Monako - Lorient: Plašil se spoluhráči

Monako - Lorient: Plašil se spoluhráči - Český fotbalista Jaroslav Plašil spolu s Monackými spoluhráči oslavuje branku v utkání s Lorientem. | foto: Profimedia.cz

Lyon vyhrál až díky vlastnímu gólu

• 1
Paříž - Vlastní gól, který si dal domácí Sedan deset minut před koncem, pomohl fotbalistům Lyonu k vítězství 1:0 a ke zvýšení náskoku na čele francouzské ligy už na 12 bodů. Druhé Lille totiž jen remizovalo v Sochaux 0:0. Špatná sezona Monaka nekončí, knížecí klub bez zraněného Kollera doma jen remizoval s Lorientem.

Fotbalisté Paris St. Germain, soupeři Mladé Boleslavi v Poháru UEFA, prohráli na domácím hřišti 0:2 s Bordeaux a v tabulce klesli na 13. místo. Hosté, kteří se stále musejí obejít bez zraněného Vladimíra Šmicra, se naopak posunuli na sedmou příčku.

Pařížský tým nastoupil v sestavě: Landreau - Armand, Yepes, Traoré (54. César), Mendy - Chantome (45. Cissé), Rozehnal, Rothen, Kalou - Diané (45. (N'Gog), Pauleta.

Jen bod za remízu 2:2 získali v duelu s Lorientem fotbalisté Monaka. V týmu domácích odehrál 70 minut Jaroslav Plašil, druhý český reprezentant Jan Koller stále léčí zranění zadního stehenního svalu na pravé noze.

Až na poslední dvě minuty se dostal na hřiště Marek Heinz, jehož St. Etienne zvítězilo nad Nice 2:1. Svěřenci trenéra Ivana Haška si tak polepšili na páté místo a jsou jen o bod za druhým Lille.

Brankou na začátku druhého poločasu zvítězili fotbalisté Auxerre 1:0 nad Toulouse. Auxerre, s kterým se v týdnu dohodl na ukončení smlouvy český obránce René Bolf, se díky zisku tří bodů posunulo na třinácté místo. O jedinou branku se postaral Pieroni.

Výsledky - 14. kolo:
Sochaux - Lille 0:0, Monako - Lorient 2:2
(8. Yaya Touré, 49. Menez - 22. Namouchi, 48. Le Pen), Nancy - Troyes 1:0 (76. Puygrenier), Sedan - Lyon 0:1 (79. vlastní Abdou), Rennes - Le Mans 1:1 (88. Marveaux - 45. Sessegnon), Paris St. Germain - Bordeaux 0:2 (27. Wendel, 86. Laslandes), St. Etienne - Nice 2:1 (19. Piquionne, 26. Feindouno - 46. Rool), Lens - Nantes 2:0 (1. Coulibaly, 82. Seydou Keita), Auxerre - Toulouse 1:0 (48. Pieroni), Marseille - Valenciennes 1:0 (61.