Fotbalisté Sevilly slaví, ilustrační foto.

Fotbalisté Sevilly slaví, ilustrační foto. | foto: Reuters

Sevilla uspěla nad Celtou Vigo a dotáhla se na třetí Atlético

• 0
Fotbalisté Sevilly ve 34. kole španělské ligy vyhráli 2:1 nad Celtou Vigo a bodově se dotáhli v tabulce na třetí Atlético Madrid. V posledních čtyřech kolech se tak oba celky utkají o přímý postup do základní skupiny Ligy mistrů.

Sevillu poslal v úvodu druhé půle do vedení Joaquín Correa. Jenže už tři minuty poté byl ve vápně přidržen za dres hostující John Guidetti a Iago Aspas z penalty srovnal.

Vigo si zápas samo zkomplikovalo, když krátce po srovnání fauloval Pablo Hernández a po druhé žluté kartě byl vyloučen. Hosté tak od 56. minuty hráli v oslabení, což Sevilla využila. Nejprve dvakrát trefila břevno, jedenáct minut před koncem ale zařídil výhru Wissam Ben Yedder.

Výsledky 34. kola: Alavés - Eibar 0:0, FC Sevilla - Vigo 2:1 (49. Correa, 79. Ben Yedder - 53. Aspas z pen.), Bilbao - Betis Sevilla 2:1 (53. Aduriz z pen., 60. Muniain - 63. Castro).

Zpravodajství z úterních zápasů najdete ZDE a ze středečních ZDE.