Šmicer se vrátil do sestavy, Liverpool vyhrál

Londýn - Arsenal, Chelsea, Manchester United. Nejlepší týmy v anglické lize se honí v čele tabulky, ve 11. kole ani jeden z nich nezaváhal, byť jen Manchester hrál doma. Jejich dostihy zatím nemusí zajímat Liverpool, který s Vladimírem Šmicrem v sestavě vyhrál na hřišti Fulhamu 2:1 a je sedmý. Vítězný gól dal hostující Murphy v poslední minutě z penalty.

Murphy bezpečně proměnil pokutový kop nařízený za Knightův faul na Pongolleho.
Aktivního francouzského mladíka, jenž vystřídal v útoku Owena, vzápětí brutálním zákrokem zastavil Boa Morte a byl vyloučen.

Do sestavy Liverpoolu se vrátil Vladimír Šmicer, jenž v minulém kole nedohrál zápas kvůli problémům s achillovkou a v týdnu vynechal utkání Ligového poháru. V 72. minutě měl velkou šanci poslat svůj tým podruhé v zápase do vedení, ale při jeho
pokusu o lob se vyznamenal gólman Crossley.

Chelsea, soupeř Sparty v Lize mistrů, vyhrála gólem rumunského útočníka Mutua na Evertonu. Arsenal deklasoval Leeds a Manchester zdolal Portsmouth.

První místo Premier League udržel Arsenal, který zůstává jediným mužstvem bez porážky.

Kouč Chelsea Claudio Ranieri, jenž k nelibosti některých hráčů často míchá sestavou, tentokrát překvapil. Pproti minulému zápasu s Manchesterem City udělal v mužstvu jedinou změnu a vyplatilo se.

Geremi, jenž nahradil Grönkjaera, přihrál v 49. minutě Mutuovi na rozhodující branku. Everton neskóroval už ve čtvrtém utkání za sebou.

Chelsea, kterou čeká v úterý v Lize mistrů duel na hřišti Lazia Řím, hrála v sestavě Cudicini - Melchiot, Gallas, Terry, Bridge - Makelele, Geremi, Lampard, Joe Cole (87. Gudjohnsen) - Mutu (78. Duff), Hasselbaink.

Za Portsmouth, který na Old Trafford dlouho držel naději aspoň na remízu, odehrál český záložník Patri Berger celý zápas. Domácí vedli od 37. minuty, ale druhý gól přidali až deset minut před koncem.

Matthew Holland rozhodl o tříbodovém zisku Charltonu v pondělní dohrávce na hřišti Birminghamu City. Irský záložník se trefil do domácí branky dvakrát po rohu, i když při svém druhém gólu v 59. minutě měl pořádnou porci štěstí, protože se od něho míč do sítě jen odrazil.

Domácí útočník Christophe Dugarry pak už jen po dalším rohovém kopu snížil na konečných 1:2. Drtivý závěrečný tlak hosté přežili především díky dalšími Irovi, brankáři Deanu Kielymu. Birmingham zůstal po druhé porážce čtvrtý, Charlton se v tabulce posunul na sedmou pozici.