Slovenský tisk tým chválí, ale kritizuje Reichla

14 2001
Praha - Nejen slova chvály zaznívají ve slovenském tisku na adresu českých hokejistů po skončeném mistrovství světa. "Hokejový bůh je zřejmě Čech..." zdůrazňuje sice na titulní straně nejčtenější slovenský deník Nový čas a připouští, že hokejové umění českých mistrů světa uznává celý sportovní svět, ale někteří jedinci, podle deníku, asi slávu nesou těžce. "Jak jinak lze pochopit slova českého kapitána Roberta Reichla, že Slováci by měli hrát B-kategorii mistrovství světa...? Z úst hokejisty, který ještě jako mladíček na MS 1991 dával ve společné československé šatně pocítit starší dvojici Kolník-Medřík, že jsou Slováci, je to ale asi normální," napsal autor článku.

Šport naopak ocenil, že v šatně mistrů světa zněly slovenské písničky. "Zlatá éra českého hokeje pokračuje," zdůrazňuje na titulní straně Sme a zvláštní pozornost věnuje nejdůležitějšímu gólu v kariéře Davida Moravce. "Štěstí se ve finále přiklonilo k Čechům, ale hráči se o něj snažili ze všech sil," konstatoval deník.

"Česko je v posledních šesti letech nejúspěšnější hokejovou zemí. Od prvenství na MS ve Vídni '96 se jeho hráči ani jednou nevrátili bez medaile a po trumfech v Lillehammeru '99 a vloni v Petrohradu získali svěřenci Josefa Augusty třetí titul za sebou!" oceňuje Sme.

Dodává, že slovenští reprezentanti si alespoň mohou říci, že prohráli s mistry světa. "Češi mají zlato, ale sezóna jim nekončí. Kupa dalších skvělých hráčů v čele s Jágrem obléká dresy týmů NHL, kde právě vrcholí souboje o Stanley cup," doplnil list.

Národná obroda označuje třetí díl zlaté série za další zásah české vítězné generace. Samo finále pak podle listu bylo nejsprávnějším vystupňováním celého šampionátu a houževnatí Finové byli zdatným soupeřem, než je David Moravec srazil na kolena.

"Český hokej se v Německu zase vyznamenal. Bodejť by ne, vždyť od roku 1996 je vítězná generace českých hráčů okolo Roberta Reichla a Jiřího Dopity už pošesté v úplném závěru MS, z toho čtyřikrát ve finále!" zdůrazňuje autor. Dodává, že podobného unikátního zápisu do historie dosáhli jen hráči někdejší famózní sborné.

Pravda na titulní straně lakonicky konstatuje "Češi zase šampióny". Mistři podle ní pokračují v světové nadvládě i v novém století, zatímco zámoří vyšlo znovu naprázdno.

Slovenský premiér Mikuláš Dzurinda ráno v telefonátu s předsedou české vlády Milošem Zemanem také blahopřál k "obrovskému úspěchu českého hokejového týmu, že se mu podařilo podruhé úspěšně obhájit titul mistra světa a potřetí vystoupit na stupeň vítězů", citoval list.

Autor:

MS hokejistů 2020 ve Švýcarsku

Švýcarská města Curych a Lausanne budou od 8. do 24. května 2020 hostit 84. hokejové mistrovství světa. Šampionát se ve Švýcarsku uskuteční poprvé od roku 2009

Marko Anttila, Anthony Mantha, Mark Stone, Jonathan Marchessault Jan Kovář, Jakub VoráčekMichael FrolíkKaapo Kakko, William Nylander, Nikita Kučerov

Nejčtenější

Hokejový Litvínov dotvořil obranu, dohodl se s Kubátem a Jánošíkem

Litvínovský trenér Jiří Šlégr a obránci Karel Kubát (vlevo) a Adam Jánošík...

Rekonstrukce litvínovské obrany završena. Hokejová Verva udržela ofenzivního beka Karla Kubáta,...

Přetahovaná o Panarina a spol. Které hvězdy čekají na trhu volných hráčů?

Artěmij Panarin z Columbusu se žene za pukem, vlevo je Jakub Voráček z...

Letošní trh volných hokejistů, o které budou kluby NHL od prvního července usilovat, nabízí...

Extraliga je výš, ale věřím, že to zvládnu, říká plzeňský Rob

Luboš Rob ze Vsetína během utkání proti Českým Budějovicím

Pouze jediný hráč, kladenský Vítězslav Bílek, dal v historii první hokejové ligy v základní části...

Můžete mi dát výplatu? Chomutovské dluhy rozkryly díry v pravidlech

Rezignovaní fanoušci hokejového Chomutova se loučí s extraligou.

Očekával, že jako šéf hokejové extraligy bude v červnu mít klidnější období. Místo toho se Josef...

Gudas se o výměně dozvěděl na svatbě. Musel jsem se opít, přiznal

Radko Gudas na tréninku české hokejové reprezentace.

Před minulý víkend měl být pro Radka Gudase poklidný. V Praze se ženil jeho hokejový kamarád Jiří...

Další z rubriky

Stříbrní Finové se vrátili domů v tichosti


Helsinky Finští hokejisté se z mistrovství světa v Německu vrátili do vlasti se stříbrnými medailemi, ale...

Prezident Havel přijal hokejové šampiony


Praha Členy české hokejové reprezentace, která v neděli potřetí v řadě vybojovala titul mistrů světa,...

Golonka odmítá, že by Češi měli jen štěstí


Bratislava Legenda slovenského a československého hokeje Jozef Golonka v dnešním vydání listu Nový deň vyvrací...

Najdete na iDNES.cz