Jaroslav Bednář v dresu Slavie

Jaroslav Bednář v dresu Slavie | foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia , Profimedia.cz

Hokejová Poruba prohrála, ani Kladno neuspělo. Slavia ovládla přestřelku

• 8
Hokejisté Poruby podlehli v 21. kole první ligy doma Sokolovu 4:5 v prodloužení, neuspěli poprvé po sérii šesti vítězstvích. Bodově se na ně dotáhla Jihlava díky vítězství nad poslední Kadaní 6:3. Druhá Dukla má navíc zápas k dobru. Kladno nastoupilo v Havířově bez Jaromíra Jágra, jenž ze středečního duelu proti Vsetínu odstoupil před třetí třetinou, a prohrálo 0:1. Kleslo ze třetího místa na páté za Vrchlabí a Přerov. Vrchlabí vyhrálo v Litoměřicích 4:3 po samostatných nájezdech a Přerov ve Vsetíně 3:2.

Porubě v 7. minutě získal vedení Fin Markus Korkiakoski a ještě v první třetině zvýšil v přesilové hře Jan Hudeček. Po 114 sekundách v další početní výhodě upravil Lukáš Endál už na 3:0. V polovině utkání sice snížil obránce Jan Pohl, ale na konci druhé části vrátil Ostravanům tříbrankový náskok Petr Kanko.

Baník pak předvedl obrat. Ve 47. minutě jej načal Tomáš Vracovský, v čase 58:49 využil přesilovku Pohl a šest sekund před koncem třetí třetiny vyrovnal Martin Osmík. Nastavení ukončil po devíti vteřinách Vracovský.

Za Jihlavu stihl mezi 10. a 40. minutou zaznamenat hattrick Jakub Illéš, který se při druhém gólu prosadil i v oslabení. Zařídil vedení 3:1, protože za hosty snížil na 1:2 v přesilovce Jakub Trefný. Kadaň se snažil vrátit do hry Jan Svoboda a po zvýšení Tomáš Jiránka i Jiří Kulich, ale v závěru dvěma góly pečetil výhru favorit Tomáš Harkabus.

Kladno vyšlo naprázdno po pěti zápasech, během nichž čtyřikrát bodovalo naplno a jednou prohrálo po samostatných nájezdech. Ve všech hrál i osmačtyřicetiletý majitel Jágr. Jediný gól v Havířově vstřelil v 35. minutě Vojtěch Doktor. Gólman Aleš Stezka udržel díky 30 úspěšným zákrokům poprvé v sezoně čisté konto. Domácí se radovali po šňůře čtyř porážek.

Vrchlabí se sice ujalo v Litoměřicích vedení ve 14. minutě zásluhou Martina Heřmana, ale domácí díky gólům Tomáše Svobody, Davida Jindry a Patrika Miškáře otočili na 3:1. Po přesilovkových trefách beků Tomáše Linharta a Ondřeje Vály si Vrchlabí vynutilo prodloužení a rozhodly až nájezdy, v nichž uspěli jen hostující Patrik Urban a Tomáš Nouza.

Přerov prohrával ve Vsetíně 0:2, když náskok Valachům zařídili Radim Kucharczyk a Roman Vlach, který využil přesilovou hru. Mezi 28. a 39. minutou Zubři obrátili výsledek. Nejdříve se trefil Tomáš Doležal, stav srovnal v početní výhodě Vlastimil Dostálek a vítězný gól dal opět Doležal.

Slavia po středečním odvolání hlavního kouče Martina Štrby i asistenta Jiří Doležala zabrala pod dočasným vedením sportovního manažera Jiřího Vebera v roli hlavního trenéra a Pavla Kolaříka na pozici asistenta. Ti měli stejné role jako u slavistické juniorky.

Po porážkách doma s Porubou 0:4 a v Sokolově 0:7 si slávisté spravili chuť v Edenu proti Šumperku a vyhráli 9:5. Duel začal kvůli problémům s ledem o 35 minut později a Pražané v první třetině dvakrát prohrávali. Na gól Jana Milfaita odpověděl v početní výhodě Lukáš Buchta, ale Drakům vrátil vedení Petr Kratochvíl.

