soubor kalifornských Žraloků jednoduše na slavný Detroit umí. Jedenáctinásobného vítěze Stanley Cupu rozpáral v semifinále západní konference už loni, sérii ovládl hladce 4:1 na zápasy. A letos směřuje za dalším triumfem.

"V prodloužení jsme měli čtyři gólovky. Hráli jsme dobře," štvalo Jiřího Hudlera po třetím utkání, v němž Detroit neudržel náskok a padl v prodloužení. Všechny zápasy rozhodla jediná branka, dvakrát dokonce padla až v prodloužení. Přesto týmu Red Wings zbývá poslední šance.