Hráči Poruby se radují z gólu.

Hráči Poruby se radují z gólu. | foto: ČTK

Poruba zdolala Kladno na nájezdy, před Jihlavou vede už jen o skóre

• 0
Poruba vyhrála ve šlágru 7. kola první hokejové ligy doma nad Kladnem 4:3 po samostatných nájezdech, ale neúplnou tabulku vedou už jen o skóre před Jihlavou. Dukla zvítězila doma nad nováčkem z Vrchlabí 5:3. Na třetí místo před Sokolov, který v úterý doma prohrál s Frýdkem-Místkem, se posunul Vsetín díky vítězství v Litoměřicích 4:3.

Kladno nastoupilo v Ostravě i s útočníkem Rostislavem Maroszem, který z týmu Rytířů jinak hostuje do konce ledna v extraligových Vítkovicích, a s obráncem Michalem Barinkou. Šestatřicetiletý zkušený bek odešel po sezoně strávené v Kladně také do Vítkovic a nastoupil na střídavý start.

Právě Marosz v šesté minutě před 999 diváky při omezené kapacitě hlediště otevřel skóre, v 18. minutě za domácí vyrovnal v přesilové hře Jakub Teper. Za 100 sekund vrátil Kladnu náskok Tomáš Guman, ale 35 sekund před koncem třetiny upravil na 2:2 Petr Stloukal.

V 35. minutě Rytíři potřetí vedli díky Vítězslavu Bílkovi, ale v polovině třetí třetiny v další početní výhodě vynutil prodloužení druhým gólem v utkání Teper. V nájezdech se trefili jen domácí Lukáš Endál a Markus Korkiakoski.

Jihlava nad Vrchlabím vedla od 16. minuty po brance Petera Lichance, ale hosté ještě v úvodním dějství vyrovnali díky Davidu Chalupovi. Ve druhé třetině získali Dukle dvoubrankový náskok Tomáš Harkabus s Tomášem Čachotským a na snížení Patrika Urbana odpověděli Tomáš Havránek s Michalem Poletínem. Výsledek pak už jen zkorigoval pět sekund před koncem v oslabení Martin Dubský.

Vsetín potřetí za sebou naplno bodoval, přestože v utkání dvakrát prohrával. Ve druhé třetině nejdříve odpověděl na gól Matěje Berana Radim Kucharczyk a na branku Petera Jánského z 45. minuty zareagoval za 73 sekund v přesilové hře Jan Kloz.

Stav otočil Adam Gajarský, domácí však v polovině závěrečné části v početní výhodě díky Pavlu Novákovi smazali ztrátu. V 55. minutě rozhodl ve prospěch Valachů Jan Bartko.

Sokolov předstihla i nově čtvrtá Slavia, jež zdolala na vlastním ledě Přerov 3:2. Pražané vedli v 18. minutě 2:0 díky trefám Daniela Kružíka a Petra Kafky. Zubři snížili 56 sekund před první pauzou díky přesilovkovému gólu Radka Čípa. Po 91 vteřinách závěrečné třetiny vrátil domácím dvoubrankový náskok David Šteiner. Přerov v další přesilovce už jen zkorigoval stav díky Vlastimilu Dostálkovi. Slavia tak vyhrála popáté za sebou.

Dokonalý obrat převedly Benátky nad Jizerou v domácím duelu s Ústím nad Labem a vyhrály 3:2 v prodloužení. Slovan vedl 2:0 díky brankám Daniela Vrdlovce a Michala Trávníčka, který v 38. minutě využil přesilovou hru. Za 35 sekund snížil Petr Wiencek, v čase 57:42 vyrovnal Kryštof Hrabík a po 42 vteřinách nastavení rozhodl Adam Dlouhý.

Bez bodu zůstává i po pátém vystoupení v sezoně poslední Kadaň, která utrpěla v Prostějově debakl 1:8. Za Jestřáby si připsali po třech bodech David Bartoš, Petr Chlán (oba 2+1) a Tomáš Jandus (1+2).

Kvůli karanténě vzhledem ke koronavirové nákaze v týmu nehrál Kolín v Havířově ani Třebíč doma proti Šumperku.

18.Kadaň50058:310

LHK Jestřábi Prostějov - SK Trhači Kadaň 8:1 (1:0, 4:1, 3:0)

Branky: 10:33 Chlán (M. Novák, T. Jandus), 21:56 Mrázek (Hrdinka, Hrníčko), 29:15 Hrníčko (Chlán, Drtil), 30:06 Chlán (Pěnčík, T. Jandus), 34:59 Žálčík (Bartoš, Vachutka), 47:03 T. Jandus (M. Novák, Piegl), 47:58 Bartoš (Žálčík, T. Kaut), 55:51 Bartoš (Mrázek, T. Kaut) - 26:36 Kottek (Trefný). Rozhodčí: Vrba, Šudoma – Měkýš, Kučera. Diváci: 648.

