Záložník Juventusu Weston McKennie se snaží překonat brankáře Sassuolo Alessia Cragna, gól ale nakonec dává Matias Vina (ve žluté), a to do vlastní brány | foto: Reuters

Místo prvního místa porážka. Juventus v závěru dorazil málo vídaný vlastní gól

• 1
Kdyby zápas v Sassuolu zvládli, byli by na prvním místě tabulky. Fotbalisté Juventusu však v pátém kole Serie A podlehli 2:4 a v závěru si navíc vstřelili kuriózní vlastní gól. Po debaklu v derby s Interem naopak zabral a zvítězil AC Milán.

Juventus se zrovna chystal k poslední ofenzivní akci. Za stavu 2:3 rozehrál brankář Szczesny, jenž sám předtím chyboval, standardní situaci z rohu hřiště na spoluhráče Gattiho. Ten pod náporem soupeře zazmatkoval a balon poslal do odkryté vlastní brány, kam se gólman ani nemohl stihnout vrátit...

Juventus se přitom mohl dostat v tabulce před oba milánské rivaly, ale v Sassuolu neuspěl. V poločase vedli domácí 2:1 po brankách Laurienteho a Berardiho a vlastním gólu hostujícího Vini. Favoritovi se podařilo srovnat dvanáct minut před koncem poté, co Chiesa tvrdou ranou propálil vše, co stálo v cestě mezi ním a Cragnovou brankou.

Už za čtyři minuty ale vyrazil brankář Szczesny Laurienteho prudkou ránu přímo před sebe a Pinamonti hlavou rozhodl. Italský útočník se prosadil v lize už počtvrté. V nastavení zpečetil premiérovou ligovou porážku Juventusu v sezoně vlastním gólem Gatti. Sassuolu se podařilo Juventusu vstřelit čtyři branky poprvé v historii italské nejvyšší soutěže.

AC Milán už předtím porazil 1:0 Veronu.

Jedinou branku v Miláně vstřelil už po osmi minutách hry Rafael Leao. Portugalský útočník skóroval ve třetím ligovém zápase v řadě, což se mu v milánském angažmá povedlo poprvé. Výkop utkání byl o 25 minut opožděn kvůli silnému dešti a krupobití.

Vítězové se v tabulce s 12 body dotáhli na první Inter Milán, který má k dobru nedělní utkání s Empoli.

Lazio Řím doma pouze remizovalo 1:1 s Monzou. Branku domácích vstřelil z pokutového kopu Ciro Immobile, který pokořil hranici 250 gólů nebo asistencí v zápasech v pěti nejvýznamnějších evropských ligách. Vicemistři uplynulého ročníku Serie A z Říma se v nové sezoně trápí, dosud zvítězili pouze na hřišti mistrů z Neapole (2:1). Se čtyřmi body jsou na 15. místě těsně nad sestupovým pásmem. Monza má o bod víc.

AC Milán - Hellas Verona 1:0 (1:0)

Branky: 8. Leão. Rozhodčí: Marchetti – Rocca, Moro. ŽK:24. Thiaw, 58. Musah, 76. Pulisic, 89. Florenzi - 42. Faraoni, 55. Bonazzoli.

AC Milán Sportiello – Thiaw, Kjaer, Tomori – Musah, Krunić (65. Loftus-Cheek), Reijnders, Florenzi (75. Bartesaghi) – Pulisic (80. Pobega), Giroud (65. Jović), Leão (C) (80. Okafor).

Hellas Verona Montipò – Magnani, Hien, Dawidowicz – Faraoni (C) (46. Bonazzoli), Hongla, Folorunsho, Duda (70. Saponara) – F. Terracciano (89. Djurić), Lazović (70. Cabal) – Ngonge (80. Suslov).

US Sassuolo Calcio - Juventus FC 4:2 (2:1)

Branky: 12. Lauriente, 41. D. Berardi, 82. Pinamonti, 90+5. Gatti - 21. Viña, 78. F. Chiesa. Rozhodčí: Colombo – Raspollini, Affatato. ŽK:52. Boloca, 58. D. Berardi, 64. Viña, 83. Pinamonti - 36. Rabiot, 55. Danilo.

US Sassuolo Calcio Cragno – Viña (90+1. Ferrari), Ruan (46. Viti), Erlić (C), Toljan – Henrique, Boloca – D. Berardi, Bajrami (85. Defrel), Lauriente (85. Holmgren Pedersen) – Pinamonti (85. Castillejo).

Juventus FC Szczęsny – Gatti, Bremer, Danilo (C) – McKennie (59. Weah), Miretti (46. Fagioli), Locatelli (83. Milik), Rabiot, Kostić (46. Iling) – F. Chiesa, Vlahović (75. Kean).

S. S. Lazio - AC Monza 1:1 (1:1)

Branky: 13. Immobile - 37. Gagliardini. ŽK:88. Rovella - 39. Izzo, 42. Mota.

S. S. Lazio Provedel – Marušić, Gabarrón, A. Romagnoli, Hysaj (56. Lu. Pellegrini) – Guendouzi (56. Vecino), Cataldi (77. Rovella), Luis Alberto – Isaksen (56. F. Anderson), Immobile, Zaccagni (77. P. Rodríguez).

AC Monza Di Gregorio – Izzo, Marí, A. Carboni – Ciurria (79. Birindelli), Pessina, Gagliardini, Kyriakopoulos – Colpani (85. Akpa-Akpro), Mota (69. Vignato) – Colombo (85. F. Carboni).