Kladno prohrálo počtvrté za sebou

Kladno - Čtvrtá prohra v řadě a v tabulce pád o další místo. Už na dvanáctou příčku. Hokejisté Kladna až do 49. minuty vedli nad Plzní 2:1. Nakonec prohráli 2:3. Hosté otočili zápas dvěma góly během 66 vteřin. „Bohužel, ani za stavu 2:0 jsme si nevěřili. Každopádně nás zlobí hra dozadu,“ řekl kladenský trenér Zdeněk Müller.

„Máme nezkušené hráče, kteří nejsou zvyklí, že na nich hra stojí,“ dodal.

Kladno vedlo v čase 9:17, když se prosadil obránce Ševc, který skóroval v přesilovce pěti proti třem.

Při druhém gólu domácích Plzeňští protestovali, když Huml protlačil puk do branky současně s hvizdem rozhodčího.

Jenže hosté ještě ve druhé části snížili, když se poprvé v utkání prosadil plzeňský útočník Důras. Druhou asistenci na tento gól si připsal gólman Málek.

„Kontaktní gól pro nás byl důležitý. Začali jsme si věřit,“ řekl trenér hostů Radim Rulík. „Od druhé třetiny jsme byli lepší.“

Kladno promarnilo druhou přesilovku pěti proti třem. Hosté byli důraznější před brankou, hráli trpělivě, útočili. A pak přišel zvrat. Téměř v polovině třetí třetiny po teči domácího beka skóroval Andrašovský.

A minutu po něm poslal do branky odražený puk Důras. Kladno už nedokázalo odpovědět.

Navíc přišlo o nejproduktivnějšího obránce Martina Ševce, který má natažené vazy. „Nevíme, kdy bude moct hrát,“ postěžoval si trenér Müller.