Antonio Candreva (druhý zprava) se raduje z gólu, kterým srovnal skóre v utkání...

Antonio Candreva (druhý zprava) se raduje z gólu, kterým srovnal skóre v utkání Interu Milán proti AC. | foto: Reuters

AC Milán v městském derby remizoval s Interem, Schick a Krejčí slaví

• 5
Fotbalisté AC Milán poskočili na třetí místo italské ligy poté, co na San Siru remizovali s městským rivalem Interem 2:2. Na famózním obratu skóre v utkání Sampdorie Janov se Sassuolem se podílel český útočník Patrik Schick, byť nastoupil jen na dvanáct minut. Celé utkání odehrál za Boloňu Ladislav Krejčí a také on se radoval ze zisku tří bodů.

Milánské AC mohlo být po nedělním programu italské ligy druhé, po remíze v městském derby však zaostává kvůli horšímu skóre na třetím místě. Svěřenci trenéra Montelly nevyužili porážky druhého AS Řím - nejbližšího soupeře Plzně v Evropské lize - na hřišti Atalanty Bergamo a ve večerním šlágru o Milán nevyhráli, byť dvakrát vedli.

Pokaždé díky španělskému záložníku Susovi, který se poprvé trefil dvě minuty před přestávkou, podruhé pak po necelé hodině hry. Za Inter skórovali Candreva a především pak Chorvat Perišič, jenž okradl AC o tři body ve druhé nastavené minutě.

Inter Milán, který na San Siru v prosinci přivítá v Evropské lize Spartu, je v tabulce italské Serie A devátý, daleko od pohárových pozic.

Trenér Interu Milán Stefano Pioli před městským derby proti AC v italské lize.
Suso z AC Milán se pokouší udržet míč před fotbalistou Interu Cristianem...
Španělský záložník AC Milán Suso slaví jednu z branek v utkání proti Interu.

Patrik Schick, který nastoupil do zápasu Sampdorie se Sassueolem až v 78. minutě za nepříznivého stavu 0:2, byl u rozhodujícího momentu v nastaveném čase. V pokutovém území ho soupeř fauloval a následný pokutový kop proměnil spoluhráč Luis Muriel.

Sampdoria získala v utkání se Sassuolem všechny body i přesto, že ještě sedm minut před koncem prohrávala o dva góly. Útočník Schick nastoupil za Janov poprvé od zápasu proti Juventusu, ve kterém dal svůj první a zatím jediný gól v italské lize.

Na ligovou trefu naopak dál čeká Ladislav Krejčí, který ovšem v Boloně nastupuje pravidelně. Celých devadesát minut zvládl i v nedělním utkání s Palermem, které Boloňa vyhrála 3:1.

Nedělní výsledky 13. kola: Sampdoria Janov - Sassuolo 3:2 (85. a 90.+1 z pen. Muriel, 84. Quagliarella - 64. Ricci, 74. Ragusa), Bergamo - AS Řím 2:1 (62. Caldara, 90. Kessie z pen. - 40. Perotti z pen.), Boloňa - Palermo 3:1 (20. Destro, 67. Dzemaili, 72. Viviani - 9. Nestorovski), Crotone - FC Turín 0:2 (80. a 89. Belotti), Empoli - Fiorentina 0:4 (27. a 61. Bernardeschi, 47. z pen. a 67. Iličič), Lazio Řím - FC Janov 3:1 (11. Anderson, 58. Biglia z pen., 66. Wallace - 52. Ocampos), AC Milán - Inter Milán 2:2 (43. a 58. Suso - 53. Candreva, 90+2. Perišič).