Rusko se na výhru nadřelo

Moskva - Místo brankostroje a vysokého vítězství se ruští hokejisté s Itálii trápili. Třebaže nakonec utkání osmifinálové skupiny E mistrovství světa vyhráli 3:0, na úspěch se v Moskvě dost nadřeli. Více než deset tisíc diváků muselo čekat na úvodní branku až do 35. minuty, kdy se trefil Kovalčuk.

Na ruských hokejistech bylo od začátku patrné, že neberou protivníka příliš vážně. Italové však místo kapitulace statečně bojovali, nečekaně dlouho drželi bezbrankové skóre a nechybělo mnoho, aby se v polovině zápasu dokonce dostali do vedení. V tu chvíli totiž ujel osamocený Ansoldi, ale svou střelou Jeremenka nepřekonal.

Až v 35. minutě gólově poprvé udeřilo na druhé straně. Kovalčuk vystřelil, po Muzzattiho zákroku trefil Malkin z úhlu tyč, následnou dorážku Frolova dokázal hrdina zápasu v italské brance ještě jednou vyrazit, ale puk se dostal znovu ke Kovalčukovi, který v pádu nakonec zamířil do odkryté branky. Italové měli vzápětí šanci na vyrovnání, když hráli 93 vteřin přesilovku pět na tři, Jeremenka ovšem nijak neohrozili.

Také závěrečná třetina se odehrávala ve stejném duchu jako dvě předešlé. Rusové se však přece jen dočkali pojistky, když v 54. minutě využili přečíslení dvou na jednoho Kovalčuk se střelcem Frolovem. V samém závěru, když už Muzzatti dochytával utkání pouze s velkým sebezapřením kvůli křečím, upravil skóre ještě Morozov.

Rusko - Itálie 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky:
35. Kovalčuk (Malkin, Frolov), 54. Frolov (Kovalčuk), 60. Morozov (Zinovjev, Zaripov). Rozhodčí: Schutz - Gemeinhardt (oba Něm.), Pouzar (ČR). Vyloučení: 3:9, navíc Trevisani (It.) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 10.100.