Stastny poslal USA do čtvrtfinále

Moskva - Hokejisté Spojených států amerických splnili na světovém šampionátu i další cíl své mise a postoupil do čtvrtfinále turnaje. Katapultovala je tam poměrně snadná výhra nad Německem 3:0. Třemi body za dvě branky a jednu asistenci se o výhru týmu kouče Mika Sullivana postaral útočník Paul Stastny, syn slovenské legendy Petera Šťastného.

Gólman John Grahame udržel poprvé na turnaji čisté konto.

Američanům vyšel vstup do utkání a v třetí minutě využili přesilovou hru při Polaczekově vyloučení. Po Arnasonově přihrávce se zblízka prosadil poprvé Stastny.

Němci, kteří hráli bez nemocného obránce českého původu Ančičky, ale byli také nebezpeční a často zaměstnávali gólmana Grahamea. V 12. minutě měl velkou možnost Gogulla a v druhé části nebezpečně vypálil Breitbach.

Pojistit vedení zámořského týmu mohli Cole a Stastny, který trefil v 32. minutě tyč. Vycházející hvězda Colorada se podruhé prosadila za čtyři minuty v přesilovce, kdy Stastny nadvakrát protlačil puk za Pätzolda.

Američané si už vítězství bez potíží pohlídali. Kessel sice zakončil hned pár vteřin po Stastného gólu blafák jen těsně vedle, ale v 44. minutě završil výsledek Stempniak. Grahameovi nepokazil čistý štít ani Kreutzer, na druhé straně neupěli Stastny s Kesselem.

Výsledek - osmifinálová skupina F:

USA - Německo 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky:
3. Stastny (Arnason, Cole), 36. Stastny (Cole), 44. Stempniak (Stastny, Cole). Rozhodčí: Rönn - Fonselius (oba Fin.), Zatta (It.). Vyloučení: 9:6. Využití: 1:0. Diváci: 2200.