Němci byli vypískáni, prohráli i s Itálií

Hannover - Kanadští hokejisté splnili roli favorita a v prvním zápasu osmifinálové skupiny E mistrovství světa, kterému přihlížel i jejich legendární krajan Wayne Gretzky, přehráli Švýcarsko 6:2. Kanaďané oslavili čtvrté vítězství v turnaji a jako první si zajistili postup do čtvrtfinále šampionátu. Němečtí hokejisté nedokázali navázat na dobré výkony ze základní skupiny a v osmifinálové skupině E mistrovství světa prohráli v Hannoveru s Itálií 1:3. Před nečekaně poloprázdnou Preussag Arenou předvedly oba celky slabé výkony a z výhry se nakonec radovali produktivnější Italové. Zápasy skupiny F

Kanada - Švýcarsko 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)
Skóre přitom otevřeli Švýcaři, kdy se v 11. minutě v přesilovce trefil Martin Steinegger. Přestože si dál vytvářeli šance, nedokázali je proměňovat. Druhou branku, kterou už jen korigovali skóre, vstřelili rovněž z přesilovky v 48. minutě. Jejím autorem byl Flavien Conne.

Kanaďany, kteří byli po celý zápas aktivnější, může mrzet jen zranění gólmana Roberta Luonga, který musel ve druhé třetině předčasně do sprch s podezřením na zlomeninu ruky. V brance jej vystřídal Fred Brathwaite.

Branky a nahrávky: 16. Isbister (Marleau), 17. Smyth (Stuart, Redden), 23. Lecavalier (Friesen, Morris), 38. Isbister (McLaren, Richards), 43. Walker (Smyth), 55. Sullivan (Smith, Thornton) - 11. Steinegger (Crameri, Jenni), 48. Conne (Plüss, Reichert). Vyloučení: 9:7, navíc Bezina a Jenni (oba Švýc.) 10 minut plus do konce. Využití: 2:2. Rozhodčí: Mihálik (SR) - Norrman (Švéd.), Neuwirth (Rak.). Diváci: 4000.

Kanada: Luongo (24. Brathwaite) - Smith, Brewer, Redden, Stuart, Morris, McLaren, Robidas - Isbister, Peca, Draper - Smyth, Thornton, Sullivan - Friesen, Marleau, Walker - Murray, Lecavalier, Richards.
Švýcarsko: Gerber - Keller, Streit, Sutter, Salis, Steinegger, Seger, Vauclair, Bezina - Conne, Plüss, Reichert - Jeanin, Zeiter, Della Rossa - Riesen, Crameri, Jenni - Ziegler, Aeschlimann, Demuth.

Německo - Itálie 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Italové se prosadili prakticky z první vážnější akce, když na konci biliárové spolupráce byl Chitarroni. Zlý muž turnaje zařídil i druhou branku, když chytře tečoval v přesilové hře Sacratiniho střelu od modré. Svěřenci trenéra Zacha si poté sice vytvořili mohutný tlak, ale jistého gólmana Rosatiho se jim dlouho nedařilo překonat.

Recept na něj našel až v šesté minutě třetí třetiny Daffner, který zavezl puk do pásma a střelou k tyči překvapil nepozornou italskou jedničku. Z vykřesané naděje se ale Němci neradovali dlouho. Po chybě ve středním pásmu se dostal k puku Lino de Toni a prostřelil brankáře Müllera potřetí. Němečtí fanoušci tak po druhé prohře v řadě své reprezentanty vypískali.

Branky a nahrávky: 46. Daffner (Sturm, Müller) - 19. Chitarroni (Sacratini, Busillo), 25. Chitarroni (Sacratini, Bartolone), 49. L. de Toni.  Rozhodčí: Dell - Garofalo (oba USA), Popovič (SR). Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. Diváci: 8000.

Německo: Müller - Lüdemann, Seidenberg, Mayr, Smazal, Renz, Molling, Goldmann - Rumlich, Goc, Benda - Sturm, Soccio, Kathan - Daffner, Abstreiter, Kreutzer - Loth, Hynes, Greilinger. Trenér Hans Zach.
Itálie: Rosati - de Angelis, Bartolone, Insam, Mansi, Strazzabosco, Helfer, Rucchin, Lorenzi - Zarillo, Beattie, Iob - Bussillo, Sacratiani, Chitarroni - L. de Toni, Chelodi, Ramoser - Felicetti, M. de Toni, Margoni. Trenér: Pat Cortina.