Lídr na lopatkách? Kladno tomu věřilo jen chvíli

• 5
Kladno - Přesně 16 minut a sedm vteřin mohli doufat v zázrak, pak ještě sedm minut drželi naději na zlatý bod... Nakonec však hokejisté Kladna odjeli z Českých Budějovic s prázdnou - prohráli 2:3. Pozitivní na celé věci je však fakt, že poslední Kladno lídrovi dlouho vzdorovalo, nevzdalo se a nešlo si nevšimnout také herního posunu.

Nejprve se několikrát vyznamenal hostující brankář Orct. A když Kladno přežilo úvodní tlak, udeřilo samo: Kalla napřáhl a kotouč prolétl Turkovi kolem ramene do sítě. Vzápětí však přišla možná klíčová chvíle zápasu, když Středočeši neproměnili hned dvojnásobnou přesilovku.

Kladno si vedení užilo 16 minut. Poté z dorážky vyrovnal Gulaš. "Škoda, že se nám vedení nepovedlo udržet déle," řekl pro ČTK kladenský trenér Zdeněk Müller. Uběhlo dalších sedm minut a favorit šel po důrazu Veselého do trháku, který už nepustil.

"Ve druhé třetině nás Budějovičtí dostali pod tlak a dali nám dva góly. My jsme dál bojovali, ale výborné mužstvo domácích jsme přehrát nedokázali," pokračoval kouč.

Konec všech nadějí znamenala branka Brabence v 58. minutě. Gólově sice odpověděl Bělohlav, ale na vyrovnání nezbyl čas.

Vyhraje tedy Kladno až na devátý pokus? Šanci má už zítra, kdy od 17.30 hostí Znojmo.