DOBRÁ PRÁCE, KLUCI. Hokejisté Havlíčkova Brodu oslavují vítězství.

DOBRÁ PRÁCE, KLUCI. Hokejisté Havlíčkova Brodu oslavují vítězství. | foto: Jaroslav Šnajdr, MAFRA

Havlíčkův Brod nasázel Mostu šest gólů a předstihl dosud třetí Jihlavu

• 1
Hokejisté Havlíčkova Brodu pokračují ve vítězné sérii a jejich formu odnesl Most. Ve 23. kole první ligy totiž schytal hned šest gólů. Havlíčkův Brod se díky výhře posunul v tabulce na třetí místo, Jihlava totiž padla v Šumperku 2:6. Dál je však propast, páté Litoměřice ztrácejí na Jihlavu deset bodů.

Havlíčkův Brod navázal na tři výhry suverénním vítězstvím nad Mostem, který porážka poslala z předpoledního na poslední místo tabulky, a nastřílel po dvou brankách v každé třetině. V té první rozhodli duel Chlubna a Maliník, ve druhé se trefili Korím a Havel, pak se prosadil Tomi a po parádním přečíslení s Dvořáčkem také Stach.

Jihlava v Šumperku zaspala úvod a po pěti minutách prohrávala po brankách Brunece, Haase a Moskala už 0:3. Ještě před první sirénou sice snížil Velecký, ale domácí zásluhou Skoumala, Staňka a Holíka odskočili až na pětigólový rozdíl. Na konečných 2:6 snížil znovu Velecký.

Havířov po porážkách 2:4 s Kadaní a Mladou Boleslaví znovu vstřelil tři góly, proti svému standardu z posledních duelů ale v Litoměřicích inkasoval ještě o gól víc a prohrál 2:5. Na ledě Stadionu sice zásluhou Danečka těsně po polovině zápasu srovnal na 1:1, domácí pak ale odskočili až na 5:1.

Z poslední příčky se odpoutaly Benátky nad Jizerou, které zvítězily 2:1 v Třebíči. Hosté vedli po brance Havlína ze 30. minuty, další góly pak už padly až při závěrečné hře bez brankáře. Benátky napřed díky Kicovi zvýšily na 2:0, posledních 45 vteřin ale ještě zdramatizoval snížením Vondráček.

Zlepšit obranu

Zkušený kouč Jaroslav Jágr se postavil na lavičku Českých Budějovic a před premiérou si přál: "Zlepšit defenzívu." Rozhovor s ním čtěte zde.

České Budějovice pod vedením dosavadního asistenta Jaroslava Jágra, který nahradil po třech porážkách v řadě v roli hlavního trenéra Radka Bělohlava, zdolaly Ústí nad Labem 3:2.

Na vedoucí gól Ondřeje se ale domácí nadřeli, zatímco soupeř po jednoduchých a přímočarých akcích, na jejichž konci byli Vávra a Pořický, otočil skóre. Obrat se však podařil také Motoru po slepených gólech Skuhravého a Šachla.

Kadaň v duelu tabulkových sousedů zdolala Beroun 3:0 a se soupeřem si vyměnila svou dosavadní osmou příčku za sedmou. Po vyrovnané a bezbrankové první třetině otevřel skóre obránce Rutta, v závěrečné části zvýšili Charousek a Račuk.

Havlíčkův Brod - Most 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
8. Chlubna, 11. Maliník, 25. Korím, 39. Havel, 46. Tomi, 60. Stach. Rozhodčí: Hejduk - Guth, Rittich. Vyloučení: 2:4, navíc Charvát (H. Brod) 5 min. a do konce utkání, Tůma 10 min., Szabo (oba Most) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1184.

Šumperk - Jihlava 6:2 (3:1, 1:0, 2:1)
3. Brunec, 5. Haas, 5. Moskal, 27. Skoumal, 42. Staněk, 46. Holík - 18. a 59. Velecký. Rozhodčí: Jeřábek ml. - Lukš, Novák. Vyloučení: 6:6, navíc Malec (Jihlava) 5 min. Využití: 2:0.

Třebíč - Benátky nad Jizerou 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
60. Vondráček - 30. Havlín, 59. Kica. Rozhodčí: Mertl - Jílek, Kotlík. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 1580.

České Budějovice - Ústí nad Labem 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
22. Ondřej, 47. Skuhravý, 48. Šachl - 37. Vávra, 42. Pořický. Rozhodčí: Schmejkal, Souček - Šperl, Zíka. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 3828.

Litoměřice - Havířov 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
46. a 50. Rubeš, 2. Čermák, 34. Humphries, 52. Žovinec - 31. J. Daneček, 54. Klimíček. Rozhodčí: Petružálek - Koskuba, Šulo. Vyloučení: 5:7, navíc Evan (Litoměřice) a Šedivý (Havířov) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 1270.

Kadaň - Beroun 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
29. Rutta, 50. Charousek, 55. Račuk. Rozhodčí: Würtherle - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 8:4, navíc Szakal - Malý oba 5 min. a do konce utkání, Beňovič (Beroun) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 325.