Třiadvacetiletému ofenzivnímu fotbalistovi angažmá ve Twente Enschede, kde hostuje z Utrechtu, náramně svědčí.
Bodově naprázdno vyšel Václav Černý jen v úvodním kole při výhře nad Fortunou Sittard, od té doby sbírá góly a asistence pravidelně. Mezi druhým a čtvrtým kolem se trefil třikrát v řadě, proti Groningenu si navíc připsal také nahrávku.
Následně asistencí přispěl k triumfu nad Willemem II (3:0), asistoval i u jediné branky při prohře s Utrechtem (1:2).
V aktuálním kole už jeho příspěvek opět vedl k plnému bodovému zisku. Černý nejprve levačkou odcentroval z rohového kopu na volej Bramovi a po změně stran se do sítě Zwolle trefil také po nezištném pasu Danila.
Nizozemská fotbalová liga - 7. kolo: Twente Enschede - Zwolle 5:1 (jeden gól domácích Černý), Ajax Amsterdam - Sittard 5:2, Groningen - Venlo 2:1, Tilburg - Arnhem 1:3., Almelo - Utrecht 4:1, Emmen - Feyenoord Rotterdam 2:3, Sparta Rotterdam - Heerenveen 1:4, PSV Eindhoven - Haag 4:0, Alkmaar - Waalwijk 3:0.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Ajax Amsterdam | 7 | 6 | 0 | 1 | 29:5 | 18 |
2. | Arnhem | 7 | 6 | 0 | 1 | 14:4 | 18 |
3. | PSV Eindhoven | 7 | 5 | 1 | 1 | 16:5 | 16 |
4. | Heerenveen | 7 | 5 | 1 | 1 | 16:8 | 16 |
5. | Feyenoord Rotterdam | 7 | 4 | 3 | 0 | 17:9 | 15 |
6. | Twente Enschede | 7 | 4 | 2 | 1 | 16:6 | 14 |
7. | Groningen | 7 | 4 | 1 | 2 | 9:8 | 13 |
8. | Utrecht | 6 | 2 | 3 | 1 | 8:8 | 9 |
9. | Alkmaar | 6 | 1 | 5 | 0 | 15:12 | 8 |
10. | Almelo | 7 | 2 | 2 | 3 | 8:11 | 8 |
11. | Zwolle | 7 | 1 | 3 | 3 | 7:12 | 6 |
12. | Tilburg | 7 | 1 | 2 | 4 | 7:13 | 5 |
13. | Waalwijk | 7 | 1 | 2 | 4 | 5:13 | 5 |
14. | Venlo | 7 | 1 | 2 | 4 | 10:24 | 5 |
15. | Haag | 7 | 1 | 1 | 5 | 6:16 | 4 |
16. | Emmen | 7 | 0 | 3 | 4 | 10:18 | 3 |
17. | Sparta Rotterdam | 7 | 0 | 3 | 4 | 7:17 | 3 |
18. | Sittard | 7 | 0 | 2 | 5 | 9:20 | 2 |
Rusko
Fotbalisté Spartaku Moskva s českým záložníkem Alexem Králem podlehli v ruské lize doma 0:1 oslabenému Rostovu a mohou přijít o první místo v tabulce. Zápas rozhodl gól bývalého ruského reprezentanta Pavla Mamajeva ve 26. minutě.
Domácí hráli od 75. minuty po vyloučení bosenského obránce Rostova Dennise Hadžikaduniče proti deseti, ale početní výhodu nevyužili.
V 13. kole utrpěl Spartak teprve druhou porážku v soutěži po zářijové prohře s městským rivalem CSKA, který ho může v neděli vystřídat v čele tabulky. Před Spartak se může dostat i třetí Petrohrad.
