Jihlavský brankář Maxim Žukov inkasoval trest do konce utkání.

Jihlavský brankář Maxim Žukov inkasoval trest do konce utkání. | foto: ČTK

Jihlava - Kladno 2:7. Demolice, bez vyloučeného Žukova domácí strádali

• 53
Už jen jedno vítězství schází hokejistům Kladna k udržení extraligové příslušnosti i pro nadcházející ročník. Ve čtvrtém barážovém duelu otočili utkání na ledě Jihlavy, vyhráli 7:2 a v sérii vedou 3:1. Pěti body se na triumfu podílel Tomáš Plekanec.

Klíčový moment nastal čtyři minuty před koncem první třetiny. Jihlavský gólman Maxim Žukov neudržel nervy a po strkanici bodl špičkou hole protihráče Matěje Berana do břicha.

Jihlava - Kladno

Utkání jsme sledovali podrobně online

Ruská opora Dukly vyfasovala trest na pět minut a do konce utkání, musela tedy do kabiny předčasně. Mezi tyče tedy zamířil mladý Adam Wolf, který během play off ani baráže ještě neodchytal ani minutu.

Jihlava si v nejvyšší soutěži zahrála naposledy v sezoně 2017/2018 a zdá se, že si ještě nějakou dobu počká. Pokud by chtěla Kladno o extraligu připravit, musela by nyní zvítězit třikrát v řadě.

Od Žukovova prohřešku už totiž bylo na ledě - v nadsázce řečeno - jen jedno mužstvo. Ještě před koncem úvodní třetiny se dostali Rytíři do vedení, dlouhou přesilovou hru využili na startu prostřední části ještě podruhé.

Skvělý zápas prožil Tomáš Plekanec. Kladenský kapitán přidal ke dvěma přesným trefám ještě tři asistence a řídil vysokou výhru svého celku.

Náhradnímu brankáři Wolfovi utkání naopak vůbec nevyšlo. Čelil 23 střeleckým pokusům, z toho hned v šesti případech skončil puk za jeho zády.

Do jihlavské CZ Loko Arény dorazilo 5 557 diváků, kteří ani přes vysokou porážku svůj tým nevypískali, naopak hráčům po zápase děkovali. Možná s tušením, že na Vysočinu se už série nemusí vrátit.

Kladenský obránce Jake Dotchin se natahuje po puku před Adamem Wolfem z Jihlavy.
Maxim Žukov, gólman Jihlavy, inkasoval trest do konce utkání.

Přitom Dukla tentokrát začala dobře, brzký gól Filipa Helta jí dal naději. Vyloučení Žukova ovšem vývoj duelu razantně změnilo. Pro domácí k horšímu.

Kladno, které předvedlo v baráži svůj dosud nejpřesvědčivější výkon, bude mít první mečbol v pondělí „doma“ v chomutovském azylu. Pokud se mu podaří zvítězit, bude série u konce.

Jihlava - Kladno 2:7 (stav série: 1:3)

Viktor Ujčík (Jihlava): „Pro nás to byl zápas blbec. Šli jsme i do vedení, bohužel potom v tom pětiminutovém oslabení jsme dostali dva góly. I tak jsme kluky burcovali, že není dobojováno a máme to na dostřel. Podařilo se nám i snížit, soupeř sice pořád nějakým způsobem kontroloval hru, nehraje se však na šance, ale na góly. My jsme pořád věřili, že nějaký jsme schopní dát. Myslím, že nás trochu načal ten gól na 2:4 po chybě na modré čáře a od té doby hrálo jen Kladno.“

Jiří Burger (Kladno): „My jsme určitě chtěli odehrát lepší zápas než ve čtvrtek, což si myslím, že se podařilo. Měli jsme dobrý pohyb, vytvářeli jsme si šance, jen byla škoda, že jsme nevyužili více příležitostí v první třetině, abychom soupeři odskočili. Když byl zápas o jeden dva góly, byl pořád otevřený. My jsme se tlačili dopředu, Jihlava hrozila z protiútoků. Když jsme pak dali ve třetí třetině na 5:2, tak si myslím, že to byl zlomový gól a už jsme to dotáhli k vítězství.“

HC Dukla Jihlava - Rytíři Kladno 2:7 (1:2, 1:2, 0:3)

Branky: 8:26 Helt (Dundáček, Havránek), 27:25 Cachnín (Mareš, Bilčík) - 12:35 Arzamascev (Zikmund, Suchánek), 19:27 Baránek (Kubík, Plekanec), 20:28 Kubík (Plekanec), 38:31 Plekanec (Kubík), 46:09 Plekanec (Hlava, Ticháček), 49:29 Zikmund (Pytlík), 53:15 Kubík (Plekanec, Baránek). Rozhodčí: Vladimír Pešina, Adam Kika - Jiří Ondráček, Daniel Hynek. Diváci: 5557. Stav série: 1:4

HC Dukla Jihlava: Žukov (16. Wolf) - Bilčík, Mareš - Dundáček, Kachyňa - Kowalczyk, Valenta - Dvořák, Eliáš - Čachotský, Havránek, Menšík - Harkabus, Helt, Zadražil - Brož, Cachnín, Seman - Čermák , Juda

Rytíři Kladno: Bow - Dotchin, Kehar - Ticháček, Wood - Arzamascev, Baránek - Babka, Suchánek - Hlava, Kubík, Plekanec - Melka, Pytlík, Zikmund - Beran, Indrák, Jágr - Kuťák, Machala