Češi dali v zápase finské ligy šest gólů

Helsinky - To byla kanonáda českých střelců: v utkání finské ligy mezi Oulu a Kuopiem vstřelili čeští hokejisté dohromady šest gólů. K výhře mistrovského Kärpätu 8:4 pomohl Vítězslav Bílek jednou brankou, jeho spoluhráči Michal Broš a Viktor Ujíčk se trefili dvakrát. Porážku hostující KalPy jen zmírnil Tomáš Kůrka.

Výsledky - 56. kolo:
IFK Helsinky - SaiPa 5:1 (za domácí Schnábel 1+0), Ilves - Blues Espoo 1:3 (za hosty Kohn 1+0), Jyväskylä - Jokerit 3:4, Kärpät Oulu - KalPa Kuopio 8:4 (Ujčík 2+0, Broš 2+0, Bílek 1+1 - Kůrka 1+0), Lukko Rauma - Hämeenlinna 2:1 v prodl., Pelicans Lahti - Ässät Pori 2:1, TPS Turku - Tappara 1:0 v prodl.

ŠVÉDSKO

Gól Johana Franssona dvě minuty před koncem druhého prodloužení rozhodl o vítězství Luley nad Linköpingem v prvním čtvrtfinále švédské hokejové ligy. Rozhodující gól na 4:3 vstřelil v 98. minutě. Jednou brankou se na vítězství svěřenců trenéra Slavomíra Lenera podílel Vladimír Machulda, který se trefil ve druhé třetině.

Vítězně vykročil do čtvrtfinálové série i Färjestad, který zvítězil na ledě týmu MODO Hockey 6:3.

Výsledky - čtvrtfinále:
Lulea - Linköping 4:3 v druhém prodl. (za domácí Machulda 1+0), MODO Hockey
- Färjestad 3:6.

SLOVENSKO

Hokejisté Žiliny a Popradu vyhráli i druhé čtvrtfinálové zápasy slovenské extraligy a vezou si z ledu svých soupeřů v play off vedení 2:0 na utkání. K vítězství 3:2 v prodloužení pomohl Žilině ve Zvolenu znovu gólem český útočník Václav Král, v nastavení rozhodl Ivan Droppa.

V druhém dnešním duelu vyhráli popradští svěřenci Ladislava Svozila 2:0 v Trenčíně.

Výsledky - čtvrtfinále, 2. zápasy:
Zvolen - Žilina 2:3 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
20. Plavucha, 55. Babka - 9. Verčík, 48. V. Král (Dlouhý), 68. I. Droppa. Rozhodčí: Jonák, Baluška - Mášik, Pavlovič. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:1. Diváci: 1500. Stav série: 0:2.

Dukla Trenčín - Poprad 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
17. Pavličko (Javín), 54. Kroták. Rozhodčí: R. Lauff, D. Konc - Valach, Krpelec. Vyloučení: 7:7, navíc Hriňa (Trenčín) 10 min. Vyloučení: 0:2. Diváci: 3926. Stav série: 0:2.

ŠVÝCARSKO

Hokejisté Davosu deklasovali v třetím zápase čtvrtfinále švýcarské ligy Basilej 10:1 a dostali se do vedení 2:1 v sérii. Nejblíž postupu mezi nejlepší čtyři je zatím celek Ambri, který porazil Lugano i potřetí.

Výsledky - čtvrtfinále, 3. zápasy:
Bern - Kloten 3:6 - stav série 1:2, Davos - Basilej 10:1 - stav série 2:1, Rapperswil - Zug 3:1 - stav série 2:1, Lugano - Ambri 4:5 - stav série 0:3.
O udržení, 3. zápasy:
Fribourg - Langnau 5:3 - stav série 1:2, Curych - Ženeva 4:3 v prodl. - stav série 1:2.