Slavia poté opanovala druhou třetinu. V 25. minutě nejdříve využil přesilovku pěti proti třem Robin Všetečka, pokračující výhodu proti čtyřem proměnil za 25 sekund Daniel Kružík a v 35. minutě během 38 vteřin skórovali Tomáš Šmerha a opět Kružík.

V poslední třetině odpověděl na Milfaitovo snížení Jaroslav Brož, na dvojnásobnou korekci Daniela Spratka nejdříve David Šteiner a potom v oslabení Jiří Doležal. V 55. minutě dovršil výsledek obránce Adam Sedlák, nová posila Slavie z druholigového Znojma.

Potřetí za sebou vyhrála Třebíč, která zdolala Ústí nad Labem 2:1. Horáckou Slavii dostal do vedení ve 25. minutě 16. gólem v sezoně nejlepší střelec soutěže Ladislav Bittner. Za 84 sekund vyrovnal Michal Trávníček, ale v 34. minutě rozhodl ve vlastním oslabení Martin Šťovíček.

Prostějov deklasoval nováčka Kolín 11:3. Pět bodů za dvě branky a tři asistence si připsal Petr Chlán, hattrick a přihrávku měl Dominik Hrníčko a tři góly vstřelil také Petr Mrázek. Frýdek-Místek i díky dvěma trefám Dan Przybyly porazil Benátky nad Jizerou 5:0. Gólman Tomáš Suchánek díky 28 zásahům udržel poprvé v ročníku nulu.

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Slovan Ústí nad Labem 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Branky: 24:24 Bittner (Šťovíček), 33:37 Šťovíček (Bittner) - 25:48 Trávníček. Rozhodčí: Souček, Jechoutek – Kotlík, Polák.

SK Horácká Slavia Třebíč Jekel (Mičán) – Zukal, Stehlík, Furch, Kowalczyk, Tejnor, Nedbal, Vodička – Bittner, Šťovíček, Psota – Vodný, Nedvídek, Ferda – Krliš, Michálek, Hrubec – Kořenek, Křehlík, Oščádal.

HC Slovan Ústí nad Labem Hamalčík (Haas) – M. Voženílek, Š. Havránek, Pika, J. Drtina, Vladimír Brož, Vala, Mareš – Trávníček, Matějček, D. Sklenář – G. Szturc, Tůma, Grim – Furch, O. Bláha, Severa – Pšenička, Protasenja, Vrdlovec.

HC Dukla Jihlava - SK Trhači Kadaň 6:3 (2:1, 1:0, 3:2)

Branky: 09:10 Illéš (Jiránek), 11:27 Illéš (Eliáš, Fronk), 39:59 Illéš (M. Zadražil, Jiránek), 45:53 Jiránek (M. Zadražil), 58:02 T. Harkabus (Poletín, Strejček), 59:52 T. Harkabus (Pekr) - 18:22 Trefný (Chlouba), 41:16 J. Svoboda (Koblížek, Seemann), 56:08 Kulich (Bucek, Bačo). Rozhodčí: Valenta, Hucl – Zídek, Tvrdík.

HC Dukla Jihlava Jan Brož (Fučík) – D. Krenželok, D. Kolář (A), T. Černý, Strejček, Bilčík, Eliáš, A. Dvořák – Čachotský (A), Skořepa (C), Fronk – Jiránek, M. Zadražil, Illéš – T. Harkabus, Poletín, Pekr – T. Havránek, Juda, Čermák.

SK Trhači Kadaň Hamrla (R. Běhula) – Kottek (A), Trefný (C), R. Havel (A), Seemann, Delmarche, T. Běhula, Karmaškov, Havlín – Chlouba, Jakub Veselý, Koblížek – J. Svoboda, Houška, Homer – Bucek, Hradecký, Bačo – Kulich.

LHK Jestřábi Prostějov - SC Kolín 11:3 (2:2, 4:0, 5:1)

Branky: 06:16 Chlán (Žálčík, Ouřada), 09:09 Mrázek (P. Krejčí), 21:51 Hrníčko (Chlán), 27:40 M. Novák (Vachutka), 30:36 T. Kaut (Bartoš, Hrdinka), 36:08 Hrníčko (Chlán), 40:30 Hrníčko, 45:32 Mrázek (T. Kaut, Pěnčík), 46:40 Ouřada (T. Jandus, Chlán), 50:59 Chlán (Hrníčko, Drtil), 52:11 Mrázek (Bartoš, Hrdinka) - 11:14 Šafránek (Husa), 12:32 Síla (Petržilka, Štohanzl), 53:30 J. Stehlík (J. Veselý, Blaha).

