Zlín zahájil soustředění na Kypru vítězstvím

Larnaka - Fotbalisté Zlína zahájili soustředění na Kypru výhrou. V prvním přípravném utkání porazili Radnički Bělehrad 2:1. Na Kypru se představil také tým Brna, ten však prohrál s Legií Varšava 1:2. Brňané nezachytili úvod utkání, v němž inkasovali obě branky. Výsledek zkorigoval nový brněnský útočník Luděk Zelenka.

Zlín - Radnički Bělehrad 2:1 (2:1)
Zlín sice od 18. minuty prohrával, o pět minut později ale Jelínek vyrovnal a ještě do přestávky Kalod přidal hlavou vítěznou branku.

Ředitel klubu Josef Duda ČTK řekl, že s výjimkou úvodu měl Zlín herní převahu, ale další branky se mu už vstřelit nepodařilo.

"Trenér Hapal dal v úvodním utkání příležitost všem hráčům. V prvním poločase hrála na hrotu útoku dvojice Kalod, Žemlík a ve druhém Bača s Mokrejšem," řekl Duda.

Branky Zlína: 23. Jelínek, 35. Kalod.
Sestava Zlína: Kořenek (46. Kupka) - Vidlička (46. Hrnčiřík), Kroča (46. Koubský), Ditrich, Hubáček - Janíček, Vrtělka (46. Švach), Lasota (46. Činčala), Jelínek (46. Fujerík) - Kalod (46. Bača), Žemlík (46. Mokrejš).

Brno - Legia Varšava 1:2 (1:2)
V 19. minutě brněnští zadáci faulovali pronikajícího Magieru, který následně proměnil pokutový kop. O šest minut později po kombinační akci přidal volný Sokolowski druhou branku.  Po necelé půlhodině hry se dostali ke slovu i Brňané. Siegl založil po pravé straně akci a jeho centrovaný míč vrátil Kroupa k nabíhajícímu Zelenkovi, jenž hlavou snížil.

"Vyrovnané utkání mělo dobrou úroveň, bohužel se opět projevila naše bolest v proměňování šancí. Měli jsme jich dost i na jasnou výhru," uvedl mezinárodní manažer fotbalistů Brna Miroslav Kadlec. Pochvaloval si podmínky, které Brňané k přípravě mají. "Teplota na Kypru se pohybuje okolo 16 stupnů a trávníky jsou v solidním stavu," dodal Kadlec.  Ve středu se Brňané střetnou s týmem Radnički Bělehrad a v pátek s rumunským Temešvárem.

Branky: 29. Zelenka - 19. Magiera z pen., 25. Sokolowski.
Sestava Brna: Václavík - Baláž, Trousil, Živný (70. Schuster), Had - Musil, Siegl, Zúbek, Černý (80. Belej) - Zelenka, Kroupa (60. Pavel Mezlík).

Olomouc - CSKA Sofia 3:2 (1:1)
O svém vítězství rozhodli fotbalisté Sigmy po změně stran. "Podařilo se nám proměnit dvě střelecké příležitosti Michala Hubníka. Vypracovali jsme si i další příležitosti, kterým ale chybělo přesnější zakončení," řekl trenér Petr Uličný.

Ten postrádal reprezentanty Schulmeistra a Reitra, zraněného Romana Hubníka a nemocné opory brankáře Vaniaka a obránce Kučeru.

Branky Olomouce: 61. a 79. M. Hubník, 26. Babnič.
Sestava Olomouce: Černý (46. Blaha) - Randa, Hudec, Kovář (46. Škerle), Pečnik (46. Glos) - Janotka (46. König), Zbožínek (83. Rýdel), Špiláček (80. Prekop), D. Kobylík - Bednář, Babnič (46. M. Hubník).

Most - Drnovice 4:3 (1:3)
Vedoucí branku Drnovic vstřelil hned v první minutě Holub, který přidal po dvaceti minutách i druhý gól, když zakončil kombinační akci Boušky a Holomka. O pět minut později Hranička snížil, ovšem ještě před koncem poločasu dopravil Klinka odražený
míč potřetí do sítě Mostu.

"Navzdory porážce jsem s naším výkonem spokojen. Ve druhém poločase jsme měli tři další vyložené příležitosti, které jsme nevyužili," řekl trenér Drnovic Josef Mazura.

Branky: 25. Hranička, 55. Pilař, 70. Boček, 80. Buryánek - 1. a 20. Holub, 40. Klinka.
Sestava Drnovic: Kolár - Ševela (80. Vojtíšek), Zbožínek, Ševinský, Víšek - Bouška, Holomek (46. Fumaca), Gába, Onofrej - Klinka (70. Adamec), Holub (60. Holenda).

Jablonec - FC Soul 1:4 (1:1)
Fotbalisté Jablonce v dalším přípravném utkání na soustředění na Kypru prohráli 1:4 s klubem FC Soul, který nahradil původně plánovaného soupeře - tým Dragons. Vyrovnaný zápas pro sebe rozhodli Korejci po přestávce, kdy český tým hodně prostřídal a sehraný soupeř toho dokázal využít ke vstřelení tří branek.

Trenér Jablonce Petr Rada v rozhovoru pro ČTK přiznal, že v druhém poločase se změny v jeho týmu projevily. "Soupeř byl navíc produktivnější, naše tři šance skončily bez branky," uvedl kouč.  V dalším utkání vyzkouší Severočechy v pondělí od 15:00