Orct se v Rusku blýskl první nulou

Moskva - Ve svém druhém duelu po přestupu z Kladna vychytal brankář Kazaně Zdeněk Orct čisté konto. Poté, co v pátek dopomohl týmu kouče Vladimíra Vůjtka k výhře 6:2 ve Voskresensku, vychytal tentokrát třiatřicetiletý gólman všechny střelce domácích v duelu v Nižněkamsku, kde třetí celek tabulky zvítězil 1:0.

Rozhodující branku vstřelil deset minut před koncem Sergej Zinovjev.

Také v druhém úterním utkání 53. ligového kola patřila jedna z hlavních rolí českému hokejistovi. Jaroslavl vyhrála v Nižném Novgorodu 2:1 v prodloužení a skóre v 26. minutě při přesilovce otevřel obránce hostů Martin Hlavačka.

Výsledky - 53. kolo:  Nižněkamsk - Kazaň 0:1, Nižnij Novgorod - Jaroslavl 1:2 v prodl. (za hosty Hlavačka 1+0).

FINSKO
Dva góly vstřelil český hokejista Ladislav Kohn v utkání finské ligy, v němž Espoo
remizovalo s IFK Helsinky 5:5. Kohn se trefil v rozmezí necelých čtyř minut v první třetině, ale hosty dvoubranková ztráta nepoložila a dvakrát se poté dokonce dokázali v Espoo dostat do vedení.  V čele tabulky zůstal Kärpät Oulu, přestože v Pori prohrál 2:3 v prodloužení.

Výsledky - 57. kolo:  Blues Espoo - IFK Helsinky 5:5 v prodl. (Kohn 2+0, Čaloun 0+1
- Vopat 0+1), Pelicans Lahti - Ilves Tampere 2:5, SaiPa Lappeenranta - Lukko Rauma 2:5 (za domácí Šachl 0+1), Tappara Tampere - TPS Turku 1:3, Ässät Pori - Kärpät Oulu 3:2 v prodl. (za hosty Machulda 0+1).

ŠVÝCARSKO
Hokejisté Davosu prohráli na vlastním ledě s Ženevou 2:5. Nepovedla se jim už první třetina, v níž dostali tři góly. Dalším domácím celkům se v dohrávkách dařilo více, Lugano i Curych své protivníky zdolaly dvoubrankovým rozdílem.

Výsledky
Dohrávka 37. kola:
Lugano - Zug 6:4.
Dohrávka 43. kola: Davos - Ženeva 2:5.
Dohrávka 45. kola: Curych - Ambri/Piotta 3:1.

ŠVÉDSKO
Hokejisté Timry vedli ve švédské lize ještě patnáct minut před koncem třetí třetiny o dvě branky, ale nakonec domácímu týmu HV 71 podlehli 2:3 po samostatných nájezdech. První branku hostů vstřelil český obránce Jan Němeček, ale soupeř v závěru dokázal dvěma rychlými góly vyrovnat a vítězství mu posléze zajistil Davidsson.

Výsledky - 46. kolo:  Malmö - Lulea 1:2 v prodl., Frölunda - Leksand 3:0, HV 71 -
Timra 3:2 po sam. nájezdech (za hosty Němeček 1+0), Djurgaarden - Linköping 5:2, Södertälje - MoDo 1:2, Brynäs - Färjestad 7:2 (za hosty Hamr 0+1).

NĚMECKO
Český hokejista Patrik Augusta dva góly, ale nikdo jiný z jeho hannoverských spoluhráčů se už trefit nedokázal. Hostující tým nakonec v 46. kole prohrál na ledě obhájců mistrovského titulu v Krefeldu 2:3.  Uspěl naopak poslední Freiburg, který zvítězil nad Ingolstadtem 3:0. Čisté konto udržel český brankář Rostislav Haas, druhý gól padl po spolupráci Petra Mareše, Bedřicha Ščerbana a střelce Jiřího Zelenky.

Výsledky - 46. kolo:  Kassel - Iserlohn 4:5 po sam. nájezdech, Düsseldorf - Hamburk
2:3, Eisbären Berlín - Norimberk 0:3, Krefeld - Hannover 3:2 (za hosty Augusta 2+0), Freiburg - Ingolstadt 3:0 (Zelenka 1+0, Mareš 0+1, Ščerban 0+1).

SLOVENSKO
Hokejisté bratislavského Slovanu zachránili v 51. kole slovenské extraligy remízu 1:1 s trenčínským lídrem tabulky. V dramatickém souboji vyrovnal vedení hostů dvě minuty před koncem třetí třetiny Kuľha, na jedinou branku Trenčína přihrál Kukumbergovi český útočník Václav Král.

Zvolen vstřelil na ledě Martina v 38. minutě tři góly a rozhodl o svém hladkém vítězství. Košice dostaly doma od Popradu v posledních sekundách zápasu dvě branky a prohrály 5:6. Důležité tři body získala Nitra v Žilině, všechny čtyři góly hostů padly v přesilovkách.

Výsledky - 51. kolo
HC Košice - ŠKP Poprad 5:6 (1:2, 4:1, 0:3)
36. a 38. Bulík, 4. Šimurda, 21. Kövér, 25. Kledrowetz - 35. a 41. Pohorelec, 5. Filip, 7. Varga, 60. Kubenko, 60. Polomský. Rozhodčí: Jakubec - Krpelec, Valach.
Vyloučení: 7:3, navíc Kmiť (Košice) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 1500.

HK 36 Skalica - MHk 32 Liptovský Mikuláš 1:1 po prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
41. Jarolín - 17. Tarageľ. Rozhodčí: Bodák - Gajan, Müllner. Vyloučení: 2:7, navíc Bača, Krátky (oba L. Mikuláš) oba 10 min. Diváci: 1800.

MsHK Žilina - HKm Nitra 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
15. a 47. T. Chrenko, 16. Jašík, 31. M. Chrenko. Rozhodčí: Jonák - Galamboš, Gašparík. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:4. Diváci: 1181.

MHC Martin - HKm Zvolen 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)
38. a 41. Bartek, 8. J. Čierny, 38. Paciga, 38. Klouda. Rozhodčí: J. Konc - M. Grečko, P. Grečko. Vyloučení: 4:7, navíc P. Krátký (Zvolen) do konce zápasu. Diváci: 2500.

HC Slovan Slovnaft Bratislava - Dukla Trenčín 1:1 po prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
58. Kuľha - 47. Kukumberg. Rozhodčí: Beniač - Halecký, Štec. Vyloučení: 5:7, navíc Vlk (Slovan) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 6780.