Hokejisté Brna po porážce s Ústím nad Labem. | foto: Otto Ballon Mierny, MAFRA

Ve šlágru kola v Brně vyhrálo Ústí. V první lize je bez ztráty bodu trio týmů

• 5
Už je tři týmy si udržely po druhém kole první hokejové ligy stoprocentní bodovou bilanci - severočeské duo Chomutov a Most, a také Havířov. O bod zpět je Ústí nad Labem, které dokázalo ve šlágru kola vyhrát v prodloužení na ledě Komety Brno.

Kometa Brno - Ústí nad Labem 2:3 v prodl.

Po vzájemném oťukávání v první třetině se první ke slovu dostali domácí. Nejprve ve 22. minutě zakončil v přesilovce do odkryté branky Švagrovský a krátce nato z trestného střílení oklamal krásným blafákem brankáře Salfického útočník Černý.

Jenž pak Kometa přestala hrát, do závěrečného dějství vstoupila značně nekoncentrovaná a ve 44. minutě bylo díky Špirkovi a Pazourkovi srovnáno. V prodloužení navíc získali bonusový bod hosté, kteří díky Němečkovi zápas dokonale otočili.

Branky: 22. Švagrovský, 23. Černý z tr. střílení - 41. Špirko, 44. Pazourek, 62. Němeček. Rozhodčí: Minář - Novák, Škach. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 6701. Třetiny: 0:0, 2:0, 0:2 - 0:1.

Chomutov - Poruba 5:2

Domácí vedli od 16. minuty díky brance Jíry. Hosté vyrovnali v úvodu druhé třetiny zásluhou Ovšáka. Klid favoritovi vrátil Hašek, který dvěma zásahy upravil na 3:1. Hosté ale vzápětí snížili na rozdíl gólu, a tak rozhodnutí přišlo až v úvodu třetí třetiny. Nejprve v přesilovce Půlpán a za dvě minuty Jíra dokonce v oslabení definitivně rozhodli o vítězství Chomutova. Výsledek v závěru nezdramatizovala ani dvouminutová přesilovka hostů pět na tři.

Branky: 16. a 48. Jíra, 23. a 30. Hašek, 46. Půlpán - 21. Ovšák, 30. Hubáček. Rozhodčí: Šindler - Rozlílek, Bertlík. Vyloučení: 9:9. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2100. Třetiny: 1:0, 2:2, 2:0.

Třebíč - Most 2:4

Hokejisté Mostu si v nové sezoně první ligy připsali druhé vítězství. Na výhru z prvního kola v Olomouci dnes Severočeši navázali úspěchem na ledě Třebíče, odkud si odvezli tři body po
výsledku 2:4.

Třebíčští v utkání třikrát prohrávali, ale dotáhnout náskok Mostu se jim podařilo pouze v prvních dvou třetinách. V závěrečné části pak hosté odskočili na rozdíl dvou branek a vítězství už uhájili.

Branky: 10. Otčenáš, 38. Čech - 9. Heinisch, 38. Zaťovič, 48. Budínský, 56. Šinkovič. Rozhodčí: Pešina - Jílek, Jindra. Vyloučení: 7:6, navíc Zahradník (Třebíč) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1150. Třetiny: 1:1, 1:1, 0:2.

Havlíčkův Brod - Olomouc 5:1

Utkání pro sebe Havlíčkův Brod rozhodl hned v úvodu po oťukávací pětiminutovce a soupeře deklasoval v první třetině čtyřmi góly, přičemž tři padly během 87 sekund. Bezchybně chytající domácí Neruda kapituloval až šest minut před koncem zápasu v oslabení.

Branky: 5. a 35. Endál, 6. a 14. Třetina, 6. Svoboda - 54. Ostrčil. Rozhodčí: Hribík - Křivohlavý, Klouda. Vyloučení: 9:10. Využití: 3:1. Diváci: 800. Třetiny:  4:0, 1:0, 0:1.

Havířov - Dukla Jihlava 1:0

Vyrovnané utkání rozhodla jediná branka v přesilové hře. V první přesilovce sice Haas svou velkou šanci neproměnil, ale v té následující dorazil střelu Štefanky a v 8. minutě otevřel skóre.

