Hlinka asistoval u dvou gólů Colorada

• 1
Phoenix - Hokejový útočník Jaroslav Hlinka prožil úspěšnou premiéru v dresu týmu NHL z Colorada. Bývalá opora pražské Sparty figurovala u dvou branek Avalanche, kteří uspěli na ledě Phoenixu 4:3 po prodloužení. V dresu domácích Coyotes si bod za přihrávku připsali útočníci Martin Hanzal a Radim Vrbata.

Phoenix, jenž v nedělním duelu porazil Anaheim zásluhou dvou zásahů Radima Vrbaty, na domácím ledě přivítal Colorado.

Z pohledu diváka byla nejzajímavější prostřední hrací část, ve které padlo hned pět branek.

Domácí svěřence trenéra Wayne Gretzkyho nejprve poslal do vedení bek Derek Morris, asistence si připsali Martin Hanzal a Radim Vrbata.

Poté však přišel čas novice v sestavě Avalanche, českého útočníka Jaroslava Hlinky.

Třicetiletý rodák z Prahy připravil finálními přihrávkami trefy pro Marka Svatoše a Paula Stastného.

Zhruba v polovině duelu sice srovnal stav na 2:2 Mathias Tjarnqvist, talentovaný polský útočník Wojtek Wolski ale vrátil vedení na stranu Colorada.

Stav 2:3 vydržel až do času 59:59, kdy Phoenix vrátil do hry obránce Ed Jovanovski. Následné prodloužení ovšem rozhodl svým druhým gólem hostující Paul Stastny.

Rachůnek debutoval v dresu New Jersey

Obránce Karel Rachůnek, jenž v letním přestupovém období opustil Rangers a zamířil do New Jersey, nastoupil v souboji s Philadelphií poprvé za svůj nový klub. Zlínský rodák se asistencí podílel na přesilovkové trefě útočníka Zacha Pariseho, jenž v závěrečné třetině společně s Andrew Greenem srovnal skóre utkání na 2:2.

Premiéru nového hlavního trenéra Devils Brenta Suttera ovšem v 49. minutě překazil útočník hostujících Flyers Scottie Upshall. Talentovaný Kanaďan využil přesilovou hru po přihrávkách Simona Gagneho a Daniela Briera. Philadelphia si tak z Sovereign Bank Arény odvezla výhru 3:2.

Sýkora poprvé nastoupil po boku Crosbyho

Útočník Petr Sýkora nedokázal v závěrečné třetině přípravného utkání proměnit obrovskou šanci, načež jeho nový klub z Pittsburghu nakonec padl na ledě Montrealu 2:3 po prodloužení.

Úspěch Canadiens zařídil především ruský technik Alexej Kovaljov, který vstřelil rozhodující gól v nastavení a na zbylé dva přihrál. Za Penguins se pro změnu na obou trefách podílel Sidney Crosby (1+1).

New Jersey - Philadelphia 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)
42. Parise (Rachůnek), 47. Greene - 6. Kukkonen, 20. Richards, 49. Upshall. Střely na branku: 29:23.

New York Islanders - Atlanta 3:4 v prodl. (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)
37. a 48. Spiller, 4. Meyer - 13. a 36. Crabb, 26. Sterling, 62. Exelby. Střely na branku: 32:31.

Montreal - Pittsburgh 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
27. Kosticyn, 52. Locke, 65. Kovaljov - 38. Crosby, 55. Malone. Střely na branku: 22:21.

Edmonton - Florida 5:4 (3:1, 1:1, 1:2)
5. a 8. Almtorp, 1. Staios, 40. Horcoff, 43. Sanderson - 20. Stewart, 21. McLean, 48. Globke, 52. Campbell (Tůma). Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celý zápas, z 24 střel inkasoval pět branek a úspěšnost měl 79,17 procenta. Střely na branku: 24:34.

Vancouver - Anaheim 2:3 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
32. McIver, 56. D. Sedin - 27. a 64. Wirtanen, 6. Parros. Střely na branku: 29:23.

Phoenix - Colorado 3:4 v prodl. (0:0, 2:3, 1:0 - 0:1)
23. Morris (Hanzal, Vrbata), 34. Tjärnqvist, 60. Jovanovski - 28. a 65. Stastny (na první Hlinka), 26. Svatoš (Hlinka), 36. Wolski. Střely na branku: 44:20.