Kolínský Colby Genoway a Ryan Strome (vpravo) z Edmontonu na vhazování. | foto: AP

Po Bernu i Kolín potrápil favorita. Edmonton uspěl až v prodloužení

• 7
Hokejisté New Jersey v pondělí ve Švýcarsku v rámci přípravy před startem NHL zvítězili 3:2 nad SC Bern až gólem z prodloužení. Ve středu se na evropské půdě divákům ukázal i druhý vyslanec z prestižní ligy. V německém Kolíně se ukázali hokejisté Edmontonu a v roli velkého favorita se také radovali z výhry až po prodloužení. Výsledek 4:3 pro Oilers v 63. minutě trefil Ryan Strome.

Na zámořské půdě přípravné zápasy před startem NHL skončily už během víkendu. Před otevřením základní části sezony 2018/19 ovšem zbývaly ještě odehrát dva duely v Evropě.

V pondělí hokejisté New Jersey ve Švýcarsku uhráli nad SC Bern těsnou výhru 3:2 po prodloužení a po podobném průběhu ve středu v německém Kolíně proti Kölner Haie uspěl i Edmonton. Oba celky pak do základní části NHL vstoupí ve vzájemném souboji 6. října ve švédském Göteborgu. V zámoří odstartuje základní část už čtyřmi duely v noci ze středy na čtvrtek (Toronto - Montreal, Washington - Boston, Vancouver - Calgary, San Jose - Anaheim).

V řádné hrací době Edmonton proti německému soupeři třikrát odskočil do vedení, namotivovaní hráči Kölneru ovšem vždy našli odpověď. Na otevírací trefu Tobiase Riedera z 12. minuty kontroval na startu druhého dějství po pěkné kombinaci Jason Akeson.

Když se v 28. minutě za přispění hvězdného Connora McDavida v přesilovce prosadil Milan Lucic, v 45. minutě jeho trefu vymazal před bránkou Koskinena dorážející Moritz Muller.

Oilers si jen o minutu později vzali vedení zpět po akci Ty Rattieho, v 53. minutě ale domácí využili přesilovou hru a začínalo se opět od znova. Radoval se v ní Ben Hanowski.

Z prodloužení uběhly jen necelé tři minuty hry. Druhou asistenci večera si připsal kapitán Edmontonu McDavid, po jehož útočném výpadu našel Ethan Bear před bránou volného Ryana Stromea - 3:4. Utkání bylo pikantní zejména pro útočníka Oilers Leona Draisaitla (připsal si jednu asistenci), jenž se představil ve svém rodném městě a hlavně na lavici Kölneru stál jako hlavní kouč jeho otec Peter Draisaitl.

Finální příprava před startem hokejové NHL:

Kölner Haie - Edmonton Oilers 3:4P (0:1, 1:1, 2:1 - 0:1)

Branky: 21:41 Akeson (Hanowski, Pfohl), 44:58 Muller, 52:38 Hanowski (Jones, Akeson) - 11:05 Rieder (Draisaitl), 27:27 Lucic (McDavid), 45:18 Rattie (Nurse, Benning), 62:07 Strome (Bear, McDavid).

Kölner Haie Wesslau (21. Weitzmann) – Akeson, Bindels, Dumont, Ellis, Genoway, Hanowski, Hospelt, Jones, Kohler, Madaisky, Muller, Oblinger, Palka, Pfohl, Potter, Schutz, Sulzer, Tiffels, Uvira, Viklund, Zalewski, Zerressen

Edmonton Oilers Koskinen (Talbot) – Bear, Benning, Bouchard, Brodziak, Caggiula, Draisaitl, Garrison, Chiasson, Kassian, Khaira, Klefbom, Larsson, Lucic, McDavid, Nugent-Hopkins, Nurse, Puljujarvi, Rattie, Rieder, Russell, Strome, Yamamoto