Mohamed Salah (vpravo) z Liverpoolu se chystá ke gólové střele v zápase s Leedsem. | foto: AP

Liverpool v lize po čtyřech zápasech bez výhry rozstřílel Leeds

• 1
Fotbalisté Liverpoolu ukončili v anglické lize sérii čtyř zápasů bez vítězství střeleckou přehlídkou na hřišti Leedsu. K výhře 6:1 přispěli dvougólovými výkony Muhammad Salah a Diogo Jota a svěřenci trenéra Jürgena Kloppa se na osmém místě tabulky přiblížili na rozdíl šesti bodů pohárovým příčkám.

Nejlepší střelec Liverpoolu Salah stanovil ve 39. minutě skóre prvního poločasu na 2:0, po přestávce pak Reds přidali ještě další čtyři branky.

Egyptský reprezentant rozšířil svou bilanci v této sezoně na 15 gólů, o hattrick po zásahu videorozhodčího kvůli ofsajdu přišel. Jota se mezi střelce zapsal po více než roce.

O jedinou branku Leedsu bojujícího o záchranu v Premier League se po přestávce postaral Luis Sinisterra, který snížil na 1:2.

Výsledek 31. kola:
Leeds - Liverpool 1:6
(47. Sinisterra - 39. a 64. Salah, 52. a 73. Jota, 35. Gakpo, 90. Núňez).

Leeds United - Liverpool FC 1:6 (0:2)

Branky: 47. Sinisterra - 35. Gakpo, 39. Saláh, 52. Jota, 64. Saláh, 73. Jota, 90. Núñez. Rozhodčí: Pawson – Perry, West. ŽK:42. Fabinho. Diváci: 36 657.

Leeds United Meslier – Kristensen, Koch, Struijk, Firpo – McKennie, Roca – Harrison (77. Gnonto), Aaronson (66. Rutter), Sinisterra (77. Forshaw) – Rodrigo (C) (66. Summerville).

Liverpool FC Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, van Dijk, Robertson – J. Henderson (C) (82. Milner), Fabinho (85. Alcântara), C. Jones – Saláh (82. Núñez), Gakpo (82. Díaz), Jota (82. Firmino).