Prostějov čeká souboj o čtvrté místo

• 4
Prostějov - Z nejhoršího jsou už snad venku. To si dnes říkají fanoušci prostějovských hokejistů, kterým se po vánoční přestávce vůbec nedařilo a ze sedmi zápasů pět prohráli. Po vysoké výhře 10:1 nad Žďárem ale zvítězili i v Třebíči, i když jen za dva body. V normální hrací době totiž hráli nerozhodně 2:2 a druhý bod zařídil v prodloužení Sýkora. „Celý zápas jsme byli lepším týmem, ale co jsme dokázali zahodit...,“ stále ještě nemohl uvěřit neproměněným šancím prostějovský trenér Kamil Přecechtěl. „Neproměňovali jsme sólové nájezdy a problémem bylo trefit i prázdnou branku.“

Hanáci na mizernou koncovku málem doplatili, protože ještě ve 45. minutě prohrávali 0:2. Pak však snížil Lipina a Homer 69 sekund před koncem zařídil prodloužení.

V něm kryl Maláč trestné střílení a v 64. minutě rozhodl na druhé straně Sýkora. „Vítězství je naprosto zasloužené a doufám, že klukům pomůže zvednout sebevědomí. V Třebíči navíc hráli před bouřlivým publikem a poznali, že se dá hrát s každým a kdekoliv,“ míní Přecechtěl.

V tabulce zůstal Prostějov pátý, ale bodově se již dotáhl na čtvrtou Mladou Boleslav. Nyní jej čekají rozhodující zápasy o postavení pro play off. Zítra hostí Chomutov, který je třetí s náskokem dvou bodů, v sobotu hraje v Jihlavě a nadstavbu zakončí příští středu proti Kladnu.

Hokejové MS 2024 probíhá od 10. do 26. května v Praze a Ostravě. Český tým hraje v pražské základní skupině, kde jsou dále Kanada, Finsko, Švýcarsko, Dánsko, Norsko, Rakousko a Velká Británie.