Romelu Lukaku z Manchesteru United (vpravo) zkoušel vyzrát na Petra Čecha v...

Romelu Lukaku z Manchesteru United (vpravo) zkoušel vyzrát na Petra Čecha v brance Arsenalu. | foto: AP

Čech dostal od United tři góly, Arsenal padl. Chelsea i Liverpool slaví

• 51
Fotbalisté Arsenalu s Petrem Čechem v sestavě navzdory ohromné převaze podlehli Manchesteru United 1:3 – svěřenci kouče Mourinha si pojistili druhou příčku. Chelsea v 15. kole anglické ligy zdolala nováčka Newcastle 3:1, Liverpool deklasoval Brighton 5:1. Tottenham remizoval s Watfordem 1:1.

Hráči Manchesteru United předvedli vynikající vstup do utkání - už ve 4. minutě skóroval Valencia a v 11. minutě přidal druhou branku po chytré Martialově přihrávce Lingard.

Zápas nabral velké tempo a Arsenal zvětšoval tlak, do konce poločasu ale De Geu nepřekonal. Španělský brankář se vyznamenal především při závaru, kdy vyrazil Lacazettovu střelu na břevno, a později po nešťastném obranném zásahu spoluhráče Lukakua.

Velkou územní převahu přetavili „Kanonýři“ v gól v 49. minutě. Sánchezův dloubáček za obranu zpracoval Ramsey pro Lacazetta a francouzský útočník už neměl se zakončením problém. Byl to jeho šestý domácí gól v sezoně, což je nejlepší bilance v lize. O chvíli později zahrozili také „Rudí ďáblové“, další Lingardův pokus vyrazil Čech na tyč.

Mladý anglický reprezentant se ale přece jen své druhé branky dočkal. V 63. minutě zakombinoval s Pogbou a zvýšil na 3:1. V 74. minutě Pogba šlápl na lýtko ležícího Bellerína a byl vyloučen, stav se však už nezměnil. Arsenal prohrál po dvanácti domácích výhrách v řadě a je pátý, Manchester si upevnil druhé místo.

Eden Hazard (vlevo v modrém) z Chelsea slaví gól do sítě Newcastlu.

Favorizovaná Chelsea musela otáčet skóre, neboť ve 12. minutě poslal Newcastle do vedení Gayle. O devět minut později už bylo vyrovnáno, když Hazard usměrnil koníčkem míč za Darlowova záda.

Obě zbývající branky zařídil nigerijský obránce Moses - nejprve v 33. minutě poslal střílený centr před branku, který usměrnil hlavou do sítě Morata. Španělský útočník dal od začátku minulé sezony už 11. gól hlavou, což je nejvyšší počet v rámci pěti nejprestižnějších evropských lig.

Čtvrt hodiny před koncem Moses převzal míč ve vápně a Ritchie ho skluzem poslal k zemi. Následnou penaltu proměnil panenkovským dloubáčkem Hazard a zpečetil pátou domácí výhru Chelsea nad Newcastlem v řadě.

Liverpool udeřil po půlhodině hry, nejprve se prosadil hlavou po rohovém kopu Can a o pouhých 79 sekund později zvýšil na 2:0 z brejku Firmino. Na oba góly přihrál Coutinho, jenž se v posledních deseti zápasech podílel na dvanácti brankách svého týmu (sedm gólů a pět asistencí).

V 49. minutě byl znovu na konci rychlého protiútoku Firmino. Domácí sice snížili zásluhou Murrayho proměněné penalty, ale „Reds“ v závěru přidali další dvě branky - nejprve Coutinho z přímého kopu a o chvíli později si srazil hlavou míč do vlastní branky Dunk.

Brightonský obránce si v 15. kole vstřelil už třetí vlastní gól v sezoně - nešťastným rekordmanem je v tomto ohledu Martin Škrtel, který v ročníku 2013/14 dal čtyři vlastní góly.

V zápase Watford - Tottenham se ve 13. minutě zavěsil po rohovém kopu do vzduchu Kabasele a otevřel skóre. „Kohouti“ vyrovnali po spolupráci Eriksena se zakončujícím Son Hung-minem. Dánský tvůrce hry zaznamenal první asistenci po třinácti zápasech.

V 52. minutě dostal hostující Sánchez červenou kartu za úder loktem a Tottenham dohrával v oslabení. Branka už nepadla, svěřenci Mauricia Pochettina čekají na výhru už čtyři ligová utkání.

Výsledky 15. kola: Chelsea - Newcastle 3:1 (21. a 74. z pen. Hazard, 33. Morata - 12. Gayle), Brighton - Liverpool 1:5 (51. Murray z pen. - 31. a 48. Firmino, 30. Can, 87. Coutinho, 89. vlastní Dunk), Everton - Huddersfield 2:0 (47. Sigurdsson, 73. Calvert-Lewin), Leicester - Burnley 1:0 (6. Gray), Stoke - Swansea 2:1 (36. Shaqiri, 40. Diouf - 3. Bony), Watford - Tottenham 1:1 (13. Kabasele - 25. Son Hung-min), West Bromwich - Crystal Palace 0:0, Arsenal - Manchester United 1:3 (49. Lacazette - 4. Valencia, 11. a 63. Lingard).

20 Swansea 15 2 3 10 8:18 9

West Bromwich Albion - Crystal Palace FC 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Oliver – Bennett, Burt. ŽK:64. Livermore, 90+3. Field, 90+4. Nyom - 76. J. Ward.

West Bromwich Albion Foster – Nyom, Hegazy, J. Evans, Gibbs – Livermore, Barry (30. Yacob), Field – Robson-Kanu (72. McClean), Rondón, Jay Rodriguez (90+1. Burke).

