Topmáš Janíček (vlevo) v dresu Mladé Boleslavi

Topmáš Janíček (vlevo) v dresu Mladé Boleslavi | foto: Michal Sváček, MAFRA

Zlín s Janíčkem poprvé vyhrál, za Slovácko se trefil Tožan Koné

• 0
Byl to impozantní nástup. Fotbalový útočník Francis Koné z Toga pobyl na hřišti v zápase s Karvinou druhý poločas a za tu dobu stihl vstřelit jeden gól a další dva svým spoluhráčům v drese Slovácka přichystat. Vítězství 5:2 podpořil brankou také další zkoušený útočník Roman Sabler z Banské Bystrice.

„Bylo vidět, že hrají s chutí. Ale po jednom poločase se nedá říct, jestli to jsou nadstandardní hráči. Potřeboval bych je vidět v cyklu, do soboty bych si je tady chtěl nechat,“ uvedl trenér Slovácka Svatopluk Habanec.

Zatímco v předešlých sezonách v Uherském Hradišti zkoušeli hráče jen výjimečně, letos pozměnili strategii. „Konkurenci mančaft potřebuje. Budu rád, když přijde někdo další,“ naznačil Habanec, jehož celek se po sobotním zápase s Trenčínem přesune k týdennímu soustředění do Velkých Bílovic.

Dvě defenzivní posily představil v zápase se Sencem Zlín, který se v duelu se slovenským druholigistou dočkal díky trefě Višněvského prvního vítězství v přípravě. První poločas odehrál stoper Jugas, který se po mistrovství Evropy do 21 let zapojil v pondělí do přípravy. Celých 90 minut zvládl Janíček, který se upsal mateřskému klubu na dvě sezony.

„Získali jsme důrazného hráče s obrovskými prvoligovými zkušenostmi ve výborném týmu,“ připomenul kouč Zlína Bohumil Páník Janíčkovo působení v Mladé Boleslavi. „Může to být stoper, nebo defenzivní šestka. Otevírá se nám prostor ve variabilitě a organizaci hry.“

Janíček nastoupil uprostřed zálohy místo zraněného Živuliče a podle všeho nebude poslední posilou prvoligového nováčka. „Ve čtvrtek se tady objeví zajímavý hráč,“ naznačil Páník.

Ve zkoušce pokračují chorvatský útočník Jordan se španělským záložníkem Castaněrem. Další testovaný útočník Stratil léčí bolavé koleno.