Jakub Voráček slaví poté, co vstřelil vítězný gól Columbusu.

Jakub Voráček slaví poté, co vstřelil vítězný gól Columbusu. | foto: AP

Kritika pomohla, Voráček je při chuti. Ukázková nahrávka, chválí ho spoluhráč

• 6
Prohra s New York Rangers, kritika od trenéra a čtyři asistence v dalších dvou zápasech. Posloupnosti událostí českého hokejového útočníka Jakuba Voráčka mají zlepšující se tendenci, v noci navíc dopomohl Columbusu k výhře mimo jiné krásnou nahrávkou v prodloužení. „Parádní akce od Voráčka,“ šťastně hlásil střelec vítězné branky Jake Bean.

„Klidně je rozdělím,“ nebál se ostrých slov trenér Columbusu Brad Larsen na adresu Jakuba Voráčka a Patrika Laineho.

Oba útočníci totiž nepodávali výkony, které si od nich v Columbusu slibovali. Vrcholem byla porážka 0:4 na ledě New York Rangers.

„Kluci jako oni se za lídry neoznačují jen tak náhodou, říká se jim tak z nějakého důvodu. Musí přidat,“ řekl Larsen.

Nakonec se rozhodl dát elitní formaci ještě jednu šanci. Vyplatilo se.

V New Jersey vyhráli Blue Jackets 4:3 po nájezdech, v noci v Coloradu 5:4 v prodloužení.

A výkony peskovaných hvězd?

Voráček posbíral čtyři první asistence, finský útočník vstřelil jednu branku a na další tři nahrál.

Především přihrávky na ledě Colorada stály za to.

Columbus prohrával po dvou třetinách 1:2, první formace ale zavelela k obratu. Hned ve 42. minutě Voráček rychle dojel odražený kotouč v rohu kluziště a z otočky naservíroval puk na volného Colea Sillingera.

„Když hrajete s Voráčkem, vždycky musíte být připraveni. Musíte očekávat puk, i když si myslíte, že je to střela z dálky. Je to fenomenální nahrávač s opravdu vysokým IQ,“ říká Sillinger.

Columbus přidal další dvě trefy, na obě zvládlo Colorado zareagovat. Rozhodnout mělo prodloužení.

A kdo jiný než Voráček režíroval rozhodující akci hostů. U mantinelu přidržel kotouč, nalákal na sebe dva hráče a získal prostor pro obránce Beana, který překonal Johanssona.

„Když jsem se odpoutal od svého obránce, věděl jsem, že mě najde. Jsem rád, že se mi povedlo rozhodnout,“ chválí českého útočníka Bean.

Do akce jde Voráček s Columbusem znova v neděli, doma vyzve v odvetě Colorado.