Od druhé třetiny přebírala otěže zápasu místy Dukla a domácí měli občas problémy, obzvláště se zkušenými hráči Bakusem, Hodkem a Dolníčkem. Měli však za svými zády vynikajícího brankáře Čecha, který zmařil hostům několik výborných příležitostí.

Ve třetí třetině mohli domácí rozhodnout ve dvojnásobné přesilovce, ale nedokázali pojistit vedení a museli se tak o vítězství strachovat do poslední vteřiny. Hostům však ani dlouhá power-play nepomohla k vyrovnání.

Branka: 8. Haas. Rozhodčí: Kočí - Jureček, Barteček. Vyloučení: 4:11, navíc Řehoř, Malena (oba Jihlava) oba 10 min. Využití: 1:0. Diváků: 800. Třetiny: 1:0, 0:0, 0:0.

Chrudim -  Kadaň 4:1

Hokejisté Chrudimi se oklepali ze středeční porážky na ledě Benátek a dnes doma přehráli Kadaň 4:1.

V průběhu celého zápasu se hrál ale vyrovnaný hokej a ještě po čtyřiceti minutách hry byl stav pouze 2:0 pro domácí, když se trefili Stařenský a Pospíšil.

Na třetí gól Semoráda sice dokázal záhy odpovědět Fink, avšak po Vyskočilově gólu v oslabení bylo necelých osm
minut před koncem utkání rozhodnuto.

V historicky prvním domácím prvoligovém utkání si tak svěřenci Martina Hostáka připsali důležité tři body.

Branky: 7. Stavenský, 22. Pospíšil, 44. Semorád, 53. Vyskočil - 46. Fink. Vyloučení: 6:6, navíc Kolarz (Kadaň) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 570. Třetiny: 1:0, 1:0, 2:1.

Hradec Králové - Benátky nad Jizerou 6:2

Po bezbrankové první třetině začali ve druhé části brankové hody. Ty zahájil ve 24. minutě domácí Luštinec, který otevřel skóre po přihrávce Filipa.

Hosté ale bleskově srovnali v přesilovce brankou obránce Vantucha, který pálil přesně od modré. Nakonec domácí vyhráli druhou část 4:2 díky brankám Volrába, Koudelky a Hrušky, hosté korigovali Špačkem. Ve třetí části domácí přidali dvě branky.

Branky: 32. a 56. Hruška, 24. Luštinec, 27. Volráb, 28. Koudelka, 50. Zukal - 26. Vantuch, 34. Špaček. Rozhodčí: Skoupý - Brabec, Klein. Vyloučení: 9:11. Využití: 3:2. Diváci: 1549. Třetiny: 0:0, 4:2, 2:0.

Vrchlabí - Beroun 2:3

Domácím se ve vyrovnaném utkání nedařilo využívat gólové šance. Do vedení šli Berounští začátkem druhé třetiny, když Novotný z dálky překvapil gólmana Štůralu.

O deset minut později zdvojnásobil vedení hostů Radek Křesťan, jenž vsítil i třetí branku svého mužstva. Domácí sice v 54. minutě snížili na 2:3, ale k vyrovnání jim nepomohlo ani odvolání brankáře v poslední minutě.

Branky: 48. Pajič, 54. Gajovský - 34. a 51. Křesťan, 24. Novotný. Rozhodčí: Lacina - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 7:13, navíc Gengel - Mazanec oba do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1228. Třetiny: 0:0, 0:2, 2:1.

1. Chomutov 2 2 0 0 0 13:3 6
2. Havířov 2 2 0 0 0 5:1 6
3. Most 2 2 0 0 0 7:4 6
4. Ústí nad Labem 2 1 1 0 0 8:3 5
5. Kometa Brno 2 1 0 1 0 6:4 4
6. Hradec Králové 2 1 0 0 1 9:7 3
7. Chrudim 2 1 0 0 1 6:6 3
7. Havlíčkův Brod 2 1 0 0 1 6:6 3