LHK Jestřábi Prostějov Bláha (Wolf) – Sova, Drtil, Staněk, Hrdinka, Pěnčík, Piegl – Vachutka, Bartoš (A), Žálčík (A) – Hrníčko, T. Kaut (C), Mrázek – M. Novák, Chlán, T. Jandus – Janeček, Motloch, Ouřada.

SK Trhači Kadaň Hanuljak (R. Běhula) – Kottek (A), Trefný (C), Havlín, Březák, R. Havel, Seemann – Koblížek, Chlouba, Jakub Veselý – Achmeťjanov, Sursov, Z. Zabloudil – Matyáš Svoboda, Morong, J. Svoboda.

SK Horácká Slavia Třebíč - DRACI PARS ŠUMPERK 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)

Branky: 05:32 Hrubec (Vodička, P. Beránek), 20:18 Šťovíček (L. Chalupa, Psota), 26:26 Nedbal (Vodný, Bittner), 34:08 Bittner (Psota, Šťovíček), 45:37 Bittner (Šťovíček, Michálek) - 09:06 Baláž. Rozhodčí: Koziol, Caha – Polák, Otáhal.

SK Horácká Slavia Třebíč Jekel (Mičán) – Nedbal, Vodička, Furch, L. Chalupa, Vodný, Tejnor – Psota, Bittner, Šťovíček – Hrubec, Nedvídek, P. Beránek – Š. Kratochvil, Brabenec, Malý – Oščádal, Michálek, Křehlík – Vedral.

DRACI PARS ŠUMPERK Altrichter (35. Peksa) – Machů, Kabelka, Ševčík, Záruba, Dosek, Volráb – Danielčák, Baláž, Krejčiřík – Bernovský, Milfait, Jaroš – P. Kratochvíl, Tadeáš Král, Altrichter – Blaško, J. Kučera, Horký – Kaplan.

HC Benátky nad Jizerou - HC Slovan Ústí nad Labem 3:2P (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 38:05 Wiencek, 57:32 Hrabík (Pekař, J. Pavelka), 60:42 A. Dlouhý (D. Špaček) - 15:46 Vrdlovec, 37:30 Trávníček (Pšenička, J. Drtina). Rozhodčí: Jaroš, Wagner – Horažďovský, Polonyi. Diváci: 248.

HC Benátky nad Jizerou J. Pavelka (Pařík) – Štibingr, Aubrecht, Kunst, Kovář, P. Krejčí, Had, Šedivý – Rossmy, A. Dlouhý, D. Špaček – Wiencek, Hrabík, Pekař – Pabiška, Čederle, Jiruš – Maršoun, Šafařovský, Cikhart.

HC Slovan Ústí nad Labem Hamalčík (Haas) – J. Drtina, Š. Havránek, Vl. Brož, Vala, Mareš, M. Voženílek, Zich – Trávníček, Pšenička, Severa – Tůma, Vrdlovec, Matějček – O. Bláha, Protasenja, Furch – M. Bláha, P. Svoboda, Tlačil.

HC Slavia Praha - HC ZUBR Přerov 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

Branky: 13:29 Kružík (Kuťák), 17:14 Kafka (Šmerha, Kuťák), 41:31 Šteiner (Vlček) - 19:04 Číp (Kubeš), 45:29 Dostálek (Pšurný, F. Král). Rozhodčí: Pěšina, Šindel – Kreuzer, Šimán.

HC Slavia Praha Michajlov (Málek) – Buchta, J. Novák, Gaspar, T. Duda, Jeřábek, Antoš – Kafka, Vampola, Šmerha – J. Doležal, Kuťák, Kružík – Tomica, Vlček, Šteiner – M. Ondráček, Petrov, Jar. Brož.

HC ZUBR Přerov D. Dvořák (Holík) – F. Král, Hrabal, Kubeš, Kučeřík, R. Černý, Dluhoš, Dřímal – Dostálek, Pšurný, T. Doležal – Číp, Hejcman, Hajšman – Sebera, Indrák, Süss – Fencl, Šimanský, Dobša.