Ruská fotbalová liga - 13. kolo: Kazaň - Tula 3:1, Groznyj - FK Krasnodar 2:0, Spartak Moskva - FK Rostov 0:1, Soči - Lokomotiv Moskva 2:1, Ufa - Jekatěrinburg 1:2, Chimki Moskva - Petrohrad 0:2, Volgograd - CSKA Moskva 0:1, Tambov - Dynamo Moskva 1:2.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | CSKA Moskva | 13 | 9 | 1 | 3 | 25:10 | 28 |
2. | Petrohrad | 13 | 8 | 3 | 2 | 27:9 | 27 |
3. | Spartak Moskva | 13 | 8 | 3 | 2 | 22:13 | 27 |
4. | Dynamo Moskva | 13 | 7 | 2 | 4 | 15:10 | 23 |
5. | FK Rostov | 13 | 7 | 2 | 4 | 16:13 | 23 |
6. | Soči | 13 | 6 | 4 | 3 | 21:19 | 22 |
7. | Kazaň | 13 | 6 | 3 | 4 | 21:18 | 21 |
8. | Lokomotiv Moskva | 13 | 6 | 3 | 4 | 14:11 | 21 |
9. | Groznyj | 13 | 6 | 2 | 5 | 16:16 | 20 |
10. | FK Krasnodar | 13 | 5 | 3 | 5 | 22:15 | 18 |
11. | Jekatěrinburg | 13 | 3 | 5 | 5 | 9:13 | 14 |
12. | Tambov | 13 | 3 | 3 | 7 | 11:16 | 12 |
13. | Tula | 13 | 3 | 3 | 7 | 16:25 | 12 |
14. | Chimki Moskva | 13 | 2 | 3 | 8 | 13:25 | 9 |
15. | Volgograd | 13 | 1 | 3 | 9 | 6:22 | 6 |
16. | Ufa | 13 | 1 | 3 | 9 | 7:26 | 6 |
Turecká fotbalová liga - 7. kolo: Genclerbirligi - Gaziantep 1:1, Galatasaray - Ankaragücü 1:0. Utkání Göztepe - Alanyaspor bylo odloženo, Rizespor - Kayserispor 1:0, Konyaspor - Istanbul Basaksehir 1:2, Besiktas - Malatyaspor 1:0.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Alanyaspor | 6 | 5 | 1 | 0 | 15:2 | 16 |
2. | Fenerbahce | 6 | 4 | 2 | 0 | 10:5 | 14 |
3. | Galatasaray | 7 | 4 | 1 | 2 | 9:5 | 13 |
4. | Karagümrük | 7 | 3 | 2 | 2 | 14:8 | 11 |
5. | Rizespor | 7 | 3 | 2 | 2 | 10:8 | 11 |
6. | Kasimpasa | 7 | 3 | 2 | 2 | 8:6 | 11 |
7. | Basaksehir | 7 | 3 | 1 | 3 | 9:8 | 10 |
8. | Besiktas | 6 | 3 | 1 | 2 | 9:9 | 10 |
9. | Gaziantep | 7 | 1 | 5 | 1 | 9:10 | 8 |
10. | Antalyaspor | 6 | 2 | 2 | 2 | 6:8 | 8 |
11. | Malatyaspor | 7 | 2 | 2 | 3 | 6:10 | 8 |
12. | Göztepe | 6 | 1 | 4 | 1 | 10:7 | 7 |
13. | Sivasspor | 5 | 2 | 1 | 2 | 5:6 | 7 |
14. | Erzurumspor | 6 | 2 | 1 | 3 | 8:11 | 7 |
15. | Hatayspor | 4 | 2 | 1 | 1 | 3:6 | 7 |
16. | Konyaspor | 6 | 1 | 3 | 2 | 6:5 | 6 |
17. | Kayserispor | 6 | 2 | 0 | 4 | 4:9 | 6 |
18. | Genclerbirligi | 6 | 1 | 2 | 3 | 4:7 | 5 |
19. | Trabzonspor | 7 | 1 | 2 | 4 | 9:14 | 5 |
20. | Denizlispor | 6 | 1 | 2 | 3 | 5:10 | 5 |
21. | Ankaragücü | 5 | 0 | 1 | 4 | 4:9 | 1 |
Skotsko
Výsledky 13. kola: Dundee United - Ross County 2:1, Livingston - Motherwell 0:2.
Skotská liga
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Glasgow Rangers | 12 | 10 | 2 | 0 | 28:3 | 32 |
2. | Celtic Glasgow | 11 | 8 | 2 | 1 | 28:10 | 26 |
3. | Hibernian | 12 | 7 | 3 | 2 | 17:10 | 24 |
4. | Aberdeen | 11 | 7 | 2 | 2 | 17:11 | 23 |
5. | Dundee United | 13 | 4 | 4 | 5 | 10:17 | 16 |
6. | Kilmarnock | 11 | 4 | 2 | 5 | 15:13 | 14 |
7. | Motherwell | 11 | 4 | 2 | 5 | 13:13 | 14 |
8. | Ross County | 13 | 3 | 3 | 7 | 8:22 | 12 |
9. | St. Johnstone | 12 | 3 | 2 | 7 | 9:16 | 11 |
10. | Livingston | 13 | 3 | 2 | 8 | 13:22 | 11 |
11. | St. Mirren | 10 | 2 | 1 | 7 | 6:15 | 7 |
12. | Hamilton | 11 | 2 | 1 | 8 | 13:25 | 7 |
Skotský pohár
Fotbalisté Celticu Glasgow před čtvrtečním utkáním Evropské ligy se Spartou postoupili do finále Skotského poháru. Na neutrálním hřišti v Hampden Parku porazili Aberdeen 2:0. V odloženém finále, které se kvůli pandemii koronaviru odehraje více než sedm měsíců po původně plánovaném květnovém vyvrcholení 20. prosince, se obhájci trofeje utkají s týmem Hearts. Druhý finalista už v sobotu porazil 2:1 po prodloužení Hibernian.
Postup si Celtic zajistil brankami v 18. a 23. minutě, kdy se trefili Ryan Christie a Mohamed Elyounoussi. U obou gólů asistoval Tom Rogic.
Celtic vyhrál poprvé po čtyřech soutěžních utkáních a připravil se na duel se Spartou. Letenské přivítá ve 3. kole Evropské ligy na svém stadionu Celtic Park.
