Beroun zahájil čtvrtfinále vítězstvím

Beroun - Dlouho odolávali hokejisté Mladé Boleslavi na ledě Berouna náporu domácího týmu. Ten do čtyřiatřicáté minuty třikrát vedl, ale Boleslav dokázala pokaždé odpovědět. Čtvrtý gól Berouna už byl však vítězný, první výhru ve čtvrtfinále první ligy pečetil pátou trefou Jelínek.

Beroun - Mladá Boleslav 5:3 (1:1, 3:2, 1:0)
1. Gengel, 29. Horčička, 34. Besser, 37. Novotný, 51. Jelínek - 32. a 36. Toužimský, 18. Kadlec. Rozhodčí: Staněk - Dančišin, Matějíček. Vyloučení: 4:5, navíc Král (M. Boleslav) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 2000. Stav série: 1:0.

Jihlava - Hradec Králové 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Skóre zápasu otevřel v jedenácté minutě při přesilovce jihlavský kanonýr Petr Kaňkovský. Pojistku v podobě druhého gólu pak přidal dvanáct minut před koncem obránce Marián Morava. Východočeši nepřekonali domácího brankáře Jaroslava Suchana ani z několika vyložených šancí a prohráli 0:2.
Branky: 11. Kaňkovský, 48. Morava. Rozhodčí: Smeták - Havlín, Kureš. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 3870. Stav série: 1:0.

Chomutov - Třebíč 9:2 (2:0, 5:2, 2:0)
Třebíč si odvezla na úvod čtvrtfinálových sérií debakl z Chomutova a zejména ve druhé třetině si domácí fanoušci přišli na své. Gól si zakřičeli pětkrát, celkem jim chomutovští hokejisté nabídli tuto šanci devětkrát.

Severočeši od začátku předváděli kombinační hokej a po první třetině favorita uklidnili úspěšní střelci Šíp s Bouškem. Tento útočník korunoval vydařený vstup Chomutova do play-off třemi góly.
Branky: 15., 30. a 34. Boušek, 7. a 23. Šíp, 24. Kocourek, 28. Nosek, 45. Jíra, 55. Hahn - 22. Oliva, 26. Horák. Rozhodčí: Kubeš - Marek, Frühauf. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 2500. Stav série: 1:0.

Ústí nad Labem - Olomouc 7:2 (1:0, 3:2, 3:0)
Skóre otevřel Lipina, když tečoval Staňkovu střelu od modré čáry, po něm Skuhrovec z dálky prostřelil brankáře Svobodu. Když po sólu skóroval Ministr a po něm i Kárný, bylo v 26. minutě vyrovnáno.

V polovině druhé třetiny mířil přesně Kočí od modré, za pouhých 33 sekund zvýšil na 4:2 pro Ústí zblízka Buďa a místo Svobody přišel do olomoucké branky Tihlář.
Branky: 31. a 57. Buďa, 4. Lipina, 21. Skuhrovec, 30. Kočí, 57. Zdráhal, 59. M. Tvrzník - 24. Ministr, 26. Karný. Rozhodčí: Chlupsa - Sichrovský, Richter. Vyloučení: 3:7, navíc M. Tvrzník 5 min. + do konce - Šafařík 10 min. Využití: 4:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4000. Stav série: 1:0.

Fanoušci na utkání Beroun - Boleslav.

Momentka ze čtvrtfinálového utkání první hokejové ligy mezi Jihlavou a Hradcem Králové.

,

Čtvrtfinále MS 2024 proběhne ve čtvrtek 23. května, semifinále v sobotu 25. května. Finálový zápas a utkání o bronz se odehraje v neděli 26. kvetna.