Chomutov poprvé prohrál, v derby s Ústím

• 8
Chomutov, Beroun - Jedenáct kol trvala neporazitelnost hokejistů Chomutova v první lize. Ve středu však nestačili na domácím ledě celku Ústí nad Labem. Svému soupeři dokonce nedali ani gól. Druhý Beroun naopak nezaváhal, zdolal Kadaň a stáhl náskok lídra na čtyři body. V horáckém derby dominovala Jihlava, která hladce zdolala lemtos tápající Třebíč.

Duel Chomutova s Ústím přinesl v bouřlivé atmosféře rychlý a bojovný hokej, kterému dominovali téměř nepropustné obrany a brankáři. Ústí se přesto v 13. minutě ujalo vedení šťastným gólem a v 22. minutě přidalo druhou trefu. V poslední dvacetiminutovce vyvinul Chomutov značný tlak, ale hosté disciplinovaným výkonem cenné body uhájili. Chomutovu tak připravili první prohru po 11 vítězstvích.

V kvalitním utkání v Berouně rozhodli domácí o své výhře už v první části. Hned po 59 vteřinách hry využil hrubku kadaňského kapitána Kajera Novotný a v 18. minutě po spolupráci s Křesťanem blafákem zvýšil Horčička.

Kadaň však hrála v Berouně výborně, a i když zkraje třetí části po Frolíkově bekhendové ráně prohrávala už o tři góly, zdaleka se nevzdávala. Jenže jedinou její trefu paradoxně zařídil berounský gólman Kopřiva svou chybnou rozehrávkou, kterou okamžitě využil Tvrdek střelou do prázdné branky.

V Písku byl oporou domácích hokejistů brankář Špiler, který zlikvidoval 28 střel královéhradeckých soupeřů a udržel čisté konto. Jihočeši se tak mohli radovat z první výhry v soutěži, k úniku z posledního místa tabulky jim to však nepomohlo.

Olomoučtí hokejisté prohráli s Mladou Boleslaví 1:3. Domácí se sice záhy ujali vedení po Dostálově střele od modré, Středočeši však ještě v první třetině využili soupeřovy chyby k vyrovnání.

V prostřední části zápasu byla Olomouc pilnější ve střelbě, ale stav se nezměnil. I v závěrečném dějství měli domácí více ze hry, jenže hosté se ujali šest minut před koncem po Válově střele vedení, které v poslední minutě ještě Král zvýšil na 3:1.

Opavským se podařil úvod utkání: nejprve Šebesta chytře zavěsil po Sochorkově přihrávce, krátce nato ujel po křídle Mikšan a prudkou ranou zvýšil. Hosté z Prostějova se nevzdali a Smejkal tečovanou střelou zkorigoval, ale v polovině zápasu už Opava vedla 4:1.

Soupeř vyměnil brankáře, na led přišel Hamrla, a do poslední třetiny vstoupil s odhodláním utkání zvrátit. Ve dvou minutách pak vskutku hosté dokázali vyrovnat, v prodloužení však domácí Sochorek už za 43 vteřin dovršil hattrick.

Horácké derby začalp o půl hodiny později, než bylo plánováno, protože rozhodčím se cestou do Jihlavy porouchalo auto. Domácí diváky potěšil už v sedmé minutě Jantovský, který zužitkoval ideální Marešovu přihrávku před branku.

Začátek druhé části však vyšel lépe Třebíči a Valkovi stačilo 15 vteřin přesilovky k tomu, aby vyrovnal. V polovině utkání se však znovu prosadila Dukla. Během jedné minuty se za Luňákova záda postupně trefili Říha a Bakus a Jihlava vedla po druhé části 3:1. Stejným výsledkem pak vyhrála i poslední třetinu a radovala se z hladkého vítězství 6:2.

Výsledky 12. kola

Beroun - Kadaň 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
1. Novotný, 18. Horčička, 43. Frolík - 48. Tvrdek. Rozhodčí: Kubeš - Šilhán, Švejda. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 1400.

Chomutov - Ústí n. L. 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
13. Píša, 22. A. Šaffer. Rozhodčí: Staněk - Hauser, Bertlík. Vyloučení: 4:8. Bez využití. Diváci: 3000.

Jihlava - Třebíč 6:2 (1:0, 2:1, 3:1)
33. a 49. Bakus, 7. Jantovský, 32. Říha, 44. Hlouch, 57. Ševčík - 23. Valko, 51. Mráz. Rozhodčí: Chlupsa - Ondrášek, Řešátko. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 2460.

Opava - Prostějov 6:5 v prodl. (2:1, 2:1, 1:3 - 1:0)
21., 46. a 61. Sochorek, 2. Šebesta, 4. Mikšan, 27. Komínek - 7. a 37. Smejkal, 45. a 57. Pospíšil, 56. Procházka. Rozhodčí: Skoupý - Drňovský, Klein. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 650.

Olomouc - Mladá Boleslav 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
4. Dostál - 13. Slanec, 54. Vála, 60. Král. Rozhodčí: Trombík - Šimůnek, Vrdlovec. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 1400.

Písek - Hradec Králové 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
17. Bouz, 58. Květoň. Rozhodčí: Lacina - Havlín, Kubeš. Vyloučení: 8:6. Bez využití. Diváci: 800.

Úterní předehrávka:
Kometa Brno - Havířov 3:4 (1:0, 1:3, 1:1)
6. Nohel, 29. Balát, 47. Sedláček - 23. a 40. Říha, 21. Zdráhal, 51. Saj. Rozhodčí: Ondřej - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:6, navíc Lhotský 5 min. + do konce utkání - Říha 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 820.