LHK Jestřábi Prostějov Bláha (Wolf) – Matyáš, Hrdinka, Drtil, P. Krejčí, Piegl, Pěnčík – Mrázek, Bartoš, Gago – Žálčík, Chlán, Hrníčko – M. Novák, T. Kaut, Vachutka – Ouřada, Motloch, T. Jandus – Janeček.

SC Kolín Sejpal (O. Martínek) – Husa, Kukla, Blaha, Muška, Váchal, Pýcha, Zdeněk – Jankovský, Šafránek, Z. Král – L. Krejčík, Zumr, J. Veselý – Síla, Štohanzl, Petržilka – Semirád, R. Martínek, J. Stehlík.

HC Stadion Litoměřice - HC Stadion Vrchlabí 3:4N (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0)pen. 0:2

Branky: 18:35 T. Svoboda (Miškář, M. Beran), 36:05 Jindra (Berka, Soukup), 41:09 Miškář (M. Beran, J. Holý) - 13:36 Heřman (Matýs, Nouza), 45:49 Linhart (Niko, Urban), 58:57 Vála (Nouza, Matýs), Urban. Rozhodčí: Bejček, Čáp – Kreuzer, Polonyi.

HC Stadion Litoměřice Tomáš Král (A. Beran) – Marcel, Baláž, Výtisk (C), J. Holý, Jebavý (A), Kremláček, Černohorský – M. Beran (A), Miškář, T. Svoboda – Procházka, Urban, Jánský – L. Stehlík, Konečný, Pajer – Jindra, Soukup, Berka.

HC Stadion Vrchlabí Soukup (Štěpánek) – Linhart (A), Oliva, Kajínek, Niko, Jirků (C), Vála, J. Moník – Heřman, Matýs, Nouza (A) – Machač, Chrtek, Zeman – Hozák, Urban, Mrňa – Formánek, Chalupa, F. Moník.

HC RT TORAX Poruba 2011 - HC Baník Sokolov 4:5P (2:0, 2:1, 0:3 - 0:1)

Branky: 06:53 Korkiakoski (T. Jáchym, Szathmáry), 17:34 Hudeček (Sikora, Teper), 21:54 Endál (Sikora, Hudeček), 37:45 Kanko (Szathmáry, Dundáček) - 29:11 J. Pohl (Kverka, Klejna), 46:46 Vracovský (Kadeřávek, Osmík), 58:49 J. Pohl (Kverka, Švec), 59:54 Osmík (Švec, J. Pohl), 60:09 Vracovský (Kverka, J. Pohl). Rozhodčí: Fiala, Cabák – Hanzlík, Dohnal.

HC RT TORAX Poruba 2011 Muštukovs (Foltán) – Teper, Žovinec, Kozák (A), Szathmáry, Urbanec, Slavík, Dundáček – Pořízek, Hudeček, Sikora (C) – Stloukal, T. Jáchym, Korkiakoski – Klíma, Raška I, Endál (A) – Kanko, Žolobov, Hotěk.

HC Baník Sokolov Neužil (Cichoň) – J. Pohl (A), Poizl, Klejna, Kadeřávek, Kulhánek, A. Rulík, Tureček – Vracovský (A), Kverka, Osmík – Křemen, Vildumetz, Kropáček – Švec (C), T. Rohan, Šik – Prymula, Hašek, Jiskra.

HC Slavia Praha - DRACI PARS ŠUMPERK 9:5 (1:2, 4:0, 4:3)

Branky: 14:38 Buchta (Kuťák, Šmerha), 24:30 Všetečka (Kuťák, Šmerha), 24:55 Kružík (Jaroslav Brož, Vlček), 34:06 Šmerha (Kuťák, Všetečka), 34:44 Kružík (Vlček, J. Novák), 45:18 Brož Jar. (Tomica), 47:19 Šteiner (Veber, Kružík), 51:51 J. Doležal (Kružík), 55:44 Sedlák (M. Ondráček, Jaroslav Brož) - 06:27 Milfait (Moučka, Jaroš), 17:19 P. Kratochvíl, 44:11 Milfait (Moučka, Jaroš), 45:34 Spratek (Danielčák, Kabelka), 48:19 Spratek (Kabelka). Rozhodčí: Grech, Kostourek – Baxa, Coubal.

