Liverpool veze z Manchesteru debakl

• 18
Očekávaný souboj velikánů anglické fotbalové ligy skončil jasnou výhrou Manchesteru United. Jeho fotbalisté na svém stadionu porazili Liverpool 4:0. V útoku poražených nastoupil Milan Baroš, který byl první v šanci, ale pak Hyppia fauloval ve vápně pronikajícího Van Nistelrooije, dostal červenou kartu a faulovaný nizozemský střelec otevřel z penalty skóre. Na to reagoval trenér hostů vystřídáním Baroše za Biščana. Za stavu 2:0 přišel na hřiště Vladimír Šmicer, který v 71. minutě vystřídal Dioufa, a hned připravil šanci pro Heskeyho. Jenže góly střílel jen Manchester, další dva přidali Giggs a Solskjaer.

Vítězný celek nastoupil bez svého kapitána Davida Beckhama, který se objevil na trávníku až v 66. minutě a za pár minut přihrál na gól Giggsovi.

"Zápas pro nás skvěle začal. Pokaždé se snažíte utkání rozhodnout a nám se to dnes povedlo," liboval si kouč Alex Ferguson, jehož svěřence čeká v příštím týdnu první čtvrtfinále Ligy mistrů proti Realu Madrid.

"Cítil jsem, že hráči pak trochu sundali nohu z plynu. Druhá půle nám vyšla fantasticky. Moc jsme se nenaběhali, jen si dávali přihrávky a to by nám mohlo v úterý pomoci," dodal kouč.

Liverpool nenavázal na nedávnou výhru nad Manchesterem ve finále Ligového poháru, ale kouč Houllier svým hráčům nic nevytýkal. "S nasazením jsem byl spokojen. Hodinu jsme se drželi ve hře, ale druhá penalta definitivně podlomila morálku mužstva," uvedl liverpoolský trenér.

Vedoucí Arsenal hrál své utkání s Aston Villou později a neustál psychický tlak. Obhájce titulu připravila v Birminghamu o vítězství vlastní branka Toureho a po remíze 1:1 mají v tabulce stejně bodů jako Manchester. Na prvním místě zůstali díky
lepšímu skóre.

Šesti brankami deklasovali hráči Leedsu tým Charltonu na jeho hřišti a hlavní slovo při kanonádě měly australské útočné hvězdy. Mark Viduka dosáhl hattricku a Harry Kewell se trefil dvakrát. Druhý tým z Manchesteru už tak spokojený nebyl, dostal v Boltonu dva góly a vrací se bez bodu.

Sedmnáctiletý objev Rooney a zkušenější Unsworth se svými góly postarali o vítězství Evertonu nad třetím Newcastlem. Čerstvý debutant v národním týmu Rooney otevřel skóre po osmnácti minutách přesnou hlavičkou. Před přestávkou sice vyrovnal Robert, ale o vítězství domácích 2:1 rozhodl Unsworth z penalty.

Newcastle ztrácí šest bodů na vedoucí duo Manchester United s Arsenalem.

Manchester Utd. – Liverpool 4:0 (4. a 64. Van Nistelrooij, první z pen., 77. Giggs, 90. Solskjaer), Bolton – Manchester City 2:0 (32. Pedersen, 52. Campo), Aston Villa - Arsenal 1:1 (71. vlastní Toure - 56. Ljungberg), Charlton - Leeds 1:6 (45. Euell z pen. - 42., 53. a 56. z pen. Viduka, 12. a 76. Kewell, 34. Harte z pen.),
Southampton - West Ham United 1:1 (44. Beattie - 83. Defoe), Tottenham - Birmingham 2:1 (7. Robbie Keane, 88. Poyet - 77. Devlin z pen.), Sunderland - Chelsea 1:2 (12. Thornton - 52. Zola, 85. Cole),  Middlesbrough - West Bromwich Albion 3:0 (36. Christie, 76. Greening, 87. Németh), Everton - Newcastle United 2:1 (18. Rooney, 65. Unsworth z pen. - 40. Robert),  Fulham - Blackburn 0:4 (42. a 54. Sükür, 36. z pen. Short, 52. Duff).