HC Stadion Litoměřice - VHK ROBE Vsetín 3:4 (0:0, 1:1, 2:3)

Branky: 28:35 M. Beran (Válek, P. Novák), 44:40 Jánský (Miškář), 49:29 P. Novák (Válek, Miškář) - 31:25 Kucharczyk (Babka, Machač), 45:53 J. Kloz (Bartko, Kucharczyk), 48:27 Gajarský (Smetana, Klímek), 54:29 Bartko (Machač, Kucharczyk). Rozhodčí: Hejduk, Pilný – Coubal, Hnát.

HC Stadion Litoměřice A. Beran (Tomáš Král) – Marcel, J. Holý, Výtisk, Mlčák, Jebavý, Kubíček, Poizl – M. Beran, Válek, P. Novák – Jícha, Miškář, Jánský – Koffer, Vitouch, Toman – Jindra, Čermák.

VHK ROBE Vsetín Gába (Strmeň) – Ondračka, Smetana, Hryciow, Bartko, Jenáček, Babka – Machač, Kucharczyk, Půček – Rehuš, J. Kloz, Gorčík – Hořanský, A. Zeman, Vítek – Klímek, Gajarský.

HC RT TORAX Poruba 2011 - Rytíři Kladno 4:3N (2:2, 0:1, 1:0 - 0:0)pen. 2:0

Branky: 17:02 Teper (T. Jáchym, Pořízek), 19:25 Stloukal (Slavík), 49:20 Teper (J. Káňa), Endál - 05:24 Marosz (Račuk, Pitule), 18:42 Guman (Bílek, Zelingr), 34:01 Bílek (Guman, Pitule). Rozhodčí: Šír, Hradil – Gančarčík, Hranoš.

HC RT TORAX Poruba 2011 Muštukovs (Foltán) – Teper, Žovinec, Kozák (C), Slavík, T. Voráček, Pastor, Dundáček – J. Káňa (A), T. Jáchym, Pořízek – Stloukal, Korkiakoski, Endál (A) – Brodek, Kanko, Špaček – Toman, M. Hlinka, Hotěk.

Rytíři Kladno Košarišťan (Brízgala) – Barinka, Zelingr, Frye, Kehar (A), Mikliš, Ticháček, L. Doudera – Kubík, Plekanec (C), Melka – Hlava, Marosz, Račuk (A) – Bílek, Filip, Guman – Hajný, Pitule, Š. Bláha.

AZ Heimstaden Havířov - SC Kolín 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky: 18:07 Kotala (Prokeš, Chroboček), 20:13 Prokeš (Adamský), 51:00 Kotala (Adamský, Prokeš) - 24:18 J. Veselý (Štohanzl, L. Krejčík), 43:07 Šafránek (Z. Král). Rozhodčí: Dědek, Kašík – Hanzlík, Hranoš. Diváci: bez diváků.

AZ Heimstaden Havířov Groh (Daňa) – Kočí, Bořuta (A), Mrowiec, Chroboček, Rašner, L. Rutar – Adamský, Prokeš, Kotala – O. Procházka, F. Seman (A), R. Szturc – Doktor, Maruna (C), D. Sklenář – Mrva, Ivan, Cihlář.

SC Kolín Sejpal (O. Martínek) – Kukla, Husa, Muška, Blaha, Zdeněk, Váchal – Z. Král, Šafránek (C), Jankovský – Stehlík (A), J. Veselý, L. Krejčík (A) – Petržilka, Štohanzl, R. Martínek – Němec, Semirád, Zumr – Síla.

HC Dukla Jihlava - HC Stadion Vrchlabí 5:3 (1:1, 2:0, 2:2)

Branky: 15:34 Lichanec (Mareš, T. Havránek), 32:42 T. Harkabus (V. Brož), 37:05 Čachotský (Fronk, D. Krenželok), 49:35 T. Havránek, 54:06 Poletín (D. Krenželok, Fronk) - 18:42 Chalupa (Pochobradský), 42:37 Urban, 59:55 Dubský. Rozhodčí: Kika, Micka – Beneš, Zedník. Diváci: 615.

HC Dukla Jihlava Fučík (Jan Brož) – D. Krenželok, D. Kolář (A), T. Černý, Eliáš, Bilčík, Mareš, Černohorský – Čachotský (C), M. Zadražil, Chlubna – Jiránek, Fronk, Pekr – T. Harkabus, Poletín, Čermák – T. Havránek, Lichanec, V. Brož.

HC Stadion Vrchlabí Soukup (Štěpánek) – Kajínek, Niko, Linhart (A), Hrádek, Oliva, Jirků (C), Blažej – Heřman, Chrtek, Nouza (A) – M. Kratochvil, Pochobradský, Matýs – Hozák, Urban, Mrňa – Chalupa, Dubský, Moník.