Vyloučený Pavelek věřil týmu

Třinec - Pavel Janků ve 29. minutě zatáhl puk za plzeňskou branku a Zdeněk Pavelek si najel na jeho přihrávku - gól. V tu chvíli Třinečtí obrátili stav z 0:2 na 3:2. „Ještě že jsme hned na začátku druhé třetiny dali kontaktní gól, pak už to bylo lepší,“ řekl Pavelek.

Co zvedlo váš tým?
Doma neprohráváme, jde nám to. Doma se nám daří útočit.

Plzeň dlouho úporně bránila. Hrálo se vám volněji, když jste se dostali do vedení?
Určitě. Hosté museli odkrýt obranu a my měli dost šancí. Jen je škoda, že jsme nepřidali čtvrtý gól, takhle jsme se trápili až do konce.

V poslední třetině jste byl dvakrát vyloučený. Trnul jste?
Ne, věřím klukům. Soupeř neměl ani šance. Kdyby však padl gól, asi bych v kabině dostal meltu.

V přípravě hrál s vámi v útoku Melenovský. Teď ho vystřídal Skořepa. Je to velká změna?
Musím přiznat, že trochu ano. Skořepa přišel jenom den před startem extraligy. Bylo to těžké. Dáváme se do kupy, při přesilovkách i rozjezdech útoků. Melenovský je pravák, Skořepa levák, takže je to poněkud jiné.

Na ledě to příliš znát nebylo, váš útok dal Plzni dva góly...
Horší je to venku. Doma víc útočíme, takže to jde. Doufám ale, že si na sebe brzy zvykneme.