Vsetín - Plzeň: Štůrala a Adamský

Vsetín - Plzeň: Štůrala a Adamský - Martin Adamský z Plzně překonává gólmana Štůralu a dostává Plzeň do dvoubrankového vedení. | foto: Jan Karásek, MF DNES

Vsetín se doma loučil prohrou

Vsetín - Příliš málo atraktivních hokejových momentů nabídl souboj dvou nejslabších celků české extraligy. Vsetín se v něm s dvěma tisícovkami nejvěrnějších fanoušků rozloučil prohrou 2:3. "Fanouškům jsme letos moc radosti nedopřáli, proto jim chtěli alespoň na závěr dopřát radost z výhry. Škoda, že se to nepovedlo," řekl domácí asistent Břetislav Kopřiva.

Dokud se Plzeň vyhýbala zbytečným faulům, měla nad valašským celkem navrch. Ve 14. minutě dorážející Ludvík a o 69 vteřin později neobsazený Adamský po krásné Důrasově přihrávce zajistili Západočechům vedení 2:0.

Pak však přišla nečistá hra hostujícího celku. Dvojnásobnou přesilovku trvající 85 vteřin sice ještě Vsetín nevyužil, v poslední minutě první třetiny ale tradiční hráčskou výhodu zužitkoval Bobček.

„Dlouho jsme dokázali držet vedení, to nám dřív scházelo,“ poznamenal hostující kouč Jiří Kučera.

Po zdlouhavé a nezáživné druhé třetině přišly branky až v závěrečné části.
V jejím začátku překvapil plzeňského brankáře Málka nahozením skrytým za clonící obránce Därzinš, hosté ale rychle odpověděli zásluhou Šaffera, který usměrnil Kracíkův pas zpoza brány.

Výhru 3:2 už Plzeň i přes velké problémy udržela. „Jsem rád, že jsme ukončili sérii porážek. Sezona sice nedopadla dobře, ale je to jen sport,“ pousmál se Kučera.

Na ledě po konečném hvizdu přesto vypuklo veselí. Vděční příznivci se svými oblíbenci oslavovali, jako před šesti lety, kdy se Vsetín stal naposledy mistrem ligy.