HC Slavia Praha Michajlov (Málek) – T. Duda, J. Novák (C), D. Krejčí, Buchta, Sedlák, Veber, Hovorka – Šteiner, Vlček, Kružík – Všetečka, Kuťák, Šmerha – J. Doležal (A), Havrda, Slavíček – Tomica, M. Ondráček, Jaroslav Brož.

DRACI PARS ŠUMPERK Peksa (Altrichter) – Záruba, Ševčík, Kabelka, Dosek, Weintritt, Machů – Moučka, Milfait (C), Jaroš (A) – Tjurin, Baláž (A), Bernovský – Krejčiřík, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Kučera, Spratek, Blaško – Danielčák.

VHK ROBE Vsetín - HC ZUBR Přerov 2:3 (1:0, 1:3, 0:0)

Branky: 10:01 Kucharczyk (Smetana), 24:18 R. Vlach (Š. Jenáček) - 27:12 T. Doležal (Dostálek, Pšurný), 35:48 Dostálek (Hrabal, Pšurný), 38:59 T. Doležal (Pšurný, Dostálek). Rozhodčí: Čech, Šudoma – Novák, Komínek.

VHK ROBE Vsetín Málek (Gába) – Ondračka, Smetana, Hryciow, Bartko, Kudělka (C), Štach (A), J. Jenáček – Půček, Pechanec, L. Bednář – Babka, R. Vlach, A. Zeman – Hořanský, Šilhavý, Vítek – Š. Jenáček, Kucharczyk (A), Gajarský.

HC ZUBR Přerov Holík (D. Dvořák) – Hrabal, Kubeš, Zbořil (A), Forman, Krisl (C), Dluhoš – T. Doležal, Pšurný (A), Dostálek – Svoboda, Hejcman, Číp – Matěj Svoboda, Indrák, Ryšavý – Štefka, Macuh, Goiš – Václavek.

HC Frýdek-Místek - HC Benátky nad Jizerou 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Branky: 11:40 Przybyla (Ramik, Zahradníček), 27:23 Klimša (Mikulík), 35:12 Husák (Martynek), 41:28 Repe (Tomi, D. Kindl), 52:09 Przybyla (Ramik). Rozhodčí: Koziol, Vrba – Měkýš, Vašíček.

HC Frýdek-Místek Suchánek (L. Daneček) – Haman, Zahradníček, Šepelev, Husák, Repe, Z. Malík, J. Michálek – Šedivý, Mikulík (C), R. Veselý – Klimša (A), Peterek, Martynek (A) – D. Kindl, Stuchlík, Tomi – Ramik, Przybyla, Matiaško.

HC Benátky nad Jizerou Žajdlík (Vopravil) – Cibulka, Aubrecht (A), Böhm, Štibingr, Kollert, Bieniek, Kovář – Hujer, A. Dlouhý, Rychlovský – Jiruš, Čederle, Pabiška (C) – Strnad, Jansa, Drábek – Vomáčka, Šafařovský, Putz.

AZ Heimstaden Havířov - Rytíři Kladno 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branky: 34:44 Doktor (Horváth, Mrowiec). Rozhodčí: Michal Dědek, Nikola Marek, Michael Hranoš, David Blažek.

AZ Heimstaden Havířov Stezka (Štipčák) – Mrowiec, Bořuta (A), Lytvynov, Rašner, Kachyňa, Ševěček, Kočí – O. Procházka, F. Seman (A), Doktor – Maruna (C), J. Kloz, Rudovský – Vašenka, Mrva, Lednický – Horváth, Mastič, Petriska.

Rytíři Kladno Brízgala (Košarišťan) – Mikliš, Frye, S. Zacharčuk, V. Sorokin, Zelingr, Kehar (A), Štochl – Melka, Plekanec (C), Kubík – Račuk (A), Marosz, Guman – Š. Jelínek, Machač, Filip – Hlava, Pitule, Hajný.