Znojemští opět vypadli z elitní desítky

Znojmo - V sobotu sice znojemští hokejisté překvapivě vyhráli v Litvínově 2:1 a výrazně zvýšili svou naději na play-off. Včera ji však domácí porážkou v předposledním kole základní části s Pardubicemi zase o hodně zmenšili. Po prohře 1:3 totiž spadli v extraligové tabulce na jedenácté místo, tedy první nepostupové. Orli ztrácí jeden bod na desátý Třinec a devátý Litvínov.

„Máme ještě jeden zápas a šance dostat se do play-off stále je. Určitě se o to popereme,“ tvrdí přesto znojemský útočník Martin Růžička.

Sám si však byl vědom toho, že postup už není pouze v rukách Znojma.

Pokud v posledním kole oba přímí soupeři v boji o play-off uspějí, nebude Orlům stačit ani případná výhra v Karlových Varech. Překvapit navíc mohou ještě dvanácté Vítkovice, které nastoupí doma proti Slavii.

„Přesto budeme doufat, že se do play-off dostaneme,“ říká Růžička. „Je to hrozný. V Litvínově jsme vyhráli. No a vidíte. Doma prohrajeme a jsme zase jedenáctí.“

Ani ostatní nečekají lehké zápasy. Třinec hraje na Spartě, Litvínov v Pardubicích.

Znojemští se včera o výhru srdnatě bili, jenže Pardubice byly nad jejich síly. Orli dokázali brankou Růžičky srovnat ve druhé třetině na 1:1, pak ale v přesilové hře chyboval obránce Bičánek, kterého obral o puk bývalý kapitán Znojma Peter Pucher, našel najíždějícího Sýkoru a ten vstřelil vítězný gól utkání.

Domácí dorazil o minutu později další jejich bývalý spoluhráč Zdeněk Ondřej.

Znojemští se sice nadechli k náporu, jenže na konci druhé třetiny se nechal po hrubém faulu vyloučit do konce utkání útočník Jaroslav Svoboda, který udeřil do obličeje obránce Linharta. „Byla to obrovská nedisciplinovanost. Je to černá kaňka na našem výkonu,“ zlobil se znojemský kouč Miloslav Hořava. „Jinak musím hráče pochválit za bojovnost. Ale Pardubice byly prostě lepší.“