Kärpät odvrátil první hrozbu vyřazení

Helsinky - Čeští hokejisté se podíleli na vítězství Kärpätu Oulu v třetím utkání semifinálové série finské ligy nad týmem Ässät Pori. Petr Tenkrát skóroval, Michal Broš a Viktor Ujčík zaznamenali po jedné asistenci. Úřadující mistři tak odvrátili první hrozbu vyřazení a a snížili stav série hrané na tří vítězství na 1:2.

Ve druhém semifinále se vedení 2:1 na zápasy ujal IFK Helsinky, který porazil Hämeenlinnu 5:4 v prodloužení. Vítězný gól dal v 76. minutě Janne Hauhtonen.

Výsledky - semifinále, 3. zápasy:
Kärpät Oulu - Ässät Pori 6:3 (za domácí Tenkrát 1+0, Broš 0+1, Ujčík 0+1) - stav série 1:2, IFK Helsinky - Hämeenlinna 5:4 v prodl. - stav série 2:1. gpa ura

Švýcarsko
L u g a n o - Hokejisté Lugana vyhráli třetí zápas finále švýcarské ligy nad Davosem jednoznačně 7:3 a v sérii hrané na čtyři vítězství se ujali vedení 2:1.

Obhájci titulu s Josefem Marhou, který přihrál necelou minutu před koncem na třetí gól hostů, se pokusí vyrovnat stav duelu v úterním čtvrtém utkání, v němž budou mít výhodu domácího prostředí.

Výsledky - finále, 3. zápas:
Lugano - Davos 7:3 (za hosty Marha 0+1) - stav série 2:1.
Baráž - 2. zápas:
Biel - Fribourg 2:3 - stav série 0:2.

Slovensko
T o p o l č a n y - Hokejisty Martina dělí už jen jedno vítězství od záchrany ve slovenské extralize. V baráži s Topolčany vyhráli i třetí utkání, tentokrát na ledě soupeře triumfovali 9:3. Čtvrtý zápas, který může rozhodnout, je na programu v neděli opět v Topolčanech.

Výsledek - baráž, 3. zápas:
Topolčany - Martin 3:9 - stav série 0:3.

Čtvrtfinále MS 2024 proběhne ve čtvrtek 23. května, semifinále v sobotu 25. května. Finálový zápas a utkání o bronz se odehraje v neděli 26. kvetna.