Rakousko
Výsledky 6. kola: Hartberg - Austria Vídeň 2:1, Salcburk - Tirol 5:0, St. Pölten - Ried 4:0, Admira - Wolfsberg 1:3, Rapid Vídeň - Altach 3:1, Štýrský Hradec - Linec 0:2.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Salcburk | 6 | 6 | 0 | 0 | 24:4 | 18 |
2. | Rapid Vídeň | 6 | 5 | 1 | 0 | 17:7 | 16 |
3. | Linec | 6 | 4 | 1 | 1 | 11:5 | 13 |
4. | St. Pölten | 6 | 3 | 1 | 2 | 14:8 | 10 |
5. | Štýrský Hradec | 6 | 2 | 3 | 1 | 8:4 | 9 |
6. | Austria Vídeň | 6 | 2 | 1 | 3 | 7:8 | 7 |
7. | Wolfsberg | 6 | 2 | 0 | 4 | 12:15 | 6 |
8. | Hartberg | 6 | 1 | 3 | 2 | 6:13 | 6 |
9. | Tirol | 6 | 1 | 2 | 3 | 6:12 | 5 |
10. | Altach | 6 | 1 | 1 | 4 | 7:16 | 4 |
11. | Admira | 6 | 1 | 1 | 4 | 9:19 | 4 |
12. | Ried | 6 | 1 | 0 | 5 | 6:16 | 3 |
Slovenská fotbalová liga - 12. kolo: Trnava - Michalovce 1:2 (90.+2 Vlasko z pen. - 48. a 65. Taiwo), Žiar nad Hronom - Zlaté Moravce 2:2 (21. Fadera, 68. Weir - 12. Kyziridis, 67. Balaj), Žilina - Senica 3:1 (25. Kurminowski, 41. vlastní Asanovič, 63. Bičakčjan z pen. - 35. vlastní Vallo), Slovan Bratislava - Nitra 0:1 (62. Mustafič), Trenčín - Ružomberok 3:1 (20. vlastní Maslo, 68. vlastní Mojžíš, 87. Kadák - 90.+2 Maslo).
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Dunajská Streda | 11 | 9 | 1 | 1 | 34:15 | 28 |
2. | Slovan Bratislava | 12 | 8 | 2 | 2 | 30:8 | 26 |
3. | Žilina | 12 | 6 | 1 | 5 | 30:22 | 19 |
4. | Nitra | 12 | 5 | 3 | 4 | 16:21 | 18 |
5. | Zlaté Moravce | 12 | 4 | 4 | 4 | 20:16 | 16 |
6. | Trnava | 12 | 5 | 1 | 6 | 14:14 | 16 |
7. | Ružomberok | 12 | 4 | 4 | 4 | 17:20 | 16 |
8. | Sereď | 11 | 3 | 4 | 4 | 14:20 | 13 |
9. | Michalovce | 12 | 3 | 3 | 6 | 12:28 | 12 |
10. | Trenčín | 12 | 2 | 5 | 5 | 16:21 | 11 |
11. | Senica | 12 | 3 | 2 | 7 | 12:24 | 11 |
12. | Žiar nad Hronom | 12 | 1 | 6 | 5 | 14:20 | 9 |
Belgická fotbalová liga - 11. kolo: Beerschot - Lovaň 4:2, Charleroi - Cercle Bruggy 3:0, FC Bruggy - Mechelen 2:2, Anderlecht Brusel - Antverpy 1:0, Standard Lutych - Ostende 1:0, Waasland-Beveren - Gent 1:4.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Charleroi | 10 | 7 | 1 | 2 | 18:7 | 22 |
2. | Standard Lutych | 11 | 6 | 3 | 2 | 14:9 | 21 |
3. | Beerschot | 11 | 7 | 0 | 4 | 28:25 | 21 |
4. | FC Bruggy | 11 | 6 | 2 | 3 | 25:10 | 20 |
5. | Anderlecht | 11 | 5 | 5 | 1 | 21:15 | 20 |
6. | Antverpy | 11 | 6 | 2 | 3 | 21:15 | 20 |
7. | Genk | 11 | 5 | 4 | 2 | 20:15 | 19 |
8. | Lovaň | 11 | 5 | 3 | 3 | 19:19 | 18 |
9. | Ostende | 10 | 4 | 3 | 3 | 15:9 | 15 |
10. | Cercle Bruggy | 10 | 5 | 0 | 5 | 16:15 | 15 |
11. | Kortrijk | 10 | 4 | 2 | 4 | 12:13 | 14 |
12. | Gent | 11 | 4 | 0 | 7 | 19:19 | 12 |
13. | Eupen | 10 | 2 | 5 | 3 | 10:16 | 11 |
14. | St. Truiden | 10 | 2 | 3 | 5 | 11:19 | 9 |
15. | Mechelen | 10 | 2 | 2 | 6 | 12:18 | 8 |
16. | Waregem | 10 | 2 | 1 | 7 | 11:24 | 7 |
17. | Waasland-Beveren | 9 | 1 | 1 | 7 | 13:26 | 4 |
18. | Mouscron | 9 | 0 | 3 | 6 | 3:14 | 3 |