Jan Marek

Jan Marek | foto: MF DNES

Magnitogorsk zvítězil nad Balašichou 5:0, dvakrát se trefil Marek

Pětibranková kanonáda v průběhu necelých pěti a půl minuty rozhodla dnešní zápas Kontinentální ligy mezi hokejisty Magnitogorsku a Balašichy.

Za domácí celek dvakrát skóroval Jan Marek, který si tak upevnil pozici nejlepšího střelce i nejproduktivnějšího hráče soutěže. Na kontě má celkem 15 gólů a 25 bodů.

Až téměř do poloviny závěrečného dějství přitom hosté odolávali a drželi bezbrankový stav, pak se ale poprvé prosadil Marek a odstartoval gólový koncert Metallurgu.

Jeho trefy na 1:0 a 4:0 od sebe dělily pouze dvě minuty a 22 sekund. Dvě asistence si při nich připsal Tomáš Rolinek, jednu další český útočník Jaroslav Kudrna.

Naopak v druhém dnešním duelu překonali střelci Nižněkamsku Martina Pruska v brance moskevského Spartaku dvakrát už během úvodních čtyř minut, poté přidali ještě čtyři góly.

Trenér Miloš Říha vystřídal českého brankáře v 53. minutě, když na konečných 6:1 pro domácí tým zvýšil Petr Hubáček.

Výsledek:
Magnitogorsk - MVD Balašicha 5:0 (Marek 2+0, Rolinek 0+2, Kudrna 0+1), Nižněkamsk - Spartak Moskva 6:1 (za domácí Hubáček 1+0, Kohn 0+2).

Finská liga

Český brankář Alexander Salák měl největší podíl na vítězství hokejistů TPS Turku v dnešním utkání finské ligy proti Lahti 3:2. Díky 37 úspěšným zákrokům byl vyhlášen největší hvězdou zápasu.

Turku sice zůstává na chvostu tabulky, ale od dnešního soupeře ho dělí jen horší skóre.

Výsledky:
Hämeenlinna - Blues Espoo 3:0, SaiPa Lappeenranta - KalPa Kuopio 3:2 v prodl., Tappara Tampere - Kärpät Oulu 2:1, TPS Turku - Pelicans Lahti 3:2.

Švédská liga

Hokejisté Luley porazili v dnešním utkání 12. kola švédské ligy Södertälje 6:2 a svého soupeře na chvostu tabulky přeskočili. Za domácí uzavřel střelecký účet český útočník Martin Chabada, kterému přihrál obránce Radek Philipp.

Výsledky - 12. kolo:
Brynäs - Skelleftea 5:1, Djurgaarden - Rögle 2:1 v prodl., HV 71 - Timra 2:1 v prodl., Linköping - Färjestad 4:0 (Hlinka a Hlaváč oba 0+1), Lulea - Södertälje 6:2 (za domácí Chabada 1+0, Philipp 0+1), MODO Hockey - Frölunda 3:2.

Německá liga

Hokejisté Kasselu dokázali otočit utkání německé ligy proti Hamburku. Po dvou třetinách dnes na domácím ledě prohrávali 1:3, dvěma góly v posledních třech minutách si ale vynutili prodloužení.

O bodu navíc pak rozhodli v samostatných nájezdech.

,

Čtvrtfinále MS 2024 proběhne ve čtvrtek 23. května, semifinále v sobotu 25. května. Finálový zápas a utkání o bronz se odehraje v neděli 26. kvetna.