Hokejisté Dallasu se radují z vítězství nad Vegas.

Hokejisté Dallasu se radují z vítězství nad Vegas. | foto: AP

Finále Západní konference otevřela výhra Dallasu, Faksa měl asistenci

• 10
Fotbalovým výsledkem 1:0 skončila úvodní konfrontace Dallasu s Vegas ve finále Západní konference play off hokejové NHL. Jedinou branku Stars zařídil už ve 3. minutě obránce John Klingberg za asistence českého útočníka Radka Faksy.

Po pátečních náročných zápasech číslo sedm, ve kterých hokejisté Vegas nakonec našli recept na brankáře Vancouveru Thatchera Demkoa a Dallas v infarktové přestřelce v prodloužení završil obrat skóre proti Coloradu, došlo na úvodní finále Západní konfernce už v neděli.

Konfrontace Stars s Golden Knights nabídla defenzivní bitvu, kterou rozsoudila už třetí minuta a gól obránce Johna Klingberga. Akce začala u Radka Faksy (15:56, 0+1, +1, 1 střela), jenž předal puk kapitánovi Jamiemu Bennovi. Ten jej zavezl do útočného pásma a vypálil. Před gólmanem Marc-Andrém Fleurym, jenž tentokrát dostal přednost před Robinem Lehnerem, puk zblokoval jeden z bránících hráčů a z prostoru mezi kruhy jej následně bez váhání poslal do sítě pohotový Klingberg.

Další šance Dallasu už zkušený Fleury dokázal zneškodnit a celkově pochytal 24 střel. Jeho protějšek Anton Chudobin ovšem zastavil všech 25 pokusů Vegas a s premiérovým čistým kontem z play off byl zvolen první hvězdou duelu před střelcem jediné branky Klingbergem a právě Fleurym. U jediné gólové akce večera byl na ledě mimo jiné i český útočník Golden Knights Tomáš Nosek (8:58, -1).

Výsledek finále Západní konference:

Vegas Golden Knights - Dallas Stars 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branky: 02:36 J. Klingberg (Ja. Benn, Faksa). Rozhodčí: Kozari, Sutherland – Cherrey, Murchison. Stav série: 0:1

Vegas Golden Knights M.-A. Fleury (Lehner) – Theodore, Martinez, Schmidt (A), McNabb, Whitecloud, Holden – Mark Stone (A), W. Karlsson, Pacioretty – R. Smith (A), Stastny, Marchessault – Tuch, N. Roy, Cousins – Nosek, Stephenson, W. Carrier.

Dallas Stars Chudobin (Oettinger) – J. Klingberg (A), Lindell, Heiskanen, Oleksiak, Hanley, Sekera – Radulov, Seguin, Ja. Benn (C) – Gurjanov, Pavelski, Janmark – Perry, Hintz, Kiviranta – Comeau (A), Faksa, Dickinson.