NUDA. Brankář Dušan Salfický nemá v brance Ústí příliš práce

NUDA. Brankář Dušan Salfický nemá v brance Ústí příliš práce | foto: Josef Vostárek, MF DNES

Hokejové Ústí shání nemrznoucí kapalinu do brankáře, Salfický se nudí

• 0
Sháníme nemrznoucí kapalinu do brankáře. Zn.: pro zápasy doma nutnost. Podobný inzerát aby zadalo hokejové Ústí v první lize. Po domácí premiéře je to zřetelné: gólmani se asi budou nudit. A nic na tom nemění fakt, že Lvi udolali v derby Kadaň 4:3 až v prodloužení.

"Dneska to bylo opravdu na stojáka," nebavilo ústeckého brankáře Dušana Salfického, že na něj šlo jen 19 střel a on mrznul. "Třeba ve druhé třetině jsem měl jen jeden dva zásahy. Bylo to malinko na palici."

Lvi vedli už od 45. vteřiny díky Heřmanovi, i dál soupeře dusili v papiňáku. Jenže šance zahazovali. Kadaň byla v útočném pásmu vzácným hostem, přesto díky dvěma využitým přesilovkám skóre nečekaně přetočila na 2:1. A když domácí znovu převrátili na 3:2, Polanský vyrovnal.

Až v prodloužení si favorit oddychl po druhém gólu Zemana. "Zachránil nás," děkoval ústecký asistent Milan Skrbek. "Dvě třetiny jsme sehráli 90 procent času před brankou Kadaně, ale bohužel se neprosadili střelecky. Ty dva góly, co jsme dali, byly tečované."

Pro brankáře je to nejhorší scénář: když je nerozchytaný, každá střela je nebezpečná. "Přijdou samozřejmě těžší soupeři, ale takových utkání jako s Kadaní bude doma dost a dost. Musíme se na to připravit, zůstat hlavou 60 minut v zápase," káže gólman Salfický.

Pomohla by i lepší produktivita. "Těžko klukům něco vyčíst, když máte skoro 50 střel.Možná chtěli až moc. Příležitostí jsme měli mraky, ale bylo to v útoku takové neučesané. Chtělo to větší klid, pak bychom se netrápili," mínil brankář.

Obránce Jiří Zeman přiznal: "Bylo frustrující, když jsme šance nedávali." Zato kadaňský gólman Kamil Jarina si v kulometné palbě užíval měl 42 úspěšných zásahů. "Nenudil jsem se, gólmani to mají radši než jen stát," přiznal Jarina.

Soutěžní zápas chytal po roce, který strávil studiem angličtiny v Austrálii. "Cítil jsem se docela dobře. Žiju!"