Český fotbalista Michal Sadílek slaví svůj první vstřelený gól v dresu...

Český fotbalista Michal Sadílek slaví svůj první vstřelený gól v dresu nizozemského Twente Enschede. Trefil se 22. ledna 2022 proti Tilburgu. | foto: Profimedia.cz

Gólman Trmal zpátky v portugalské lize, Sadílek se zase poprvé trefil za Twente

• 0
Poprvé od konce září nastoupil český brankář Matouš Trmal do zápasu portugalské ligy a Vitória Guimares i díky němu porazil Estoril. V Nizozemsku se zase zadařilo Michalu Sadílkovi, český reprezentant dal svou první branku v dresu Twente a zařídil vítězství 1:0 nad Tilburgem.

Defenzivní záložník Sadílek, který v Twente hostuje z PSV Eindhoven, ve 39. minutě převzal v šestnáctce míč od Proppera a z halfvoleje překonal brankáře Wellenreuthera. Další český hráč Václav Černý z lavičky hostů naskočil do hry v 83. minutě.

Rozjeté Enschede protáhlo sérii bez ligové porážky na devět zápasů a poskočilo na čtvrté místo neúplné tabulky.

Výsledky 20. kola: Arnhem - Groningen 1:3, Alkmaar - Leeuwarden 0:0, Heerenveen - Zwolle 0:1, Tilburg - Twente Enschede 0:1 (gól Sadílek). Nijmegen - Feyenoord Rotterdam 1:4, Almelo - Deventer 1:1, PSV Eindhoven - Ajax Amsterdam 1:2, Sparta Rotterdam - Utrecht 0:3, Waalwijk - Sittard 2:1.

Portugalská liga

Třiadvacetiletý brankář Trmal přispěl k ukončení čtyřzápasové série Guimareše bez plného bodového zisku.

Odchovanec Slovácka Trmal odchytal osmý zápas v ligové sezoně. Po necelé půlhodině hry ho sice prudkou ranou z vápna do horního rohu překonal Franco. Ve druhém poločase však srovnal střídající Rochinha, poté se dvakrát za domácí tým trefil ještě Estupiňán.

Můj úkol? Zavřít bránu. A z gólmana Trmala je kometa portugalské ligy

Guimaraes se díky výhře 3:1 posunul na páté místo.

Výsledky 19. kola: Moreirense - Santa Clara 0:2, Tondela - Vizela 2:3, Sporting Lisabon - Braga 1:2, Arouca - Benfica Lisabon 0:2, Pacos Ferreira - Boavista Porto 1:1.Guimaraes - Estoril 3:1, Marítimo - Belenenses 1:1, Gil Vicente - Portimonense 1:0, FC Porto - Famalicao 3:1.

1. FC Porto 19 17 2 0 51:13 53
2. Sporting Lisabon 19 15 2 2 35:12 47
3. Benfica Lisabon 19 14 2 3 52:16 44
4. Braga 19 10 5 4 34:20 35
5. Gil Vicente 19 8 6 5 28:21 30
6. Guimaraes 19 7 6 6 28:22 27
7. Estoril 18 6 7 5 24:22 25
8. Portimonense 19 7 4 8 19:20 25