Crystal Palace FC Speroni – J. Ward, Kelly, M. Sakho, Schlupp – Loftus-Cheek, Milivojević, McArthur, Townsend (87. Sako) – Zaha, Ch. Benteke.

Watford FC - Tottenham Hotspur 1:1 (1:1)

Branky: 13. Kabasele - 25. Heung-min. Rozhodčí: Martin Atkinson – Lee Betts, Stephen Child. ŽK:36. Cleverley, 50. Kabasele, 73. Zeegelaar, 89. Richarlison - 71. Vertonghen. ČK:52. D. Sánchez. Diváci: 20 278.

Watford FC Gomes – Mariappa, Prödl, Kabasele (64. Capoue) – Femenía, Cleverley (88. Gray), Doucouré, Zeegelaar – Pereyra (67. Carrillo), Richarlison – Deeney (C).

Tottenham Hotspur Lloris (C) – Trippier, D. Sánchez, Vertonghen, Davies – M. Dembélé, Dier – Eriksen (64. Moussa Sissoko), Alli (86. Winks), Heung-min (77. Lamela) – Kane.

Stoke City - Swansea City 2:1 (2:1)

Branky: 36. Shaqiri, 40. Diouf - 3. Bony. Rozhodčí: Craig Pawson. ŽK:81. Wimmer, 90+5. Shaqiri.

Stoke City Butland – K. Zouma, Martins Indi (53. Wimmer), Shawcross (C), Pieters – Allen, D. Fletcher (70. Afellay) – Shaqiri, Diouf, Choupo-Moting (70. Sobhi) – Crouch.

Swansea City Fabiański – M. Olsson, Mawson, van der Hoorn, Naughton – Fer (85. Sanches), Ki Song-jung, Clucas (73. T. Carroll), J. Ayew (73. McBurnie) – Bony (C), T. Abraham.

Leicester City - Burnley FC 1:0 (1:0)

Branky: 6. Gray. Rozhodčí: Tierney – Holmes, Garratt. ŽK:56. Bardsley, 90+2. Mee. Diváci: 30 714.

Leicester City Schmeichel – Simpson, Morgan (C), Maguire, Chilwell – Gray (88. Okazaki), Iborra, Ndidi, Albrighton – Mahrez – Vardy.

Burnley FC Pope – Bardsley, Tarkowski, Mee (C), S. Ward – Gudmundsson, Cork, Hendrick, Defour (66. Barnes), Brady (31. Arfield) – Wood (74. Vokes).

Everton FC - Huddersfield Town 2:0 (0:0)

Branky: 47. G. Sigurdsson, 73. Calvert-Lewin. Rozhodčí: Kavanagh – Beswick, McDonough. ŽK:23. Kenny, 24. Davies - 22. Malone. Diváci: 39167.

Everton FC Pickford – Kenny, Holgate, A. Williams, Cuco Martina – Gueye – Lennon (71. Lookman), Rooney (C) (80. M. Keane), Davies (66. Schneiderlin), G. Sigurdsson – Calvert-Lewin.

Huddersfield Town Lössl – Smith (C), Jørgensen, Schindler, Malone (71. Mounié) – Mooy, Williams – Kachunga, Ince, Quaner (46. Palmer) – Depoitre.

Chelsea FC - Newcastle United 3:1 (2:1)

Branky: 21. E. Hazard, 33. Morata, 74. E. Hazard - 12. Gayle. Rozhodčí: Kevin Friend – Constantine Hatzidakis, Matthew Wilkes. ŽK:45+1. Clark.

Chelsea FC Courtois – Azpilicueta (C), Christensen (80. Cahill), Rüdiger – Moses, Drinkwater, Fàbregas (78. Bakayoko), Kanté, Alonso – E. Hazard (78. Willian) – Morata.

Newcastle United Darlow – Manquillo, Lejeune, Clark (C), Mbemba – Diamé (75. Shelvey), Merino (85. Yedlin) – Ritchie, Ayoze Pérez (62. Hayden), Jacob Murphy – Gayle.

Brighton & Hove Albion FC - Liverpool FC 1:5 (0:2)

Branky: 51. G. Murray - 30. Can, 32. Firmino, 49. Firmino, 87. Coutinho, 89. Dunk. ŽK:61. Bruno.

Brighton & Hove Albion FC Ryan – Bruno (C) (77. Schelotto), Duffy, Dunk, Bong – Knockaert (70. March), Stephens, D. Pröpper, Is. Brown (70. Izquierdo) – Groß – G. Murray.

Liverpool FC Mignolet – Alexander-Arnold, Can, Lovren, Robertson – Milner, Henderson (C) (90. Grujić), Wijnaldum – M. Salah (80. Oxlade-Chamberlain), Firmino (88. Solanke), Coutinho.

Arsenal FC - Manchester United 1:3 (0:2)

Branky: 49. A. Lacazette - 4. A. Valencia, 11. Lingard, 63. Lingard. Rozhodčí: Marriner – Beck, Ledger. ŽK:72. Bellerín, 87. Koscielny, 89. Alexis Sánchez - 58. Rojo, 89. A. Herrera. ČK:74. P. Pogba.

Arsenal FC Čech – Koscielny (C), Mustafi (15. Iwobi), Monreal – Bellerín, Ramsey, Xhaka (70. Welbeck), Kolašinac (76. Giroud) – Özil, Alexis Sánchez – A. Lacazette.

Manchester United de Gea – Lindelöf, Smalling, Rojo – A. Valencia (C), P. Pogba, N. Matić, Young (90+3. Rashford) – Lingard (76. Darmian), Martial (67. A. Herrera) – R. Lukaku.