Lyon remizoval, o titul ale přijde stěží

Paříž - Na oslavy mistrovského titulu ve francouzské lize si český útočník ve službách Lyonu Milan Baroš bude muset ještě počkat. Třebaže odehrál celý zápas, příliš spokojený být nemohl. On, ani nikdo z jeho spoluhráčů, v dohrávce 30. ligy nedokázali v domácím utkání proti Rennes skórovat a utkání skončilo 0:0.

Aby Lyon o titul přišel, muselo by v tabulce druhé Toulouse zbývajících šest zápasů vyhrát a on naopak všechny prohrát.

Lyon má nakročeno k zápisu do historie evropského fotbalu. Šest titulů za sebou v jedné z pěti nejprestižnějších soutěží kontinentu (Anglie, Francie, Španělsko, Itálie, Německo) ještě žádný klub nezískal.

Ve druhém úterním utkání porazilo Bordeaux 3:0 Nancy, záložník Vladimír Šmicer proseděl celé utkání na lavičce vítězného týmu.

Výsledky - 30. kolo:
Bordeaux - Nancy 3:0
(18. a 43 Šamách, 55. Cavenaghi), Lyon - Rennes 0:0.

LOS MUŽSTVA
AKTUÁLNÍ KOLO PŘÍŠTÍ KOLO
TABULKY

RAKOUSKO:

Čeští fotbalisté Vratislav Lokvenc a Patrik Ježek se v 29. kole rakouské ligy postarali o vítězství Salcburku 2:0 nad Riedem. Jako první se mezi střelce zapsal Lokvenc, když se trefil v 34. minutě. Ježek skóroval v soutěži podruhé za sebou díky brance v 62. minutě.

V dresu Salcburku si v dnešním utkání zahrál i záložník Karel Piták, který nastoupil v 79. minutě. Salcburk zvýšil svůj náskok v čele tabulky už na 18 bodů.

Výsledky - 29. kolo:
GAK Štýrský Hradec - Austria Vídeň 2:1, Innsbruck - Sturm Štýrský Hradec 0:2, Pasching - Altach 1:1, Salcburk - Ried 2:0.