Hřebík nevyhrál ani ve druhém zápase

• 3
Moskva - Fotbalový kouč Jaroslav Hřebík v ruské lize ještě nevyhrál. Dynamo Moskva i ve druhém kole jen remizovalo, tentokrát s mistrovským CSKA Moskva 1:1. Minulý týden hrálo 2:2 v dalším moskevském derby se Spartakem. Vítězství si neužil ani druhý český trenér Vlastimil Petržela. Petrohrad neudržel vedení na hřišti Metallurgu Moskva.

Dynamo Moskva sice nad obhájci titulu vedlo díky brance srbského obránce Bataka, ale po hodině hry vyrovnal na konečných 1:1 Kiričenko. Krátce předtím museli opustit hřiště domácí kapitán Bulykin a hostující Ignaševič, kteří se do sebe po vzdušném souboji pustili a dostali červenou kartu.

V utkání se objevili čtyři čeští hráči. Hašek se Zbončákem nastoupili v základní sestavě domácích, v níž v průběhu hry dostali šanci také Vlček s bývalým libereckým útočníkem
Baffourem.

Za hosty hrál až posledních deset minut Jiří Jarošík, kterého nový portugalský trenér Artur Jorge zatím moc nevyužívá, ač český záložník byl v loňském ročníku jednou z opor mužstva.

A také CSKA má po dvou kolech na kontě dva body, neboť před týdnem zahájil sezonu remízou 0:0 s Metallurgem Moskva.

Hlavní postavou pátečního souboje v Ramenskoje byl hostující obránce Petkovič: ten si nejprve vstřelil vlastní branku, ale tři minuty před koncem svou chybu odčinil a dalekonosnou ránou z přímého kopu vyrovnal.

Svěřenci trenéra Vlastimila Petržely z Petrohradu uhráli remízu 1:1 v Moskvě s Metallurgem. Obhájci stříbrných medaili sice vedli od 25. minuty díky brance Keržakova, ale v druhém poločase domácí vyrovnali.

Marek Kincl, který přišel na hřiště na několik minut v závěru, s nerozhodným stavem už nic neudělal. Keržakova vystřídal v nastaveném časem Lukáš Hartig, Martin Horák a Pavel Mareš odehráli celý zápas.

Překvapivou remízu 0:0 přinesl duel předloňského šampiona Lokomotivu Moskva s nováčkem z Permu.

Výsledky 2. kola: Dynamo Moskva - CSKA Moskva 1:1, Vladikavkaz - Torpedo Moskva 0:0, Saturn Ramenskoje - Spartak Moskva 2:2, Lokomotiv Moskva - Perm 0:0, Rostov na Donu - Jaroslavl 0:0, Krasnodar - Kazaň 1:0, Volgograd - Samara 3:2, Metallurg Moskva - Petrohrad 1:1.