David Ostřížek (v červeném) z Olomouce

David Ostřížek (v červeném) z Olomouce | foto: Petr Janeček, MAFRA

Sami vidíme, že se s ostatními dá hrát, tvrdí olomoucký Ostřížek

• 0
Mužem souboje Olomouce s Kladnem byl nepochybně útočník David Ostřížek. Třiadvacetiletý hráč se rozjel v play-off a formu si přenesl i do baráže. Na výhře Mory 4:2 se podílel druhou brankou a třetí připravil Vodnému. "Vyhráli jsme dva zápasy v řadě, do těch dalších ale musíme jít s pokorou," uvědomuje si.

Co bylo klíčem k výhře?
Podařilo se nám navázat na výkon v Boleslavi, kde jsme to ubojovali. Bylo to o tom samém, nám nezbývá než bojovat, padat do střel a z protiútoků dávat góly, což proti Kladnu vyšlo. Je to super, jsem hlavně rád za tři body do tabulky.

A Kladno zůstává dál bez bodu. Překvapuje vás to?
Musím uznat, že do nás šlapali. První dvě třetiny se nám dařilo je eliminovat, ale ve třetí už měli velké šance. Přehrávali nás, my se snažíme všechno urvat bojovností. Zatím to funguje, tak v tom musíme pokračovat.

V závěru Patera snížil na 2:3 a bylo drama. Tlak už nešlo udržet?
Posledních sedm minut jsme přestali hrát. Kladno si nás dobře nahazovalo, chodilo nám po becích a z toho pramenily jeho šance. Já jsem zdrbal první inkasovaný gól, to byl můj hráč a musím se týmu omluvit. Jsem rád, že jsme to potom ubojovali a podařilo se nám dát pojistku na 4:2.

Jaký máte z baráže po třech zápasech dojem?
Máme šest bodů, sami vidíme, že se dá hrát. Musíme pokračovat v těchto výkonech a navazovat na to, jak bojujeme a jak si pomáháme mezi sebou.

Už v úterý hrajete s Chomutovem, bude plný dům?
Musím divákům poděkovat, to nebyl šestý, ale sedmý hráč na ledě. Doufám, že přijdou i na Chomutov a doma ho uděláme. U nich jsme zahráli špatně, ale s takovou bojovností je můžeme porazit.

Chytne Olomouc hokejovou horečku?
Doufám, že přilákáme ještě víc lidí, a budeme se snažit hrát minimálně stejně, ne-li lépe.