Znojmo - Slavia: Antoš mezi Ratajem (vlevo) a Tomanem

Znojmo - Slavia: Antoš mezi Ratajem (vlevo) a Tomanem - Igor Rataj (vlevo) a Milan Toman (vpravo) ze Znojma bojují s Milanem Antošem ze Slavie. | foto: Luboš Pavlíček, ČTK

Rychlejší gól? Asi ne, váhá Soudek

• 1
Historie se opakuje, hokejisté Znojma jsou opět jeden zápas od postupu do semifinále extraligy. Nad Slavií vedou po středeční domácí výhře už 3:2 na zápasy a v pátek mohou rozhodnout. "Bude to strašně těžké, ale samozřejmě se o to pokusíme. Pojedeme do Prahy s tím, že budeme chtít postoupit už tam,“ tvrdí Karel Soudek, veterán v obranných řadách Znojma.

Ten ve středu vstřelil Fraňkovi nejrychlejší gól letošního play-off - puk po jeho ráně od modré čáry zapadl do sítě už devět vteřin po zahájení hry.

Poprvé v sérii jste na začátku zápasu dali vedoucí gól. Jak moc to ovlivnilo pohodu týmu?
Bylo povzbudivé, že vedeme, ale na druhou stranu jsme první třetinu neodehráli vůbec dobře. Až od druhé části jsme se do toho dostali a třetí třetinu jsme také zvládli, až na pár minut po snížení Slavie na 3:2.

Dal jste někdy rychlejší gól?
Nepamatuji se, ale asi ne.

Fraňka jste podruhé zaskočili z velké dálky. Střílíte takhle cíleně, protože brankář Slavie nepůsobí jistým dojmem?
Bavili jsme se o tom a všimli jsme si, že on neumí vyrážet puky do rohů, ale sráží je před sebe, odkud můžeme dorážet. Chceme toho využít, je to klíč k postupu. Ovšem ve čtvrtém zápase jsme mu nedokázali dát ani jeden gól, takže mluvit o něm jako o špatném brankáři není tak jednoznačné.

Několikrát jste střídali podle toho, jaké hráče nasadila Slavie. To vám k výhře pomohlo?
Mně to tak nepřišlo, naopak častěji se stávalo, že Slavia měnila hráče už v polovině střídání naší pětky, byli trochu napřed. Možná si mysleli, že tak budou mít na ledě víc sil a ujedou nám.

Báli jste se ve třetí třetině po snížení Slavie na jeden gól o výhru?
Vyložený strach to nebyl, ale nervozita tady je.