Trenčínský spasitel se jmenuje Fabuš

• 1
Praha - Peter Fabuš pomohl svému týmu Trenčína srovnat stav ve čtvrtfinálové sérii se Žilinou. V šesté minutě prodloužení dal svůj třetí gól, díky němuž slovenský mistr triumfoval 4:3. Dukla přitom po dvou třetinách musela dotahovat dvougólové manko a gólman Petr Přikryl uvolnil místo náhradníkovi Kompasovi.

Do prodloužení dospělo také utkání mezi Košicemi a Nitrou. Hostům se podařilo dvakrát vyrovnat, ale nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Nitra při nich ještě vedla 2:0, ale nakonec se radovali košičtí střelci. Při rozhodujícím nájezdu překonal českého gólmana Michala Fikrta v páté sérii Arne Kroták, a Košice tak podruhé vyhrály.

Výsledky - čtvrtfinále:
Trenčín - Žilina 4:3 v prodl. (1:1, 0:2, 2:0 - 1:0)
7., 57. a 66. Fabuš, 48. Húževka - 19. Hreus, 22. Lažo, 36. Krajči. Rozhodčí: Marušin - Pavlovič, Tvrdoň. Vyloučení: 6:8, navíc Droppa (Žilina) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 6020. Stav série: 1:1.

Košice - Nitra 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
19. Bicek, 39. a rozhodující nájezd Kroták - 10. Poljaček, 25. Milo. Rozhodčí: Baluška - Gašparík, Rohoň. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 2000. Stav série: 2:0.

ŠVÝCARSKO

Dvěma góly a stejným počtem asistencí pomohl slovenský útočník Róbert Petrovický hokejistům Curychu k vítězství 6:2 nad mužstvem Ambri-Piotta, kterým si jeho tým zajistil postup do semifinále švýcarské ligy. Hattrickem se o výhru zasloužil kanadský rodák Jan Alston. O finálovou účast se Curych utká s Zugem.

Druhou dvojici tvoří Davos a Bern, který v repríze loňského finále vyřadil v prvním kole play off Lugano. Pondělní pátý zápas rozhodlo až prodloužení, v němž pátým gólem strhl vítězství na stranu Bernu Philipp Furrer.

Výsledky:
Čtvrtfinále - 5. zápasy:
Lugano - Bern 4:5 v prodl. - konečný stav série 1:4, Curych - Ambri-Piotta 6:2 - konečný stav série 4:1.
O udržení - 5. zápasy:
Fribourg - Langnau 8:1 - stav série 2:3, Kloten - Lausanne 6:1 - konečný stav série 4:1.