Karlovarský hokejista Jakub Flek slaví extraligový gól v utkání proti Zlínu.

Karlovarský hokejista Jakub Flek slaví extraligový gól v utkání proti Zlínu. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Hradec podlehl v přípravě Kladnu a Karlovy Vary nestačily na Slavii

• 0
Hokejisté Hradce Králové podlehli v generálce na nový ročník extraligy prvoligovému Kladnu 0:1 v prodloužení a Karlovy Vary prohrály rovněž na vlastním ledě s dalším zástupcem druhé nejvyšší soutěže Slavií 2:3. Mladá Boleslav naopak doma rozdrtila České Budějovice 6:0 a Olomouc zvítězila v Trenčíně 4:0.

V Hradci Králové během běžné hrací doby branka nepadla a až v čase 63:05 se trefil za Rytíře David Tůma. Při testu hry tří na tři v prodloužení oba soupeři ještě pokračovali ve hře a domácí pak ještě dvakrát skórovali díky Šimánkovi a obránci Štajnochovi.

Karlovarská Energie proti Slavii dvakrát vedla, ale Pražané na góly Matúše i Fleka odpověděli díky Kubicovi a Šafránkovi. Duel rozhodl v 55. minutě Jiránek.

České Budějovice držely v Mladé Boleslavi do 27. minuty bezbrankový stav, ale pak se v rychlém sledu prosadili Pospíšil a Urban. V 34. minutě zvýšil Orsava a v závěrečném dějství dovršili debakl Lenc, znovu Pospíšil a Jonák.

Olomouc měla v Trenčíně skvělý vstup do utkání. Po 19 vteřinách se trefil Knotek a v páté minutě skóroval Ondrušek. V polovině utkání se zapsal mezi střelce i Jaroměřský a v 51. minutě dovršil výsledek Tomáš Mikúš. ̈