Petr Mrázek z Detroitu zasahuje před chicagským Richardem Pánikem. | foto: AP

Pavelec uhájil čisté konto, útočníci Frk s Noskem bodovali za Detroit

• 4
V nedělních přípravných zápasech hokejové NHL se již poprvé představil i Jaromír Jágr. Jeho Florida však prohrála 1:2 po prodloužení s Dallasem. Dařilo se naopak detroitským forvardům Martinu Frkovi (1+1) s Tomášem Noskem (0+1), kteří společně s brankářem Petrem Mrázkem přispěli k triumfu 6:3 nad Chicagem. Bezchybný výkon podal gólman Winnipegu Ondřej Pavelec, když proti Calgary pochytal všech 31 střel.

Z utkání Floridy s Dallasem hraného v Londonu bohužel nejsou k dispozici detailní statistiky. Panthers, kteří poprvé v přípravě nasadili i veterána Jaromíra Jágra, poslal do vedení v 20. minutě právě po spolupráci s českou „68" střelec Jonathan Huberdeau.

Za Dallas ovšem v 25. minutě srovnal provokatér Rousell a stav 1:1 pak vydržel až do třetí minuty prodloužení, kdy rozhodl dallaský obránce Ebert. Výhru slavili i Češi, útočníci Matěj Stránský a Radek Faksa.

V dresu Detroitu byli proti Chicagu hodně vidět Martin Frk (15:39, 5 střel, 1+1) a Tomáš Nosek (19:03, 1 střela, 0+1). Prvně jmenovaný byl dokonce vyhlášen třetí hvězdou duelu, který skončil triumfem Red Wings 6:3.

Domácím vyšel skvěle vstup do utkání. Už v 1. minutě skóroval Glendening a ve 2. minutě po české souhře byl stav 2:0. Nosek vyhrál v útočném pásmu buly a Frk bez přípravy pálil přesně. Ve druhé třetině si pak navíc ke gólu připsal ještě asistenci u využité přesilovky Manthy. V bráně Detroitu operoval Petr Mrázek. Čelil pouhým 14 střelám a třikrát inkasoval.

Parádní formu prokázal Ondřej Pavelec. Český náhradník ze Světového poháru ve svém prvním startu v přípravě vychytal všech 31 střel Calgary a stal se první hvězdou zápasu, ve kterém Winnipeg triumfoval 4:0. Jets nakročili za úspěchem už v zahajovací třetině, kdy se prosadili Scott Kosmachuk a Ben Chiarot. V útoku Calgary se marně snažil dobýt bránu Pavelce i jeho krajan Michael Frolík (17:39, 2 střely).

V sestavě Toronta u výhry 3:2 po prodloužení nad Montrealem nechyběli Češi, obránce Roman Polák (14:54, 4 střely) a útočník Milan Michálek (14:21, 2 střely). Maple Leafs byli blízko výhry už v řádné hrací době, Canadiens totiž zachránil vyrovnáním na 2:2 až v 60. minutě Daniel Carr. V prodloužení ale vrátil domácím rozhodující náskok bek Matt Hunwick.

Útočník Tomáš Hertl (18:23, 5 střel) slavil se San Jose výhru 3:2 po prodloužení z ledu Vancouveru a Dominik Simon (14:37, 2 střely) s Pittsburghem pro změnu dobyl 2:0 domácí prostředí Columbusu. To Andrej Nestrašil (15:19, 1 střela) ve svém druhém startu v přípravě po návratu z těžkého zranění naopak s Carolinou neuspěl po výsledku 1:3 v Minnesotě.

Příprava hokejové NHL

Florida - Dallas 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1), hráno v Londonu
Branky: 20. Huberdeau (Jágr) - 25. Rousell, 63. Ebert.

Columbus - Pittsburgh 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
14. Rowney, 25. Kühnhackl.

Minnesota - Carolina 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
21. Coyle, 50. E. Staal, 56. Zucker - 9. Ryan.

Detroit - Chicago 6:3 (3:1, 2:1, 1:1)
1. Glendening, 2. Frk (Nosek), 11. DeKeyser, 33. Larkin, 38. Mantha (Frk), 58. Athanasiou - 16. Fortin, 30. Rasmussen, 43. Mashinter. Brankář Mrázek (Detroit) odchytal celý zápas, inkasoval ze 14 střel tři branky a měl úspěšnost zákroků 78,6 procenta.

Toronto - Montreal 3:2 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
30. Zajcev, 48. Rielly, 65. Hunwick - 14. Audette, 60. Carr.

Anaheim - Los Angeles 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka:
29. Andreoff.

Vancouver - San Jose 2:3 v prodl. (2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)
4. T. Ruutu, 17. Rödin - 11. a 65. Nieto, 39. Labanc.

Los Angeles - Edmonton 3:2 (1:0, 1:0, 1:2), hráno ve Vernonu
Branky: 10. Puljujärvi, 24. McDavid, 46. Eberle - 45. LaDue, 50. McNabb.

Calgary - Winnipeg 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
5. Kosmachuk, 19. Chiarot, 29. Stuart, 31. Postma. Brankář Pavelec (Winnipeg) odchytal celý zápas, z 31 střel neinkasoval.