Raúl se zapsal do historie, je nejlepším střelcem klubu.

Raúl se zapsal do historie, je nejlepším střelcem klubu. | foto: Reuters

Raúl vystřílel Realu výhru, Barcelona ztratila v čele dva body

• 13
Náskok fotbalistů Barcelony je ve španělské lize po 23. kole o dva body hubenější. Může za to jejich sobotní remíza 2:2 na hřišti Betisu Sevilla. Real Madrid totiž porazil Gijón 4:0. Přesto na první místo v tabulce ztrácí propastných deset bodů.

Největší zásluhu na výhře madridského celku má útočník Raúl, který se navíc zapsal do historie. Gijónu vstřelil dva góly a stal se s 309 brankami nejlepším střelcem Realu Madrid všech dob. Legendární Alfrédo Di Stéfano má o dva zásahy míň.

Jednatřicetiletý útočník k překonání historické mety potřeboval 504 zápasů, zatímco Di Stéfanovi stačilo 401 utkání. Raúl dal 216 gólů ve španělské lize, včetně jedenácti z této sezony, a v historickém pořadí mu patří šestá příčka. Na vedoucího Telmo Zarraonaindiu ztrácí 35 zásahů.

Gijón - Real Madrid

Zbytek svých tref zaznamenal Raúl v pohárových soutěží, se 64 góly vede historickou tabulku střelců Ligy mistrů.

Di Stéfanův rekord překonal už v 15. minutě, kdy střelou z hranice malého vápna otevřel skóre. Poté vedení navýšili Klaas Jan Huntelaar a Marcelo. Čtvrt hodiny před koncem Raúl přidal svůj druhý zásah v zápase a dokonal jasnou výhru Realu, který snížil náskok vedoucí Barcelony na deset bodů.

Dvaadvacet zápasů. Tak dlouho už v lize neprohrála Barcelona. Naposledy ztratila všechny tři body v prvním kole, tehdy ji o vítězství připravila Numancia. Od té doby si katalánský klub připsal jen dvě remízy a dvacet vítězství! V čele tabulky si tak před Realem Madrid vytvořil obří náskok.

Samuel Eto´o (Barcelona)

Sobotní utkání na hřišti Betisu ale Barcelona začala špatně. Trenér Guardiola šetřil několik opor, které pak viditelně chyběly. Betis totiž už ve 25. minutě vedl o dva góly. A i dál měl velké šance, lídra přehrával.

Ve druhém poločase se ale dostali na trávník Messi, Henry a Krkič, kteří hru Barcelony pozvedli. Kamerunský útočník Eto´o dvěma branky srovnal a hosté si vytvořili i další příležitosti. Ty ale neproměnili, Betis tak vybojoval bod.

V dalším zápase remizovalo Deportivo La Coruňa s Osasunou Pamplona 0:0. V sestavě hostů odehrál 63 minut český záložník Jaroslav Plašil.

Další ztrátu ve vyrovnaném boji o Ligu mistrů utrpěla Valencia, která sice nad Málagou zásluhou Villy vedla, ale půl hodiny před koncem si dal vlastní gól Albiol. Zápas skončil 1:1, Valencia na první místo ztrácí dvaadvacet bodů.

Třetí místo uhájila Sevilla vítězstvím 2:0 nad oslabeným Espaňolem Barcelona, když o zisku tří bodů rozhodl dvěma góly v závěrečných šesti minutách Frederic Kanoute.

Atlético Madrid doma uhrálo jen remízu 1:1 s Getafe, o vítězství přišlo dvě minuty před koncem. Domácí poslal do vedení střelou z voleje kanonýr Diego Forlán. Hosté mohli deset minut před koncem vyrovnat, ale Albin neproměnil pokutový kop. Své zaváhání však napravil v úplném závěru.

Český stoper Tomáš Ujfaluši odehrál za Atlético celé utkání.

Výsledky, 23. kolo: Betis Sevilla - FC Barcelona 2:2 (18. Melli, 25. Gonzales - 45.+3 a 84. Eto'o), La Coruňa - Pamplona 0:0, Valencia - Málaga 1:1 (53. Villa - 59. Albiol vlastní), Almería - Valladolid 3:2
(62. Crusat, 70. K. Uche, 79. Negredo - 18. Leon, 23. Goitom), Bilbao -
Huelva 1:1
(51. Pinedo - 35. Aitor), Gijón - Real Madrid 0:4 (15. a 76.
Raúl, 37. Huntelaar, 49. Marcelo), Numancia - Mallorca 0:1 (21. Aduriz), Santander - Villarreal 1:1 (24. Žigič - 42. Cazorla), Espaňol Barcelona -FC Sevilla 0:2 (84. a 90.+1 Kanoute), Atlético Madrid - Getafe 1:1 (33. Forlán - 88. Albin).